חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

אורז בסמטי

האורז האיכותי ביותר

12

כמות מוצר כולל יחידות מידה: 450 גרם

אורז בסמטי זה המשווק על ידי הצמחים של חגית הוא זן נדיר הגדל במורדות הרי ההימליה באדמות עשירות במינרלים ומושקה במי הפשרת שלגים. אורז בסמטי איכותי מבית הצמחים של חגית  הוא באיכות מצטיינת שזכתה בדרגת  Premium A , Extra long  דרגת איכות המבוקשת על ידי שפים ומסעדות עילית ועל ידי מומחי תזונה הרוצים להפיק את המירב והמיטב.

אורז בסמטי

אורז בסמטי הוא האורז הארומטי והאיכותי ביותר ונחשב לאחד מסוגי האורז הבריאים ביותר. הוא קל מאד לעיכול ועשיר בוויטמינים ומינרלים.
תודות לטעמו ולניחוח המבושם. הוא נחשב ובצדק לאורז האיכותי והטעים ביותר במטבחי שף ולטעמם של אניני טעם ושוחרי בריאות.
כל גרגיר של אורז זה הוא חבילה שלמה של חומרים מזינים ומאוזנים. אורז הוא בעיקר מזון קלורי בעל אנרגיה גבוהה. כ- 72-75% מסך גרגירי האורז מורכבים מפחמימות הקיימות בצורת עמילן. חלבון אורז נקרא אריזנין או גלוטלין המהווים כ -7% מהתבואה. הערך הביולוגי של חלבון האורז הוא 80 שהם גבוהים יותר מחלבון דגני בוקר אחרים כגון תירס 50 וחיטה 60. הוא מכיל גם מינרלים כגון. זרחן ואנזימים. הוא מכיל גם גמא-אוריזנול, תרכובת בעלת פעילות מוכרת להורדת כולסטרול.

אינדקס גליקמי של אורז בסמטי

האינדקס גליקמי הוא מספר הקשור למזון המצביע על השפעת המזון על רמת הסוכר בדם של האדם. בדרך כלל הוא נע בין 50 ל 100. לאורז בסמטי יש אינדקס גליקמי בין 56 ל 69 ולכן הוא מתאים מאד לסוכרתיים.

תיאור

אורז זה המשווק על ידי הצמחים של חגית הוא זן נדיר הגדל במורדות הרי ההימליה באדמות עשירות במינרלים ומושקה במי הפשרת שלגים.

איכות

האורז הבסמטי המשווק על ידי הצמחים של חגית עומד בתקני בטיחות מזון מחמירים אשר מבטיחים מוצר איכותי נקי מרעלים וחומרי הדברה

נבדק ואושר על ידי :  ISO 22000-2005 & HACCAP Certified

אורז זה מסווג ועומד בתקן איכות של  Premium A Extra Long

ערך גליקמי

ערכו הגליקמי של האורז הבסמטי זה נע בין 56 – 69 שהינו נמוך בצורה משמעותית מערכו הגליקמי של אורז אחר הנע בין 75 – 110.
לכן אורז זה מומלץ לצריכה עבור חולי סוכרת ואנשים המקפידים על משטר תזונתי מבוקר.

איכותו של האורז הבסמטי מבית הצמחים של חגית

  • במהלך בישול של האורז גדלים גרגיריו פי ארבע ויותר אך נשארים שלמים, אחד אחד ללא הידבקות.
  • אורז זה הוא מסוג Extra Long (ארוך במיוחד) ומוגדר בתקני איכות אורז כ- Premium A.
  • האורז הבסמטי מניע צ'י והיות והוא מתעכל בקלות הוא מומלץ כאחת מפחמימות הבחירה האיכותיות לחולי סוכרת
  • ייחודיות האורז הבסמטי היא בניחוח המיוחד ובטעמו המיוחד הנוטה לאגוזי.

הכנת אורז בסמטי

כדי לקבל את מלוא האיכויות של אורז זה יש לבשלו ביחסים של כוס אורז לשלוש כוסות מים בחום נמוך ובבישול איטי.

בגלל טעמו הייחודי של האורז הבסמטי זה יש לתבל אותו בעדינות.

מתכונים להכנת האורז הבסמטי

מתכון לאורז בסמטי

מתכון לאורז אקזוטי

מתכון לאורז בסמטי  ועדשים

אורז איכותי מבית הצמחים של חגית  הוא באיכות מצטיינת שזכתה בדרגת  Premium A Extra long  דרגת איכות המבוקשת על ידי שפים ומסעדות עילית ועל ידי מומחי תזונה הרוצים להפיק את המירב והמיטב.

תקני מזון ובטיחות

אורז זה עומד בתקן בטיחות למזון: ISO 22000 :2005 HACCP

הערה

אריזות רבות נמצאות על מדפי המרכולים תחת השם אורז בסמטי, מבחן טעימה, ניחוח והתועלות הבריאותיות מציבים את האורז הבסמטי מבית הצמחים של חגית, כמוצר עילית בעל תכונות תזונתיות ברמה הגבוהה ביותר. אורז בסמטי מבית הצמחים של חגית הפך להיות למוצר איכות במטבחים של שפים ומסעדות. אניני טעם ואנשים המודעים לבריאותם ושואפים לתזונה איכותית עושים שימוש באורז איכותי זה מבית הצמחים של חגית. בית הצמחים של חגית, בית טבע המעניק טעם לבריאות.

מוצר זה מומלץ לשימוש על ידי חגית שחף מומחית מדופלמת ל רפואה סינית

At first glance, basmati rice likely doesn’t look all that different from other types of rice. One sniff of the grain, however, and you’ll notice a major difference. Basmati rice has a very distinct smell that many describe as being similar to popcorn when it’s cooked. In fact, the word “basmati” in Hindi means “full of aroma” or “fragrant.” In some places, it’s called the “queen of perfumed rice.”Basmati rice is native to India and Pakistan, with India being responsible for 2/3 of the global supply. While its true origins aren’t clear, archaeologists have discovered a type of long-grain rice near Udaipur, India dating back to between 2000 and 1600 BC that they believe to be an ancestor of the basmati rice we enjoy today.Basmati rice has been cultivated for thousands of years in the foothills of the Himalayas. Today, it’s a staple in many Indian dishes and is enjoyed all around the world.Basmati rice comes in two varieties, white and brown. Both have a nutty taste and a distinct smell. White basmati, however, is more processed. The hull, bran, and germ are all removed. With brown basmati, only the hull gets removed. Both types make for a delicious and healthy addition to your diet.

Health Benefits אורז בסמטי

Both brown and white basmati rice provide many health benefits, including:

Diabetes

Most types of rice, particularly white rice, have a high glycemic index, basmati rice is much lower on the scale. With a glycemic index between 50 and 58, basmati rice is a low to medium glycemic index food. If you have diabetes, small portions of basmati rice can be a part of your healthy diet.

Fiber

In addition to a lower glycemic index, basmati rice can also contain a significant amount of fiber – just be sure to check the nutrition label. A higher intake of dietary fiber can help to reduce the risk of developing Type 2 diabetes.

Low fiber intake can lead to digestive issues such as constipation. The fiber in basmati rice is soluble, meaning it adds bulk and helps move waste along the digestive tract.

Print Friendly, PDF & Email
שתף

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “אורז בסמטי”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יצאנו

לחופשה

עד לתאריך 22/04

עד אז תוכלו להזמין כרגיל, אך ההזמנות יסופקו רק לאחר תאריך זה.
תודה על ההבנה

דילוג לתוכן