חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

אורז-בר
אורז בר
אפריל 4, 2019
חמוציות
חמוציות
אפריל 4, 2019
הצג הכל

גולדן ברי

50.00 40.00

גולדן ברי מגידול אורגני. גולדן ברי הם גרגרי יער הגדלים בפסגות האנדים ומכונים גם אינקה ברי, גולדן ברי, שלפח, דובדבן אהבה ועוד.
וטעמם מתחיל במתיקות בחלל הפה אשר מתחלפת לגוון חמצמץ ומרענן.
גרגרי יער אלו הם "מזון על " ובטעם מעולה אשר יחסוך להבא את הצורך לחשוב מה יהיה טעמו של מזון על בריא אשר ישמור על בריאותינו ואיכות חיינו, מעולם הבריאות לא היה טעימה כל כך…
גולדן ברי גדלים בגובה רב בפסגות הרי האנדים של פרו, גולדן ברי אשר נקראו בשפת המקום אינקה ברי שימשו שם במשך דורות רבים כמזוןן ובעיקר לריפוי עממי בידי ילידי המקום. גולדן ברי \ אינקה ברי גדלים כתותי בר באדמות העשירות במינרלים באנדים הגבוהים. האזור קשה להישרדות מה שהופך את הפרי לאדפטוגן שמסוגל לעזור במצבים של סטרס פיזי, מנטאלי ורגשי .

שתף

גולדן ברי

גולדן ברי מגידול אורגני. גולדן ברי הם גרגרי יער הגדלים בפסגות האנדים ומכונים גם אינקה ברי, גולדן ברי, שלפח, דובדבן אהבה ועוד.
וטעמם מתחיל במתיקות בחלל הפה אשר מתחלפת לגוון חמצמץ ומרענן.
גרגרי יער אלו הם מזון על ובטעם מעולה אשר יחסוך להבא את הצורך לחשוב מה יהיה טעמו של מזון על בריא אשר ישמור על בריאותינו ואיכות חיינו.
גולדן ברי גדלים בגובה רב בפסגות הרי האנדים של פרו, גולדן ברי אשר נקראו בשפת המקום אינקה ברי שימשו שם במשך דורות רבים כמזון ובעיקר לריפוי עממי בידי ילידי המקום. גולדן ברי \ אינקה ברי גדלים כתותי בר באדמות העשירות במינרלים באנדים הגבוהים. האזור קשה להישרדות מה שהופך את הפרי לאדפטוגן שמסוגל לעזור במצבים של סטרס פיזי, מנטאלי ורגשי .

הנה מספר עובדות מדהימות אשר יסבירו לנו מדוע רצוי לכלול את גרגרי היער המדהימים האלו בתפריט התזונתי הבריא שלנו.

נוגדי חמצון

גולדן ברי מיובש הוא בעל יכולת נוגדת חמצון גבוהה יותר מכל "מזון על" אחר
umoITE/100g 3784 ORAC
נוגדי חמצון הם חומרים טבעיים המצויים בצמחים והם נחוצים לגוף להשתקם מנזקי רדיקלים חופשיים הנמצאים בגוף באופן טבעי או כתוצאה של חשיפה למזהמים סביבתיים כמו זיהום אוויר, עישון ואף קרינת שמש.
נוגדי החמצון הנמצאים בגולדן ברי הם בעלי תכונות נוגדות תהליכים דלקתיים, תכונה זו נבדקה בניסוי מעבדתי ונמצאה מועילה ביותר.

סיבים תזונתיים

הגולדן ברי מיובשים הם בעלי תכולת הסיבים התזונתיים הגבוהה ביותר מכל פרי או גרגר יער אחר.
בכמות של 100 גרם גולדן ברי ישנם 19.1 גרם סיבים תזונתיים, כמות זו היא יותר ממחצית הצריכה היומית המומלצת לאדם בוגר.
עובדה חשובה אף יותר היא תכולת הסיבים הממסים שהיא 5 גרם לכמות הנ"ל
חשוב לזכור כי ישנם 2 סוגי סיבים הנחוצים לגופנו,
סיבים בלתי מסיסים – חיוניים לפעילות מעיים תקינה ולתהליכי התפנות תקינים.
סיבים מסיסים – יוצרים רירית המרפדת את דרכי העיכול ומונעת הצטברות וספיגת כולסטרול. סיסים מסיסים מתקשרים לשומנים וגורמים להפרשתם החוצה מהגוף.
גולדן ברי מכילים בשפע את שני סוגי הסיבים החשובים האלו

גידול אורגני

גולדן ברי אלו מגודלים בתנאים אורגניים, עוברים תהליך ייבוש טבעי השומר על כל הכללים האורגניים. גרגרים אלו גדלים בסביבה נקייה מחומרים מזהמים וללא שימוש בחומרי הדברה.
גולדן ברי אלו אינם מכילים חומרים משמרים !

ללא גלוטן

לאנשים אשר תזונתם מחייבת לצרוך מזון נטול גלוטן אשר על פי רוב הוא דל מאד בסיבים תזונתיים, אנשים אלו יכולים לצרוך אינקה ברי אלו וליהנות מטעמם המופלא ומכמות הסיבים הרבה שלהם

אנרגיה

אינקה ברי (גולדן ברי) אלו הם מזון המספק זריקת אנרגיה מעולה לגוף כמות של 50 גרם מכילה
כ 20 גרם תרכובת של פרוקטוז וסוכרוז (550 Kilojoules) ומסיבה זו הם המזון האידיאלי לאנשים הזקוקים לזריקת מרץ ותוספת אנרגיה זמינה. הגולדן ברי הם מזון מעולה לתיק האוכל של תלמידים, למגירת המשרד ובמיוחד בשעות שמתחשק נשנוש או תוספת אנרגיה. אינקה ברי הם מזון מעולה לספורטאים ובעיקר לספורטאים העושים פעילות גופנית ממושכת וזקוקים במהלכה לתוספת אנרגיה. גרגרי גולדן ברי עולים באיכותם על חטיפים, עוגיות, מוצרי מזון מעובד ואפוי או מטוגן מכל סוג. בהשוואה למרבית כל החטיפים הקיימים כולל אלו הקרויים "חטיפי אנרגיה" לגרגרי אינקה ברי יש אינדקס גליקמי נמוך בהרבה.

שומן ושומן רווי
תכולת השומנים בגרגרי גולדן ברי (אינקה ברי)היא נמוכה ביותר כ-1 גרם למנת הגשה של 50 גרם
ותכולה של 0.2 גרם של שומן צמחי רווי. תכונה זו חשובה ביותר לשמירה על משטר גוף תקין וצריכת שומנים נמוכה גם מבין פירות וגרגרי יער אחרים.

חלבון

תכולת החלבונים בגרגרי הגולדן ברי אומנם אינה גבוהה במיוחד והיא כ-7 גרם לכמות של 100 גרם גולדן ברי. כמות זו היא גבוהה הרבה יותר מכל פרי מיובש אחר. לצמחונים ולאנשים שמרבית תזונתם מבוססת על מזון מהצומח ישנה חשיבות לצרוך מגוון רחב של פירות וירקות על מנת לקבל את כל מגוון חומצות האמינו החיוניות. לגרגרי האינקה ברי יש תפקיד חשוב בתפריט תזונתי צמחי על מנת לשמור על אספקת תקינה של חומרי בניין חיוניים לגוף.

נתרן ואשלגן

גרגרי אינקה ברי (גולדן ברי) דלים מאד בתכולת נתרן (מלח) אך גרגרים אלו מכילים אשלגן בכמות יפה. כידוע חשוב להמעיט בצריכת נתרן ולדאוג לקבל כמות אשלגן נאותה לשמירה על פעילות תקינה של הלב. גרגרי גולדן ברי מספקים שתי תכונות חשובות אלו ובתוספת של תיאמין וניאצין

זרחן

זרחן הוא מינרל חשוב לשמירה על תפקודי גוף תקינים ובעיקר לשמירה על בריאות העצמות ולחילוף חומרים תקין. 100 גרם גרגירי אינקה ברי מכילים כ-250 מ"ג זרחן. כמות זו היא מעל 25% מהצריכה היומית המומלצת. אין ספק כי זו רמה גבוה עבור גרגרי יער מכל סוג.

ויטמין C

זהו ויטמין חיוני לגוף ומשמש למספר תפקודים חשובים כגון יצירת קולגן ובניין עצמות, מסייע לקליטת ברזל ונחושת, מסייע להפיכת וויטמין E לנוגד חמצון, מחזק את מערכת החיסון 100 גרם של גרגרי אינקה ברי (גולדן ברי) מכילים כ 10 מ"ג של וויטמין C

יתרונות בריאותיים

יתרונותיו הבריאותיים של הגולדן ברי הם בכך שהוא עשיר בנוגדי חמצון, סיבים תזונתיים וחומרים אנטי דלקתיים. באשלגן, ויטמין A ו-C , ובוויטמיני B1 ו- B3. וביכולתו לסייע בספיגת נוטריינטים במערכת העיכול ולשפר תהליכי עיכול, חיזוק כלי הדם וגמישות הנימים והורידים. הפרי מסייע במניעת הצטבעות קרישי דם על ידי עידוד זרימתו, ריכוז פיקטין גבוה בגרגרי האינקה ברי מונע ספיגת סוכרים וכולסטרול לדם ומסייע בסילוק רעלים.

גולדן ברי – תעודת זהות

שם בוטני: Physalis peruviana

שמות נפוצים: גולדן ברי, אינקה ברי, דובדבן אינקה, דובדבן אהבה, Golden berry ,Inca berry,

Print Friendly, PDF & Email