חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

היביסקוס
היביסקוס
נובמבר 2, 2016
פלפל לבן
פלפל לבן
ינואר 9, 2017
הצג הכל

קייג'ון

20

קייג'ון הינה תערובת תבלינים מסורתית אותה הביאו מתיישבים צרפתיים לניו אורלינס ארה"ב. תערובת התבלינים משלבת טעמים קריאוליים מברזיל ואפריקה יחד עם טעמים מסורתיים צרפתיים וקנדיים. תערובת תבלינים קייג'ון מיועדת להדגיש טעמים להעשיר בקשת רחבה של ניחוחות וטעמי תבלינים אשר מחברים יחדיו מספר תרבויות ומסורות בישול שונות. תערובת תבלינים קייג'ון זו נבנתה בתשומת לב ומתוך חשיבה תזונתית אשר מאפשרת מקסימום תועלת בריאותית יחד עם שפע טעמים וניחוחות המתאימים למטבח הים תיכוני

ברכישה בסכום של 500 ש''ח
מוצר ווגה D3 בשווי 90 ש''ח בחינם 

המלאי אזל

שתף

קייג'ון

קייג'ון הינה תערובת תבלינים מסורתית אותה הביאו מתיישבים צרפתיים לניו אורלינס ארה"ב. תערובת התבלינים משלבת טעמים קריאוליים מברזיל ואפריקה יחד עם טעמים מסורתיים צרפתיים וקנדיים. תערובת תבלינים הקייג'ון מיועדת להדגיש טעמים להעשיר בקשת רחבה של ניחוחות וטעמי תבלינים אשר מחברים יחדיו מספר תרבויות ומסורות בישול שונות.

תערובת תבלינים קייג'ון זו נבנתה בתשומת לב ומתוך חשיבה תזונתית אשר מאפשרת מקסימום תועלת בריאותית יחד עם שפע טעמים וניחוחות המתאימים למטבח הים תיכוני

התערובת מכילה 10 סוגי תבלינים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר

  • תערובת תבלינים קייג'ון אינה מכילה מלח.
  • תערובת תבלינים קייג'ון מכילה 100% מרכיבים טבעיים, ללא חומרי טעם וצבע וללא חומרים מילוי או שימור.
  • תערובת תבלינים קייג'ון אינה מכילה פפריקה ולכן היא מתאימה לשימוש לאנשים בעלי רגישויות שונות במערכת העיכול (פפריקה היא חומר מילוי זול ובעייתי בתערובות תבלינים)
  • תערובת תבלינים קייג'ון אינה מכילה גלוטן ומתאימה לאנשים הנמנעים מצריכת גלוטן.
  • תערובת תבלינים קייג'ון מכילה מרכיבים צמחיים בלבד ומתאימה למקפידים על תזונה מהצומח
  • תערובת תבלינים קייג'ון כשרה בהשגחת הבד"ץ ירושלים

 מרכיבים:

כמון, כוסברה, צ'ילי, אורגנו, בזיליקום, טימין, פלפל לבן, פלפל שחור, שום, סומאק.

היסטוריה ורקע לתערובת תבלינים קייג'ון:

הקייג'ון היא שיבוש שם צרפתי les Acadiens אשר ניתן לקבוצת מתיישבים בדרום לואיזיאנה. קבוצה זו מורכבת מצאצאי מתיישבים צרפתיים אשר גורשו ע"י הבריטים מחבל אקאדיה אשר בצפון מזרח קנדה לפני כ-250 שנה.
קבוצה זו מרוכזת בעיקרה בעיר ניו אורלינס באיזור המכונה "הרובע הצרפתי". אוכלוסיית דרום ארה"ב באותה תקופה היתה מורכבת בעיקרה מקבוצות אתניות שהובאו מאפריקה וברזיל.
האקאדים שמוצאם מצרפת הביאו איתם את המסורת והמטבח הצרפתי המבוסס בעיקר על תבלינים מעודנים בטעמם ומסורת בישול אופיינית. במרוצת השנים אימץ מטבח זה גם תבלינים שמוצאם מאפריקה ודרום אמריקה שעיקרו היה תבלינים "חמים" ודומיננטיים שהיו מקובלים בארצות מוצאם.
אוכלוסיית לואיזיאנה התפרנסה בעיקר מחקלאות ודייג וברובה המכריע היתה ענייה ודלת אמצעים. המטבח הייחודי הצטיין בפשטות הכנה ומתוך מבחר דל של מוצרי מזון וכלל בעיקר את הגידולים שהניבו הדייג והאדמה. מצרכים אלו חייבו תיבול מתאים על מנת להעשיר בטעם את התפריט הדל.
במרוצת השנים הפך תיבול הקייג'ון למקובל מאד בלואיזיאנה והתפתח מאד במסעדות בניו אורלינס. מספר שפים נחשבים בסביבה, מובילי דעת קהל ותקשורת העוסקת בגסטרונומיה הפיצו את בשורת תבליני הקייג'ון שהפכו להיות פופולאריים ומבוקשים גם מחוץ לארה"ב.
ברבות השנים השתלטו תבלינים חריפים על הטעם הכללי של התערובת וזה היה לעיתים משיקולים שונים שאינם מתמקדים בטעם ובאיכות וכך נוצר הרושם כי תיבול הקייג'ון הוא חריף בעיקרו.

תערובת תבלינים קייג'ון מבית הצמחים של חגית

על מנת להתאים את תערובת תבליני הקייג'ון לטעם הים תיכוני ולטעמם של אלו המבקשים תיבול מעודן שאינו משתלט על טעם האוכל, לצורך כך נעשה שימוש מדוד וזהיר בטעמים החריפים ונעשה שימוש בפלפל לבן שהוא יקר מאד אך בעל חריפות מתונה ביותר.
למעוניינים בתיבול עוצמתי יותר מובטח כי מנת תיבול גדושה יותר תעשה את העבודה ביעילות.

 

Print Friendly, PDF & Email