חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

רוזמרין

צמח תבלין מרובה תועלות

12

כמות מוצר כולל יחידות מידה: 50 גרם

הרוזמרין מכיל חומרים פעילים פנולים, חומצת קורנוסול וחומצה קרנוסית שהן בעלות תכונות אנטי אוקסידנטיות. השימוש  בצמח הרוזמרין  יעיל לטיפול במצבים של בעיות עיכול, כאבי ראש, מיגרנות, תשישות כללית, חולשה של מחזור הדם (במיוחד בחולי סכרת), השימוש בצמח הרוזמרין ידוע כמחזק שרירים, משפר שינה, מרגיע ומחטא, מעודד הזעה ועוצר דימום.

רוזמרין

רוזמרין הוא שיח רב שנתי  ירוק עד, עליו משמשים לתיבול וחליטה. על פי הרמב"ם נחשב הרוזמרין מטאטא גן העדן. הרוזמרין מכיל חומרים פעילים פנולים, חומצת קורנוסול וחומצה קרנוסית שהן בעלות תכונות אנטי אוקסידנטיות. השימוש  בצמח יעיל לטיפול במצבים של בעיות עיכול, כאבי ראש, מיגרנות, תשישות כללית, חולשה של מחזור הדם (במיוחד בחולי סכרת), השימוש בצמח זה ידוע כמחזק שרירים, משפר שינה, מרגיע ומחטא, מעודד הזעה ועוצר דימום. שטיפת השיער בחליטת הרוזמרין יעילה ביותר ומהווה תכשיר דוחה כינים טבעי. הרוזמרין משמש לתיבול בישול ואפיה. אמבטיות של חליטת הצמח מומלצות פעמיים בשבוע לאנשים הסובלים מבעיות של זרימת דם לרגליים, יש להכין חליטה של 1 כפית מעלי הרוזמרין בכוס מים רותחים, לבשל מספר דקות ולצנן לטמפרטורת חדר ולהוסיף לאמבט השרייה לרגליים. להשרות את הרגליים למשך כ – 20 דקות.

 יתרונות הבריאותיים של רוזמרין

  • משפר את הזיכרון והריכוז, לפי הרפואה העממית רוזמרין תורם לזיכרון טוב יותר. שמן אתרי רוזמרין מסייע לריכוז ולמניעת התדרדרות קוגניטיבית הנובעת מגיל מבוגר.
  • מקל על מצבי מתח ולחץ במחקר שנעשה במרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, בולטימור ארה"ב.התגלה ששילוב של שמן אתרי רוזמרין יחד עם שמנים אחרים, מוריד את רמות הקורטיזול וכך, מופחתים מצבי מתח וחרדה. במחקר נוסף נמצא כי השימוש בשקיקי בשמנים אתרים המורכבים מרוזמרין ולבנדר, מקל על מצבי לחץ ומתח הנוצרים במהלך לימודים לקראת בחינות.
  • רוזמרין מונע נשירת שיער. במשך מאות שנים, היה ידוע הקשר שבין רוזמרין לבין גדילת שיער בריא. מחקרים הראו שהספגת של תערובת שמנים של רוזמרין, לבנדר, טימין (קורנית) ושמן ארז על הקרקפת קרקפת, משפרת את צמיחת השיער.
  • תחלואת דרכי העיכול. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, בולטימור ארה"ב מדווח עלי הצמח משמשים לטיפול בקלקול קיבה וטיפול זה מאושר ע"י המכון הפדרלי הגרמני לתרופות ולמכשור רפואי.
  • מקל על כאבי שרירים. במחקרים התגלה שצריכת שילוב של שמן רוזמרין, כשות וחומצה אולאנולית, מסייעת בהקלה על כאבים הנובעים מדלקת פרקים וכאבי שרירים ושלד
  • משפר מצב רוח וחוסר באנרגיה נפשית, הרי אי אפשר שלא לזהות את ריחו של צמח הרוזמרין. במחקר שנערך נבחנו ההשפעות של שאיפת שמן רוזמרין, על רגשות ועל הפעילויות של מערכת העצבים. הממצאים שתגלה הראו באופן גורף את יתרונותיו של שמן הרוזמרין. אתם לא חייבים להריח דווקא את שמן הרוזמרין, מכיוון שהרחת מחטים של רוזמרין יעילה באותה מידה.

רוזמרין איכותי באריזת מלחיה שומרת טריות, עוד מוצר איכות מבית הצמחים של חגית, בית טבע המעניק טעם לבריאות.

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “רוזמרין”

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button