חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

שומשום מלא

זרעים קטנים מרובי תועלת

24

כמות מוצר כולל יחידות מידה: 200 גרם

שומשום מלא מומלץ לשימוש לנשים מניקות על מנת להיטיב חלב הנקה. שומשום מלא מומלץ לצריכה לחולי סכרת וכן לאיזון יתר לחץ דם. השומשום המלא מכיל כמות גבוהה של סידן.פי 7 יותר מאשר בחלב. שומשום מלא מכיל ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, נתרן, אבץ, נחושת, מנגן, סלניום, ויטמין 1B , 2B, 3B, 6B, חומצה פולית, ויטמין E, ויטמין A. שומשום הוא מהזרעים בעלי התכונות התזונתיות האיכותיות ביותר. הטמפרטורה האנרגטית של השומשום המלא היא ניטראלית, טעמו האנרגטי של השומשום המלא מתוק.  מחזק כבד וכליות, שומשום מלא מלחלח את המעיים. שימוש בשומשום המלא מומלץ להקלה במצבים של  דלקות מפרקים. אכילת שומשום מלא תורמת לחיזוק גידים, רצועות ועצמות.

 

 שומשום מלא

שומשום מלא מומלץ לשימוש לנשים מניקות על מנת להיטיב חלב הנקה. שומשום מלא מומלץ לצריכה לחולי סכרת וכן לאיזון יתר לחץ דם. השומשום המלא מכיל כמות גבוהה של סידן.
פי 7 יותר מאשר בחלב, כמו כן השומשום מכיל ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, נתרן, אבץ, נחושת, מנגן, סלניום, ויטמין 1B , 2B, 3B, 6B, חומצה פולית, ויטמין E, ויטמין A.
השומשום הוא מהזרעים בעלי התכונות התזונתיות האיכותיות ביותר. הטמפרטורה האנרגטית שלו היא ניטראלית, טעמו האנרגטי מתוק, הוא מחזק ין נוזלים ודם. מחזק כבד וכליות, השומשום מלחלח את המעיים. שימוש בשומשום המלא מומלץ להקלה במצבים של  דלקות מפרקים. אכילת שומשום מלא תורמת לחיזוק גידים, רצועות ועצמות.

צריכת השומשום מומלצת לאנשים הסובלים מאנמיה, עצירות, טחורים, מחלות עור, טיניטוס, ולקויות ראיה. יש ממליצים על צריכת השומשום המלא על מנת להסדיר מחזור חודשי. חומר הנמצא בזרעי השומשום המלא נקרא סזמין הינו אנטי אוקסידנט בעל עוצמה רבה אשר מונע ספיגת כולסטרול וכן את יצורו בכבד.

צריכת  השומשום המלא מומלצת לכל אדם. אחד המוצרים הנפוצים ביותר המיוצרים משומשום מלא הוא טחינה. מומלץ להשתמש בטחינה העשויה משומשום מלא. אחד הממתקים הנפוצים ביותר העשוי משומשום הוא חלבה.
השומשום המלא מתאים לתיבול ולקישוט מאכלים וסלטים, רצוי לא לאפות או לבשל את השומשום המלא על מנת לשמר את התכונות התזונתיות האיכותיות הקיימות בזרעי שומשום מלא

זרעי שומשום מוכרים כמזון בעל ערכים תזונתיים גבוהים ואיכותיים. כבר בתקופות קדומות היו ידועות הסגולות הבריאותיות של גרעיני השומשום כמקור לאנרגיה, כבעלי יכולת ליצור אפקט מרגיע וצריכתם היתה מוכרת בתכונות המסייעות להאטת תהליכי הזדקנות.

תכונות

  • מקור עשיר לחלבון מהצומח, זמין וקל לעיכול
  • משביעים ומרגיעים, שומשום עשיר בטריפטופן שהיא חומצת אמינו חיונית שהגוף אינו מייצר וחייב לקבלה מן המזון. הטריפטופן משמש כחומר גלם בייצור הסרוטונין במוח. הסרוטונין משפיע על התיאבון ועל מצב הרו.  משרה תחושה של שובע ומרגיע. מחסור בסרוטונין עלול לגרום למצבי רוח, דיכאונות ותחושת רעב גדולה.
  • מכילים סיבים תזונתיים מיוחדים ליגננים (Sesamin Semolin) נמצאים בזרעי שומשום בכמויות גדולות פי 4 מאשר במזונות צמחיים אחרים. מחקרים קליניים רבים מלמדים כי לליגננים שלל תכונות המיטיבות עם בריאותנו: מקלים כאבים ומסייעים להרגיע את המערכת העצבית. ליגננים ניחנים  בתכונות המסייעות בהפחתת יתר לחץ דם וכן תכונות נוגדות דלקת.
  • מפחיתים את רמות הכולסטרול הרע – פיטוסטרולים הם רכיבים טבעיים המצויים בשומשום בכמויות גדולות ביותר ומסייעים בהפחתת ספיגת הכולסטרול הרע, LDL.
  • משפרים את בריאות הלב –היות והם מכילים שומנים מן הצומח המשתייכים לקבוצת השומנים הטובים, העשירים בחומצות חד ורב שומן בלתי רוויות. חומצת השומן הנמצאת בכמות הגדולה ביותר בזרעי שומשום היא החומצה האולאית, המצויה גם בשמן זית. צריכה של שומנים מסוג זה ידועה כחיונית ומיטיבה עם בריאות הלב – מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות לבביות ואת רמות הטריגליצרידים בדם.
  • משפרים את בריאות השלד והשרירים –טחינה גולמית משומשום מלא מספקת כמויות נדיבות של סידן ומגנזיום מן הצומח. מינרלים אלו חיוניים לבריאות עצמות השלד וחשובים לפעילות השרירים ומערכת העצבים

שומשום מלא ואיכותי עוד מוצר איכות מבית הצמחים של חגית, בית טבע המעניק טעם לבריאות 

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “שומשום מלא”

האימייל לא יוצג באתר.

Call Now Button