אסטרולוגיה

אסטרולוגיה

אסטרולוגיה

אסטרולוגיה היא אמונה שמייחסת קשר בין מצבם ומיקומם של גרמי השמיים ובין המעשים ותהכונות של בני אדם. האסטרולוגיה מנסה לחזות את העתיד לפי מיקומם של גרמי השמים. גופים שמימיים אשר שמשמשים את האסטרולוגים בתחזיות שלה הם השמש, הירח, כוכבי הלכת במערכת השמש, נקודת האופק ונקודת רום השמיים. אסטרולוגיה ואסטרונומיה שלובות זו בזו עד לתקופת ימי הביניים. מראשית העידן הנוכחי הופרדה אסטרולוגיה מאסטרונומיה.

אסטרולוגיה חדרה למרבית התרבויות בעולם באופנים שונים. ניתן לראות היבטי אסטרולוגיה שונים לאורך כל ההיסטוריה בתרבויות שונות.

חיזוי אסטרולוגי

לצורך חיזוי אסטרולוגי נערכים חישובים אשר עושים שימוש בחשבון אריתמטי וגאומטריה ומטרתם היא למקם את הכוכבים בתאריכים ובזמנים נתונים לפי טבלאות קיימות. ישנם אסטרולוגים אשר טוענים כי ניתן לספק בסיס מדעי מוצק יותר לאסטרולוגיה. רוב האסטרולוגים מגדירים את מלאכתם בסוג של אומנות המשלבת חישובים עם תפיסה אינטואיטיבית.

התפיסה של אסטרולוגיה מערבית מעמידה את כדור הארץ במרכז היקום ויוצרת אבחנה מהותית בין העולם הארצי לעולם השמימי של כוכבי הלכת וכוכבי השבת. בתקופות קדומות הייתה האסטרולוגיה קשורה לתצפיות אסטרונומיות. עם התפתחות מערכות ממוחשבות מתקדמות, התפתח ענף נוסף באסטרולוגיה המערבית המודרנית העוסק במפות הליוצנטריות אשר מתארות מערכת אשר בה השמש קבועה במרכז וסביבה נעים כוכבי הלכת, כוכב חמה, נגה, כדור הארץ, מאדים, צדק ושבתאי. הירח הינו גרם השמים היחיד במערכת זו המסתובב סביב כדור הארץ ויחד איתו סביב השמש

אסטרולוגיה מערבית

אסטרולוגיה מערבית מודרנית מבוססת על מפות אסטרולוגיות המחושבות לרגע נתון. בדרך כלל מדובר ברגע הלידה של בן אדם. המפות מנותחות לפי מערכי הכוכבים ומיקומם באזורי השמיים.

אסטרולוגיה מערבית מבוססת על תנועת השמש בשמיים ללא תלות במיקום של השמש במזל מסוים. באופן זה, מזל טלה מתחיל ביום השוויון האביבי, מזל סרטן מתחיל ביום הארוך ביותר בשנה, מזל מאזניים מתחיל ביום השוויון הסתווי ומזל גדי מתחיל ביום הקצר ביותר בשנה.

 אסטרולוגיה – כוכבי הלכת

שמש   מסמלת את האישיות המודעת, התכונות הנלמדות במהלך החיים. מסמלת את הרצון המודע.

ירח מסמל את עולם הרגשות והחלק המופנם באישיות. מתייחס לנושאי משפחה, זיכרונות, ורגש. הירח מסמל את תהליך בניית הזהות האישית.

כוכב חמה (מרקורי) מסמל את יכולת החשיבה, קליטת העולם ובחינתו באמצעות השכל. איסוף נתונים על העולם והסקת מסקנות עובדתיות. מרקורי מייצג את יכולת ההתמצאות במרחב, קואורדינציה, תפיסה, יכולת תנועה ותקשורת.

נוגה (ונוס) משקפת מצב חומרי \ כלכלי, במקביל גם את הכישורים החברתיים והרומנטיים. ונוס מייצגת את הטעם והגישה לאסתטיקה, יחס לכסף וגישה חברתית ותרבותית.

מאדים (מארס) מסמל את יכולת האדם להוציא לפועל את הרצון לבצע דברים. והיכולת להגן על עצמו ועל ענייניו. תכונות נוספות הן מוטיבציה, דחף, העזה ואומץ. יוזמה ויכולת עשייה. מקושר אל הארכיטיפ הגברי.

צדק (יופיטר) כוכב הקשור בחכמה, הרחבת החיים, פילוסופיה, מוסר, דת ואמונה. קשור לאופטימיות, מזל ואמונה בטוב. יופיטר קשור ביכולת לחשיבה ואינטואיציה.

שבתאי (סטורן) כוכב הקשור במשמעת, חוק, אחריות. שאיפה. יכולת לסמן יעד ולהגיע אליו. קשור במימוש וביצוע הלכה למעשה של ערכי המוסר שנרכשו קודם לכן באמצעות יופיטר. קשור בגבולות ומסגרות, הגבלה, מעמד, סמכויות.

דלי (אוראנוס) כוכב הקשור בקידום. התבוננות רחבה על החברה. ערכים נעלים. זכויות אדם וחי. כוכב של אצילות, קידמה, מודרניזציה.

דגים (נפטון) כוכב הקשור בעולמות הרוחניים, בחמלה, הקלה, בחולמניות, אשליות, בלבול ואי-בהירות, טשטוש גבולות, אסקפיזם. מדבר על ויתור על האגו. התחברות לאלוהי. התחברות למקור. קשור באהבה ללא תנאי. קשור ביכולת להתחבר על התת-מודע הקולקטיבי,

עקרב (פלוטו) כוכב הקשור באינטנסיביות וקיצוניות, באובססיות, בסודיות וחשאיות, בתהליכי שינוי דרך מחזורי הרס ובנייה מחדש, ובמיניות. מקושר לדחפים עמוקים הנמצאים באדם על מוקדי כוח וחולשה שבאדם. על פסיכולוגיה, תת מודע ומעמקים.

גלגל המזלות

מזל תחום תאריכים חודש עברי יסוד כוכב
טלה 21 מרץ – 19 אפריל ניסן אש מאדים
שור 20 אפריל – 20 מאי אייר אדמה ונוס
תאומים 21 מאי – 21 יוני סיוון אויר מרקורי
סרטן 22 יוני – 22 יולי תמוז מים ירח
אריה 23 יולי – 22 אוגוסט אב אש שמש
בתולה 23 אוגוסט – 22 ספטמבר אלול אדמה מרקורי
מאזניים 23 ספטמבר – 22 אוקטובר תשרי אויר ונוס
עקרב 23 אוקטובר – 21 נובמבר חשון מים פלוטו
קשת 22 נובמבר – 21 דצמבר כסלו אש יופיטר
גדי 22 דצמבר – 19 ינואר טבת אדמה שבתאי
דלי 20 ינואר – 18 פברואר שבט אויר אורנוס
דגים 19 פברואר – 20 מרץ אדר מים נפטון

תאריכים מדויקים עשויים להשתנות בסדר גודל של עד יומיים בהתאם למחזור של שנים מעוברות

דצמבר 31, 2022

שנה אזרחית חדשה 2023

שנה אזרחית חדשה 2023 שנה אזרחית חדשה 2023 בפתח. חגית שחף ובית הצמחים של חגית מאחלים שנה אזרחית טובה מבורכת ומוצלחת. שנה של שלום, שנת בריאות […]
ינואר 15, 2022

מזל דלי

מזל דלי 20.01.22 – 18.02.22 בני מזל דלי, מאז 21 בדצמבר 2020, עברתם שינוי פנומנלי. זה התחיל בחיבור הגדול של צדק רחב ידיים ושבתאי מובנה, כשהשניים […]
דילוג לתוכן