עלי-זית
עלי זית
נובמבר 17, 2023
htp 5
HTP 5
דצמבר 15, 2023
עלי-זית
עלי זית
נובמבר 17, 2023
htp 5
HTP 5
דצמבר 15, 2023

רגעי חולשה לאנשים חזקים

רגעי חולשה לאנשים חזקים

רגעי חולשה לאנשים חזקים

חולשה היא מה שאנו מרגישים כשאנחנו נמצאים במצב של חוסר ודאות ואי יכולת לשלוט במצב, סיכון או חשיפה רגשית במצבים כאלה יוצרים תחושת חוסר אונים וחולשה. אלו הם רגעי חולשה לאנשים חזקים אשר בשגרת היומיום אנו שולטים בשגרת היום ובמטלות שלנו. מקבלים החלטות חשובות ומוציאים לפועל מעשים בעלי חשיבות רבה במישור העסקי, האישי, החברתי והמשפחתי. מעשים אלו תורמים לתחושת חוזק ושליטה במצב ואף לשליטה בתוצאות פעולות של  אנשים רבים.

על מנת להגיע למצבי חוזק אלה על כל אחד מאיתנו להפעיל את המנוע של כוח הרצון. מנוע זה יוצר אצלנו חשיבה יצירתית, הצבת מטרות ויעדים. אלו מעוררים אצלנו מוטיבציה אשר מניעה אותנו לפעולה. כאשר אנחנו מדברים על כוח רצון עלינו לזכור כי ישנן מספר נקודות חולשה אשר מתרחשות במצבים שונים.

הישרדות

כאשר אנו חווים מצבי סכנה מנסיבות שונות מופעל אצל כל אחד מאיתנו מצב הישרדותי. כאן המוח שלנו משקיע את כל המשאבים להישרדות והרבה פחות מצליח לשמור על חשיבה הגיונית לטווח ארוך. זהו מתכון בטוח להרגיש פתאום חלש גם אם אתה אדם חזק.
עייפות מצטברת בגלל לילות רבים של שינה מופרעת או מוטרדת גורמים למצבי חולשה אלה.

ביקורת עצמית ותחושה שאנחנו לא מספיק טובים ברגעים אלה עשויים להוליד תחושות של אכזבה, בושה או חרדה. אלו מדרדרים את הערך העצמי שלנו.

על מנת להבין כיצד מייצרים את כוח הרצון ומוטיבציה במצבי משבר עלינו להביט תחילה על הרגעים שבהם אנו לא מצליחים לשמר כוח רצון והמוטיבציה שלנו נעלמת.
מדוע חשוב לבחון רגעים אלו שבהם אנחנו לא מצליחים, זה כי בשביל להיות חזקים נפשית עלינו להכיר תחילה את נקודות החולשה שלנו. זאת היות ופעמים רבות אנו עסוקים בצד של איך משיגים משהו והרבה פחות לומדים כיצד להתמיד ולשמור עליו ולהימנע מנפילות בדרך.

החוזק הנפשי והרגשי שלנו בעיקר במצבי מתח ולחץ מחלישים את כוח הרצון. חשוב להבין כי כוח הרצון הוא למעשה אנרגיה זמינה, וכאשר אנחנו במצבי דחק אנרגיה זו פוחתת.

אם כך, כיצד אנחנו יכולים לעזור לעצמנו לשמור את אותה האנרגיה, לחזק את כוח הרצון והחוסן הרגשי והנפשי שלנו דווקא ברגעי חולשה.

צעד מאד חשוב הוא המודעות העצמית. ברגעים של קושי עלינו לשאול את עצמנו מה גורם לנו לחולשה, האם זה מתוך לחץ או מתוך עייפות וכדומה. מודעות עצמית זו תאפשר לנו לייחס את הקושי למצב שמסביב ולא לייחס את הקושי לעצמנו.

צעד חשוב נוסף שחשוב ביותר לזכור הוא שמצב נפשי ירוד תורם לירידה בחיסוניות הגוף ולהפרעות בתפקודי גוף רבים. אלו עלולים להפר את האיזון הבריאותי ולחולל בעיות בריאותיות ונפשיות. על מנת לצמצם ואף למנוע מצבים אלה מומלץ לעשות שימוש בתוספי תזונה ייעודיים אשר יודעים לשפר תפקודי מוח ולהפיג מצבי חרדה ולחץ נפשי. תוספי תזונה ברמה של תוספת אנרגיה ברמה של כל תא בגוף ולא במוצרים העושים שימוש בחומרים ממריצים. תוספי תזונה חכמים מכילים מרכיבים אשר יודעים לספק תוספת אנרגיה בכל תא בגוף, זהו צעד חכם ומתבקש לשמירה על הבריאות.

לעיתים במצבי דחק ולחץ בהם אנחנו חווים רגעי חולשה, עולים וצפים מהעבר חוויות טראומטיות אשר יוצרים אצל רבים מצבים של חסימה רגשית, חוסר אונים עד למצב של שיתוק נפשי ורגשי. אלו מצבים המצריכים טיפול נפשי קצר מועד להשגת תוצאות טובות בטווח קצר.

נוסיף עוד צעד, דווקא ברגעי חולשה שבהם התפקוד יורד גם אצל אנשים חזקים, יש לבחור בעשייה של פעולה קטנה אשר תייצג סוג של הצלחה. זהו הבסיס לעודד מחדש את כוח הרצון. צריך להתמיד ולייצר עוד משימה כזו ולהמשיך. הדבר דומה לאימון של שריר על מנת לחזק אותו. כך הצלחה אחת קטנה תוכל בהמשך לייצר הצלחה גדולה יותר וכך הלאה עד אשר נהפוך את רגעי החולשה למנוף של צמיחה והתחדשות ברמות אנרגיה וכוח משופרים.

אין ספק כי בחירה בשילוב של הצעדים האלה תגרום לאנשים חזקים להימנע מרגעי חולשה.

יחד יד ביד נצעד ונתחזק עד שנתגבר ויחד נדע ימים טובים

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן