ויטמין B6
ויטמין B6
דצמבר 31, 2023
הזמן הירוק
הזמן הירוק
פברואר 1, 2024
ויטמין B6
ויטמין B6
דצמבר 31, 2023
הזמן הירוק
הזמן הירוק
פברואר 1, 2024

ראש השנה הסיני 2024

ראש השנה הסיני 2024

ראש השנה הסיני 2024 הוא שנת דרקון ירוק ביסוד עץ באנרגית יאנג. זהו הסימן החמישי בגלגל המזלות הסיני. הוא נחשב לבעל המזל הגדול מכולם.

"אני הדרקון עם האש הבלתי ניתנת לכיבוי.
אני המרכז של כל האנרגיות.
אני הלב האמיץ.
אני אמת והאור
אני מחזיק ומשפיע על הכוח והתפארת.
נוכחותי מפזרת עננים כהים.
אני נבחרתי לאלף את האמונה.
אני הדרקון".

שנת דרקון מתחילה ב- 10 בפברואר 2024 ומסתיימת ב- 28 לינואר 2025. שנת דרקון זו היא ביסוד עץ שהינו היסוד החזק של הדרקון. בגלגל המזלות הסיני הדרקון הוא הסימן החמישי בסדרת החיות של גלגל המזלות. הצבע הקשור לדרקון של שנת 2024 הינו ירוק באנרגיית יאנג. דבר החוזר פעם בשישים שנה. אנרגיה זו גורמת לדרקון להיות פעיל מאד ונמרץ.
הדרקון נחשב לחיה החזקה ביותר והחיונית ביותר בגלגל המזלות הסיני. הוא מביא שגשוג, והצלחה לעולם, הוא מציל מקשיים ואסונות. שעות הכוח הדומיננטיות של הדרקון הינן 07:00 – 09:00
הכיוונים ברוחות השמיים הקשורים לדרקון הינם דרום מזרח. העונה בשנה בה שולט הדרקון הינה האביב ובעיקר חודש אפריל. הדרקון נחשב כסימבול זכרי עם נטייה חיובית. האישיות האופיינית של הדרקון הינה היותו חיה מיטית בפולקלור והיא היחידה בגלגל המזלות הסיני שאיננה חיה אמיתית ולכן הוא אדיר ופלאי. הדרקון לא מפסיק להקסים אותנו ולהצית את הדמיון, לכן נאמר שבנוסף לתכונות הקסומות שלו הוא לוכד את הדמיון שלנו ומפעיל אותו.
אדם יליד שנת דרקון הוא אדם מקסים, מלא חיות וכוח. עבורו החיים הינם להבה זוהרת והוא כל הזמן נמצא בתנועה כמו האש המקושרת לדרקון. הוא אגואיסטי באופיו, תימהוני, דוגמטי, גחמני, קפריזי ותובעני מאד. למרות כל התכונות הללו, הדרקון תמיד מסתובב עם להקת מעריצים. הוא גאה אריסטוקרט ומאד ישיר. הדרקון נולד עם דעות מאד מוצקות, או שהוא ביסס את רעיונותיו והתנהגותו בגיל מאד צעיר בחייו. הוא דורש את אותם הסטנדרטים מהסובבים אותו כמו שהוא חי אותם.
בסין דרקון מסמל שליט זכר. הסמל הנקבי המקביל לדרקון הינו הפניקס (עוף החול) הבלתי ניתן להריסה. והינו הסימבול של הקיסרית או האישה.
אלו שנולדו בשנת דרקון בסין הם אלה המחזיקים את המושכות של הגורל ומסמלים רוח וחובה.
ילד שנולד במזל דרקון ישים על עצמו הרבה עומס ואחריות אפילו אם הוא או היא הם הצעירים במשפחה. פעמים רבות דרקון מתבגר או מתבגרת ייקחו על עצמם יותר אחריות מאשר לוקחים הוריו. לדרקון יש כמות בלתי נגמרת של אנרגיה. הפזיזות שלו והלהיטות היא כמעט דתית, התלהבותו יכולה להידלק באש פתאומית כמו האש שיוצאת מפיו של הדרקון. הפוטנציאל של הדרקון הוא להשיג דברים גדולים בחייו. בהתאם לדמותו של הדרקון המופיע בצורה גדולה, מרשימה וקולנית.
בזמן העתיק הדרקון נחשב לזה המגיע ואיתו מזג אויר טוב, גשמי ברכה, שפע ויבול חקלאי רב. ילדי מזל דרקון נחשבים לבעלי לשון חדה, הלשון הינה חלק מאד דומיננטי בדמותו של הדרקון. ישנן תכונות אופי רבות המיוחסות לדרקון והן אופייניות גם לשנת דרקון. מספר המזל המשוייך לדרקון הוא 9. צבעי במזל המסמלים את הדרקון הם זהב וכסף שהן מתכות יקרות ונחשבות לנדירות.
חיוניות התלהבות ועוצמה הן התכונות המרכזיות של הדרקון. אי אפשר להתעלם מהופעתו של דרקון. הוא בעל גאווה רבה ויש לו כוח לממש דברים בלתי אפשריים. הוא עושה זאת בעוצמה רבה, ברעיונות מקוריים, בשאפתנות גדולה ורמת ביצוע גבוהה. כל זאת למרות שיש בדרקון סוג של גמלוניות ואיטיות. אופייניים לו גם יושרה וכנות, כריזמה ומגנטיות שופעת. כל אלו מלווים בעזרה לזולת, לקיחת אחריות, ספורטיביות ולקיחת אתגרים. לפעמים מפרשים את תכונותיו כגס רוח או חסר סובלנות. זאת בגלל הרוח והעוצמה שבה הוא מופיע.
ישנם דמויות רבות מפורסמות שנולדו בשנת דרקון.
רובי ויליאמס, סלוודור דאלי, זיגמונד פרויד, ניל דימונד, רינגו סטאר, טום ג'ונס, ג'ון לנון, רקל וולש, מרלן דיטריך, פאי דנוואי, פרנץ זאפה, מרטין לותר קינג, שירלי טמפל ועוד רבים אחרים.
בתרבות הסינית ישנן אמונות רבות הקשורות לדרקון. הוא מזוהה עם עושר, כוח ומזל טוב, לכן דרקונים מקשטים בתים רבים בסין על מנת להביא ברכה ולהגן על הבית מפני קושי ורוחות רעות.
על פי הכתוב מסורתית לגבי שנת דרקון ביסוד עץ 2024 היא מסמלת שנה של הזדמנויות חדשות,  צמיחה והתפתחות בכיוונים חיוביים, שנה של הרמוניה ויציבות. איזון של הגוף והנפש מאד חשובים בשנה זו, לכן קיימת חשיבות רבה לשמירה על הבריאות בעזרת תזונה נכונה ופעילות גופנית. כל זאת על מנת להוריד רמות לחץ ומתח מהגוף והנפש. בשנה כזו יש לשמור על האיזון הנכון בין עבודה ומנוחה.
הדרקון הינו נאמן לאהוביו למרות המזג הפרוע והנחישות שלו. סמל הדרקון הירוק הוא סמל למזל טוב, ביטחון ונחישות בדרך. הדרקון הירוק פותח הזדמנות לשנה של צמיחה וגמישות, התפתחות אישית ומקצועית, שנה המציבה אתגרים והזדמנויות. השפעה רבה יש לו בנושא כלכלה ועסקים והוא מכניס כוח וחוכמה להתנהלות כלכלית. העץ של דרקון זה מסמל התחדשות, צמיחה, שיפור הבריאות ואורח חיים בריא.

חגית שחף ובית הצמחים של חגית מאחלים שנה סינית טובה, ולנו כאן שנה שכול בנותינו ובנינו ישובו בשלום, שנה של אחדות, גבורה וניצחון הרוח והחומר על כל מבקשי רעתנו.

ראש השנה הסיני 2024 בהיבט סיני

שנת דרקון 2024 ביסוד עץ ידועה גם בשם Yang Wood on Dragon, או Jia Chen 甲辰 בסינית. האלמנט הקבוע של הדרקון (צ'ן) הוא כדור הארץ (Wu 戊), המייצג יציבות, כנות ונאמנות. המרכיב המשתנה של הדרקון בשנת 2024 הוא Yang Wood, או Jia 甲, המייצג צמיחה, יצירתיות וגמישות.

דרקון ביסוד עץ הוא היצירתי ובעל החזון מבין הדרקונים. הם אופטימיים, שאפתניים והרפתקנים. הם אוהבים לחקור רעיונות חדשים ולאתגר את עצמם. הם גם נדיבים, רחמנים ונאמנים לחבריהם.

לכן, שנת הדרקון בשנת 2024 צפויה להיות תקופה של מנהיגים בעלי חזון, חדשנים ופותרי בעיות. 2024 צפויה גם להיות שנה נהדרת להתחיל פרויקטים חדשים, לחקור הזדמנויות חדשות וליצור ערך עבור עצמך ועבור אחרים.

כמה מהמגזרים המבטיחים ביותר לצמיחה עסקית בשנת הדרקון 2024 הם פינטק, בינה מלאכותית, אבטחת סייבר, בלוקצ'יין ואנרגיה סולארית. תעשיות אלו מונעות על ידי חדשנות וביקוש לפתרונות מתקדמים. כדי להצליח בשווקים תחרותיים אלה, עסקים צריכים לאמץ טכנולוגיות חדשות ולתקשר את הצעת הערך שלהם ביעילות.

שנת דרקון ביסוד עץ 2024 היא מיוחדת מכיוון שהיא שילוב נדיר של כוחו של הדרקון והיצירתיות של העץ. זו שנה של חדשנות, חזון וצמיחה. זו שנה לרדוף אחרי החלומות שלך, להביע את הרעיונות שלך ולהרחיב את האופקים שלך. זו גם שנה להיות נדיב, רחום ונאמן לחברים שלך. השנה הבאה של דרקון ביסוד עץ בגלגל המזלות הסיני תהיה 2084, שזה עוד 60 שנה מהיום.

לבסוף, כדאי גם לשים לב לבריאות ולרווחה שלך. אומרים שהשפעות הדדיות בתוך גלגל המזלות אל מול התרחישים הצפויים השנה עלולה להחליש את המערכת החיסונית שלך ולגרום לך להיות מועד יותר למחלות ותאונות. לכן, עליך לדאוג לעצמך היטב על ידי אכילה נאותה ומודעת, פעילות גופנית סדירה ומנוחה מספקת.

הדרקון ייקח אחריות על גורלו ב-2024! יהיו לו סיכויים נאותים להרוויח כסף, אך עליו להיות ישר וזהיר בטיפול הכספי.

שנה טובה

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן