שלושה צעדים לאיכות חיים
דצמבר 22, 2017
צמחים בתחפושת
צמחים בתחפושת
פברואר 26, 2018
שלושה צעדים לאיכות חיים
דצמבר 22, 2017
צמחים בתחפושת
צמחים בתחפושת
פברואר 26, 2018

שנת כלב חום 2018

שנת כלב חום 2018

שנת כלב חום 2018 הוא בסימן של אנרגית אדמה. שנת כלב חום מתחילה בתאריך 16 לפברואר 2018. זהו התאריך של מולד ירח האביב,
אך שנת הכלב מתחילה בתאריך 04 לפברואר 2018.
שנת כלב 2018 נחשבת לשנת יאנג וזה אומר כי מינו של הכלב הוא זכר.
בראש השנה הסיני נהוג לנקות את הבית בניקיון אביב יסודי, כמו בחג הפסח שלנו.
נהוג לקשט את הבית בקישוטי אדום וזהב וכל דבר המקושר לברכות לקראת השנה החדשה מקושט בדמות בעל החיים האופיינית בצבע הנכון. על מנת לקדם את המזל הטוב נכתבת המילה מזל אבל הפוך על ראשו על מנת לבלבל את המזל הרע.
ישנה משמעות רבה בתרבות הסינית לפעולות הראשונות הנעשות בראש השנה היות והן תייצגנה את כל השנה. המזון המוגש בארוחת החג הוא מאד חשוב היות והוא ייצג את המזל של כל השנה.
מאד אופייני בארוחת החג להגיש כיסונים ממולאים בכל טוב וצורתם היא בצורת סהר היות ומטבעות הכסף והזהב בעבר הרחוק בסין היו בצורה זו. כל זאת על מנת להביא שפע כלכלי לשנה החדשה.
בסיום ארוחת החג נוהגים הזקנים בשולחן לחלק מעטפות אדומות ובהן כסף, זו הדרך לברת את הסובבים במזל של כסף בריאות ואריכות ימים.
חלק מברכות החג שנקרא גם חג האורות והפנסים נוהגים לחגוג בליל ראש השנה במופעי זיקוקים על מנת להאיר את השנה החדשה והרע של הזיקוקים והנפצים נועד לגרש את הרוחות הרעות.
חלק מחגיגות החג נחגגות במצעדי פנסים אדומים ברחובות הן בסין והן ברובעים סיניים בכל העולם.
אחד המאפיינים של ראש השנה הוא האיחוד המשפחתי ולכן זו התקופה שבה קיימת נדידה עצומה של אנשים בכל רחבי סין.
אנשים רבים רואים את משפחתם פעם אחת השנה במהלך חגיגות השנה החדשה בלבד. תקופת ראש השנה הסיני היא התקופה הקשה ביותר להתנייע ברכבות ובתחבורה ציבורית, מעל מיליארד סינים נמצאים בדרכים. מה שהפך להיות בשנים האחרונות לאופייני בסין המתעשרת היא שסינים רבים חוגגים יחד עם משפחותיהם באתרי תיירות.
חלק מתהלוכות ראש השנה הוא ריקוד הדרקון האדום בו הרקדנים נושאים דרקון עשוי בד אדום המקושט זהב ומסמל את המזל הטוב. ריקוד נוסף הוא ריקוד האריה האדום המייצג את החיה הטורפת של היער. בגלל החורף וחוסר המזון ביער היא נכנסת לישובים ופוגעת בבני אדם. הצבע האדום והזהב של הדרקון המגרש את החיה מביא את האביב לשלוט במקום החורף.
אנשים השבים לביתם לאחר שנת עבודה נוהגים להביא מתנות רבות על מנת לסמל את השפע שתביא עימה השנה החדשה, דבר המאופיין בבולמוס קניות מאד גדול בסין. נהוג לרכוש בגדים ונעליים. נהוג בסין לשלם את החובות של השנה החולפת על מנת להתחיל שנה חדשה נטולת חובות. חשוב מאד לעטוף מתנות וכסף באריזות אדומות. מיכל אדום של מתנה או כסף מביא מזל.
החגיגות של ערב ראש השנה הסיני נמשכות כל הלילה והזיקוקים מתחילים משעת חצות ואילך.
ראש השנה הסיני נחגג באותם התאריכים בארצות דרום מזרח אסיה וכן בחלק הדרום מזרחי של רוסיה.
ראש השנה הוא יום של מזל והצלחה. הימים של ראש השנה הם ימים של מחילה, סליחה וברכה לכל הסובבים. החג בגרסאות שונות נחגג במשך של כשלושה שבועות. ערב ראש השנה מכונה בסינית
“ערב הוצאת השנה הקודמת” לכן יש לטאטא את הבית ביסודיות רבה על מנת להוציא את השנה החולפת מהבית.
הסינים נוהגים לאכול בחג עוגות הנאפות בתבניות בצורת דג, היות והביטוי דג בסינית הוא גם שפע. הברכה המקובלת ביותר לחג בסין היא מי ייתן ותתעשר השנה.
על פי אסטרולוגיה סינית, שנת כלב 2018 תהיה מאד ארצית. זה ישפיע למצבים הקשורים באדמה, רכוש, בתים, שטחים, גבולות של מדינות, חקלאות, רעידות אדמה ומינרלים באדמה. כל הדברים הללו יהיו בשנת 2018 אקטיביים יותר מבעבר.
באסטרולוגיה סינית יסוד אדמה כולל גם יציבות, מדיטציה, דת ואמונה. בשנת אדמה אנשים רבים מתעניינים בדת ורוחניות.
הקושי בשנת כלב חום 2018 היסוד אדמה הוא שהאדמה יכולה ליצור הר אנרגטי אשר חוסם את האופק או את הדרך. קיים צורך לטפס על ההר על מנת לראות את הדרך או לחפש דרך העוקפת את ההר.
לכן בשנה זו שהיא שנת כלב חום 2018 יש צורך במאמץ רב יותר על מנת להגיע למטרות שלנו ולכן זו שנה מאתגרת עבור אנשים רבים. יש צורך בתבונה על מנת למצוא דרך טובה יותר על מנת להגבר על הקושי שמציב ההר. אדם אשר יעשה זאת יקדים את כל השאר ויהיה במקום טוב יותר. הקשיים של שנת 2018 קשורים ליציבות, איטיות, עקשנות, עצלנות ושמרנות. אדם שאין בו התמדה יפסיד הזדמנויות רבות לקריירה והזדמנויות כלכליות.
החודש האופייני למזל כלב הוא חודש אוקטובר, כך שהרבה ממאמצי השנה יניבו את פירותיהם הטובים ביותר במהלך חודש אוקטובר 2018. כל זה במידה שתהיה לאדם סבלנות לתהליכים המתרחשים לאורך כל השנה, יש לשים לב לזמן הנכון לקטיף הפירות אחרת הם ירקיבו.
שעות העוצמה של הכלב בכל יום הן בין השעות 19:00 – 21:00 שהן השעות בו שקעה השמש מאחורי ההרים. השמש מכילה את האש הזכרית של היאנג. לכן הכלב החום ביסוד יאנג מכונה המחסנאי של האש. האש מציגה אנרגיה.
הרים יכולים לספוג את מי הגשם הקלות ובמהירות. המים נאגרים במאגרים בתוך ההרים ולכן ההרים נחשבים למחסן המים. החיבור שבין אש למים מייצג לאנשים רבים את השפע. לכן שנה כלב 2018 תעזור לאנשים רבים לשפר את חסכונותיהם.
שנת כלב חו 2018 תהיה שנה של שיפור הבריאות, היות והבריאות קשורה למחסן האנרגיה המצויה באש.
במידה ואדם הוא בר מזל במושגי אדמה, שנת 2018 תהיה שנה נפלאה עבורו. בשנה זו אין צורך לחשוב פעמיים לפני קבלת החלטות חשובות.
כלב הוא החיה האחת עשרה בגלגל המזלות הסיני, השנים הקודמות שבהן היתה שנת כלב הן:
1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006.
אנשים ילידי שנת כלב נחשבים על פי האסטרולוגיה הסינית לאנשים ידידותיים, ישרי דרך, נאמנים מאד שזו תכונה ידועה של הכלב, אנשים אינטליגנטיים ומרובי כישרונות, אנשים בעלי כושר המצאה. הכישרונות המרובים שלהם לפעמים מקשים עליהם לבחור דרך בחיים ולכן הם אינם ממצים את מלוא היכולת של הכישרון שלהם. אנשים אלו צוברים בקלות רכוש ועמדות כוח, הם מאד מתאימים לטפל ברכוש ובכספים, במיוחד ילידי שנת כלב חום המקושר לרכוש ואדמה. הם בעלי כישורים אומנותיים רבים וטובי לב.
המראה של ילידי שנת כלב מאד חשוב להם והם מאד ביקורתיים לגבי עצמם ולמראה שלהם. הם בעלי חוש צדק מפותח, פרפקציוניזם, הם אנשים מאד נדיבים ואחראיים.
כלב חי בלהקות, לכן החוש החברתי של ילידי שנת כלב מאד מפותח. מתוך כך ילידי שנת כלב הם פטריוטים הנאמנים לבית, למשפחה ולעמם. ניתן לסמוך על האחריות שלהם.
הם פועלים מתוך אינטואיציות חזקות, כמו שנאמר בעברית “כלב – כולו לב”
אנשים ילידי מזל כלב מעדיפים שקט והרמוניה על פני רעש והמולה. הם מאד יסודיים במעשיים ותמיד מסיימים את אשר התחילו, מאד מאורגנים ומסודרים. אנשים אלו מחוברים מאד למיסטיקה ורוחניות
אנשים מפורסמים ילידי שנת כלב: וינסטון צ’רצ’יל, ביל קלינטון, ג’ורג’ בוש האב, ליזה מינלי, מייקל ג’קסון, אלביס פרסלי, שושנה דמארי, שלום חנוך, דונלד טראמפ, סילבסטר סטלון, סטיבן ספילברג, דוד בן גוריון, ציפי לבני, אביגדור ליברמן.
באופן הכללי כלב מייצג אדמה אשר נמצאת בשיאה בשנת אדמה, זה בדיוק המתרחש בשנה הסינית החדשה שהיא שנת כלב חום 2018 ולכן נחשבת שנה זו לשנה בעלת מזל רב.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן