תוספי תזונה טבעוניים
תוספי תזונה טבעוניים
אפריל 28, 2021
ויטמין B12
ויטמין B12
יוני 23, 2021
תוספי תזונה טבעוניים
תוספי תזונה טבעוניים
אפריל 28, 2021
ויטמין B12
ויטמין B12
יוני 23, 2021

אמלאקי

אמלאקי הן זן של דומדמניות הודיות המוכרות גם בשם אמלה ובשם הבוטני פילנטוס אמבליקה  Embelica Phylanthus.

דומדמניות אמלקי ידועים תודות לתכונותיהן הבריאותיות והתזונתיות וזאת תודות לשפע נדיר של חומרים מזינים. הן מקור עשיר של נוגדי חמצון פעילים ויעילים בהפחתת נזקי רדיקלים חופשיים. תכולה של ויטמינים A, E , C  בכמויות מרשימות.  מינרלים כגון ברזל וסידן.  פלבנואידים, פוליפנולים, אלקלואידים, סיבים תזונתיים, ומרכיבים נוגדי דלקות.
דומדמניות אמלאקי עשירות במרכיבים התורמים לבריאות ולמראה העור והשיער.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

תודות לפרסומים בתורות צמחים הודיות אודות התועלות הבריאותיות הטמונות בפירות האמלאקי- פילנטוס אמבליקה. החלו לבצע במערב בדיקות יעילות.
מחקרים מקדימים נערכו על חרקים ובעלי חיים כאשר הממצא הסופי היה הארכת תוחלת חיים ושיפור הפריון. מחקרים מאחרים יותר מצאו את הפילנטוס אמבליקה הידוע בשמו אמלאקי. כי הוא יעיל בהורדת רמות כולסטרול במידת השפעה הדומה לתרופות מרשם.

ממצאי מחקר נוספים מצאו שיפור בתפקוד העורקים ובהפחתת נוקשות של עורקים וכלי דם. כמויות מרשימות של ויטמין C תורמות לחיזוק מערכת החיסון ויכולת הגוף להתאושש במהירות ממחלות. סיבים תזונתיים בדומדמניות אמלאקי מתמוססים במהירות ומאטים את ספיגת הסוכר. בכך מונעים תנודתיות מסוכנת ברמות הסוכר בדם. הם גם מאטים את עליית רמות השומנים בדם.

רמות מרשימות של ויטמין A שהם מרכיב חשוב לשמירה על בריאות העיניים והראייה. מפחיתות את הסיכון להתפתחות מחלת עיניים ניוונית תלוית גיל AMD .

אמלאקי מכילים פיטו-נוטריאנטים ונוגדי חמצון כאלו המסייעים בשיפור הזיכרון ולוחמים ברדיקלים חופשיים העשויים לגרום לנזקים בתאי המוח. נוכחות מרשימה של ויטמין C  מסיעת ליצור נוירוטרנסמיטורים מסוג NOREPINEPHRINE. אלו ידועים ביכולתם לשפר תפקודי מוח בקרב חולים במחלות ניווניות של המוח.

קרנ-בריא

 

 

אמלאקי המוכר בשם פילנטוס אמבליקה נמצא בתוסף התזונה קרנ-בריא פלוס
מבית הצמחים של חגית

 

 

סימוכין

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21495900

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2041704/?page=3

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן