רפואה מגדרית
רפואה מגדרית
יולי 22, 2018
פטריית קורדיספס
פטריית קורדיספס
נובמבר 16, 2018

אשווגנדה

אשווגנדה

אשווגנדה הוא צמח מרפא חשוב ברפואה האיורוודית. בעשורים האחרונים מצאו מחקרים מערביים את התועלות הרבות הטמונות בצמח האשווגנדה
הקרוי בעברית וויתניה משכרת ובשמו הבוטני Withania somnifera
אשווגנדה הוא צמח מרפא המוכר בהודו בכינוי "כוח סוס" מכיוון שהוא מחזק את מערכת החיסונית של הגוף, תורם להרגשה כללית טובה ומוריד את מפלס החרדה.
בתורת צמחי מרפא מוגדרת האשווגנדה כצמח אדפטוגני (צמח מרפא המסייע את העמידות במצבי לחץ), הוא מפיג ומונע את התסמינים הגופניים והנפשיים הנגרמים עקב לחץ,
האשווגנדה הוא צמח מרפא מחזק, יעיל במקרים של תשישות כללית ואנמיה תודות למרכיבים שבצמח משמש כצמח אנטי-אייג'ינג המאט תהליכי הזדקנות .
אשווגנדה יעיל לטיפול בעייפות כרונית הנובעת ממתחים נפשיים, הוא משפר פוריות ויש לו גם תכונות של אפרודיזיאק המגבירות את החשק המיני הן אצל גברים והן בקרב נשים. הוא מעלה את ספירת הזרע ומסייע לחיזוק הרחם. הצמח מטפל באימפוטנציה, חוסר חשק מיני בנשים ובגברים, יעיל לטיפול ביובש ואגינלי. האשווגנדה ידועה ביכולתה לחיזוק השיער וציפורניים.
מסיבות אלו מכונה אשווגנדה " ג'ינסנג הוד י", וגם עקב יכולתה " להעניק כוחות של סוס הרבעה ".
מבקשים להעצים את האנרגיה שלכם באופן טבעי ? רוצים להוריד את מפלס החרדה ללא תרופות ?
האשווגנדה היא הפתרון ובנוסף יש לצמח יתרונות נוספים שכדאי להכיר.
צמח האשווגנדה משמש לטיפול בגיל המבוגר לשיפור המיקוד, שיפור מצבי אובדן זיכרון או ניוון מוחי

אשווגנדה מפחיתה ומונעת מצבי מתח וחרדה

אשווגנדה מוערך תודות ליכולות הטבעיות המופלאות שלו להפחית משמעותית תחושות מתח וחרדה הצמח ממריץ הפרשת חומרים במוח המפיגים הרגשת מתח ופחד. מחקרים רפואיים בבני אדם הוכיחו כי אשווגנדה מפחיתה ביעילות את הסימפטומים בקרב אנשים בעלי הפרעות של מתח, חרדה או דיכאון קליני.
הצמח משמש להרגעה של מערכת העצבים המרכזית ולמצבים נפשיים של מתח וחוסר שקט.

אשווגנדה משפרת ייצור טסטוסטרון ומעלה את הפוריות בקרב גברים

האשווגנדה היא בעלת השפעה חזקה על רמות ההורמון טסטוסטרון, משפרת את הפוריות בגברים. מחזק את הגוף ומכונה ה"ג'ינסינג ההודי" עקב פעילותו המטיבה עם גוף עייף ותשוש מנטלית, ופיזית. כיום ישנה עליה משמעותית בקרב גברים המשתמשים בתוספי האשווגנדה לשיפור האון והעלאת ספירת זרע, האשווגנדה תורמת להגברת מסת השריר במהלך אימון גופני
רבים נוטלים אשווגנדה על מנת להגביר את החשק המיני.
אתה מתאמן במכון כושר?
רוצה לשפר את הביצועים במיטה?
אתה חייב לנסות תוסף המכיל אשווגנדה !

אשווגנדה מועילה לירידה במשקל

קורטיזול ידוע כהורמון מתח, בלוטות יותרת הכליה משחררות אותו בתגובה למצבי לחץ וגם כאשר רמות הסוכר בדם נמוכות מדי. רמות גבוהות של קורטיזול באופן מתמשך מובילים לרמות גבוהות של סוכר בדם אשר גורמות לצבירת יותר שומן בטני.
מחקרים הראו שצמח אשווגנדה מפחית רמות קורטיזול בגוף ובכך עוזר לירידה במשקל ולמניעת הצטברות של שומן בטני שיותר קשה להיפטר ממנו.
ידוע כי רמות גבוהות של קורטיזול גורמות בטווח הארוך לשרשרת ארוכה של מחלות. כך שהשימוש באשווגנדה משפר את הבריאות עכשיו וגם מאוחר יותר..

אשווגנדה תורם להורדת רמות הסוכר בדם

מחקרים שעסקו בצמח האשווגנדה מצאו כי המרכיבים הטבעיים בצמח מגבירים את הפרשת האינסולין ובכך מורידים את רמות הסוכר בדם. המחקרים מצאו השפעה חיובית של האשווגנדה על חולי סוכרת ואנשים בריאים כאחד.
רוצים לאזן טוב יותר רמות סוכר בדרך טבעית ? קחו תוסף תזונה המכיל אשווגנדה

אשווגנדה יעילה במניעה ובטיפול במחלות ממאירות

מחקרים מצאו כי האשווגנדה יעילה במיגור תאים סרטניים. צריכה יומית של האשווגנדה מעכבת היווצרות של תאים סרטניים בגוף, ככל הנראה בעקבות ריכוז גבוה של נוגדי חמצון רבים. ידוע כי חומרים נוגדי חמצון מפחיתים את הסיכון להתפתחות תאים סרטניים

אשווגנדה מפחיתה תהליכים דלקתיים

מחקרים שעסקו בהשפעת המרכיבים באשווגנדה נמצאו כי בצמח מצויים מרכיבים אפקטיביים המונעים ואף מפחיתים דלקות בגוף האדם. הצמח מכיל מרכיבים בריאותיים נודי דלקות וכן ויטמין C ונוגדי חמצון המסייעים למערכת החיסונית בטיפול של דלקות רבות.
האשווגנדה מחזקת את מערכת החיסון, מגביר את כמות תאי הדם הלבנים והאדומים בספירת הדם.
האשווגנדה יעיל לטפל במצבי אנמיה. הצמח "בונה דם". מומלץ ביותר לכל מי שלא מצליחים להעלות את רמת הפריטין והברזל בדם

אשווגנדה מפחית רמות כולסטרול

האשווגנדה מסייעת לשמירה על בריאות הלב, תודות ליכולות להורדת רמות הסוכר בדם, והפחתת רמות הכולסטרול הרע. מחקרים מראים כי צמח האשווגנדה מקטין באופן משמעותי רמות שומנים מסוכנים בדם ובכך מוריד את הסיכון של הצטברות כולסטרול רע באופן משמעותי.
האשווגנדה יכולה למנוע מחלות לב רבות המתאפיינות ברמות כולסטרול גבוהות,
מומלץ בחום לצרוך תוסף מזון על המכיל אשווגנדה לבריאות הלב

הצמח מתאים לשימוש גם לתקופות ממושכות.

חגית שחף ממליצה על אשווגנדה בחום

בנוסף לתכונות המרשימות של צמח האשווגנדה והשפעתם על הבריאות, אני ממליצה על נטילה זוגית ומשותפת של תוסף תזונה המכיל אשווגנדה יחד עם מאקה
בגלל התרומה יוצאת הדופן לשמירה על הזוגיות.
אחד מהמרכיבים החשובים ביותר במערכת של זוגיות היא יחסי מין תקינים ומספקים. רבים הם המחקרים המצביעים על הקשר שבין יחסי מין לבריאות. כיום לצערי זוגות רבים מוותרים על יחסי מין בעקבות חשק מיני ירוד של אחד מבני הזוג, בפועל ישנם פתרונות לא טבעיים אך הם יוצרים תופעות לוואי קשות. ניתן להעלות חשק מיני, להתגבר על אין אונות או יובש ווגינאלי. ניתן ליהנות בעזרת האשווגנדה ביחסי מין נפלאים המעניקים חיבור פיזי ורגשי לזוגיות מאושרת.
גם לנושאי פוריות וחיזוק מערכת הרבייה הנשית.
אחד הגורמים הפוגמים בתפקוד מיני ובזוגיות הוא מתח ולחץ נפשי הפוגמים בתפקוד היומיומי ובתפקוד המיני, נכון בדיוק לזה צריך את האשווגנדה !
כי לחץ נפשי מתמשך גורם למחלות רבות.
האשווגנדה מחזקת את הזיכרון, מעלה רמות אנרגיה, תורמת להפחתה במשקל, משפרת את מראה העור, השיער והציפורניים.
כל אלו הם מתכון מנצח לזוגיות מאושרת ובריאות קורנת…אז קדימה אשווגנדה

Print Friendly, PDF & Email
שתף