סלט קיץ
סלט קיץ
יולי 29, 2023

ג'ינקו בילובה

ג'ינקו בילובה

ג'ינקו בילובה זוכה תודות לתכונותיו הבריאותיות לשפע של מחקרים רפואיים  שנעשו בשנים האחרונות, הוכיחו מעל לכל ספק את תרומתו לשיפור בכל הרמות של איכות החיים. סגולתו העיקרית היא שיפור בזרימת הדם גם בכלי דם דקים ועדינים. מסיבה זו צמח זה נמצא כמסייע באספקת חמצן ללב ולמוח,

לא רק לחלקים הבריאים אלה גם לחלקים פגועים של המוח, ובכך הצמח עוזר בשיקום הזיכרון והבהירות השכלית,

ג'ינקו בילובה נמצא במחקרים אלו כחומר אשר מאט את התקדמות מחלת האלצהיימר.

מחקר לגבי השפעות

במחקר שנעשה באוניברסיטת רומא ופורסם בחודש ספטמבר 2006 בירחון האירופאי לניורולוגיה (European journal of neurology) נמצא כי יעילות השימוש בעלים של  שווה ביעילותו על חולי אלצהיימר באותה מידת השפעה של טיפולים רבים. מבחנים שנעשו על שלוש קבוצות שאחת קיבלה תרופת פלצאבו השנייה קיבלה את הצמח  והשלישית קיבלה תרופת מרשם הוכיח זאת.

תכונות מיוחסות

ידוע כמחדד ריכוז, משפר מצב רוח ומפחית עייפות דיכאון וחרדה.

הוא מומלץ לשימוש עבור אנשים הסובלים ממיגרנות.

עוזר במצבים של אסטמה, קרישיות יתר של הדם ויתר לחץ דם.

מיטיב עם אנשים הסובלים מבעיות בהליכה או בתפקוד בגלל כאבים שנגרמים עקב קושי באספקת דם לגפיים, לכן הצמח מומלץ לסובלים מנוירופטיה סכרתית.

נוגד חמצון יעיל וטוב, זו אחת התכונות שגרמו להישרדותו היעילה.

נחשב  לנוגד חמצון ונמצא יעיל יותר מוויטמין E במיגור רדיקלים חופשיים.

הוא ידוע כצמח אשר מאט תהליכי הזדקנות, עוזר במצבי אין-אונות היות והוא משפר זרימת דם גם בכלי דם דקים ועדינים ולכן נחשב ובצדק כצמח מרפא המשפר בצורה משמעותית איכות חיים.

לא ידוע כי לג'ינקו בילובה ישנם תופעות לואי.

שמו הבוטני העברי של העץ הג'ינקו בילובה  הוא "עץ תלתלי הנערה" או גינקו דו-אונתי. הוא מכונה בסינית משמש הכסף. הג'ינקו בילובה  נחשב למאובן חי. העץ העתיק ביותר הצומח גילו מוערך בין 200 – 280 מיליון שנה. תוחלת החיים של עץ היא כאלף שנים. יכולת ההישרדות של העץ היא הטובה ביותר מבין הצמחים, הוא הצמח היחיד ששרד את ההפצצה על הירושימה וחזר להצמיח עלים בשנה שלאחר מכן.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן