סיזיגיום
סיזיגיום
נובמבר 6, 2023
רהמניה גלוטינוסה
רהמניה גלוטינוסה
נובמבר 17, 2023
סיזיגיום
סיזיגיום
נובמבר 6, 2023
רהמניה גלוטינוסה
רהמניה גלוטינוסה
נובמבר 17, 2023

היריסיום פטריית רעמת האריה

הריסיום פטריית רעמת האריה

היריסיום פטריית רעמת האריה

היריסיום פטריית רעמת האריה

ידועה בתורות צמחים בתור פטריית מרפא בעלת סגולות מופלאות. פטרית הריסיום נמצאת כמרכיב מרכזי בשימוש הרפואה הסינית המסורתית וברפואות צמחים רבות במשך מאות שנים. היא מוכרת במראה ייחודי הדומה לרעמת אריה לבנה ואוורירית, ולכן היא מכונה פטריית רעמת האריה.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

רפואה סינית

רפואה סינית מעריצה את פטריית היריסיום היות והיא מכילה מגוון יתרונות בריאותיים ובהם שיפור המטבוליזם ואיזון רמות סוכר, שיפור זרימת הדם, הגברת אנרגיה, הפגה של חרדות ומונעת מצבים של נדודי שינה ועוד יתרונות רבים.

פטריית היריסיום ובשמה הבוטני  Hericium Erinaceum.
בארצות המערב היא נקראת רעמת האריה, LION'S MANE
שמה הסיני : הוו טאו גו שמשמעו ראש הקוף.
ביפן מכנים אותה יאמאבו- שיטאקה

הריסיום פטריית רעמת האריה – תכונות

מרכיבים ייחודיים :בטגלוקאנים, קסילאנים, ארגוסטרול,Hericenones – מולקולה שמאיצה ייצור של NGF ( פקטור גדילה עצבי), ERINACINES- מולקולה עוצמתית שמגבירה את החדירות של מחסום הכניסה למוח (BBB)

ובכך מצליחה להכניס את פקטור הגדילה העצבי שנוצר מחוץ למוח דרך הדם והמחסום למוח. כך בשני מנגנונים שונים מצליחה הפטריה ליצר את האפשרות לתקן ולחדש את התאים העצביים במוח.

פטריית הריסיום – רעמת האריה וסוכרת

רעמת האריה היא בין הפטריות האדפטוגניות הטובות ביותר שניתן ליטול לטיפול בסוכרת. פטריית המרפא הריסיום Hericium erinaceus עשויה לעזור לטפל בשני סוגי הסוכרת, כמו גם למנוע סוכרת מסוג 2. פטריות מרפא אלה מראות פוטנציאל גדול כשמדובר בהורדת רמות הסוכר בדם, כמו גם הפחתת כאב נוירופתי הקשור לסוכרת.

מחקרים

מספר מחקרים גורסים כי תמצית פטריית רעמת האריה עשויה להוריד את רמות הגלוקוז בדם.

מחקר שנעשה בחן את ההשפעות של פטריית הריסיום Hericium erinaceuspyrhh  על רמות הסוכר בדם נמצא ברעמת האריה הייתה פעילות מעכבת של החומר α-glucosidase, כלומר הם הפגינו פוטנציאל להוריד את רמות הסוכר בדם.

מחקר נוסף שנערך בשנת 2013 הגיע למסקנה דומה. החוקרים בדקו את ההשפעה של Hericium erinaceus לאוכלוסיות סוכרתיות. התוצאות מראות כי פטריית רעמת האריה מפחיתה את רמות הסוכר בדם, באוכלוסיית מדגם סוכרתית, לאחר 28 ימי שימוש.

 

אין לראות באמור משום המלצה או תחליף לטיפול תרופתי

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן