האם תוספי התזונה שלך עובדים
האם תוספי התזונה שלך עובדים
דצמבר 4, 2018
גלילות אורז
גלילות אורז
ינואר 12, 2019

מאקי ברי

מאקי ברי זוכה לתואר מזון על תודות לשפע תועלות תזונתיות ובריאותיות.
מעל כל תועלת בריאותית זכו פירות מאקי ברי לתואר פירות מעיין הנעורים. תואר נכסף זה של פרי יער מופלא לתהליכי אנטי אייג'ינג, זאת תודות למרכיבים תזונתיים המוכרים ביכולת מוכחת להאט תהליכי הזדקנות, להתבגר כאשר אנו נתונים בגוף צעיר ולחיות חיים מלאים כשאנו בשיא של אנרגיה וחיוניות.
מאקי ברי מקור עשיר לנוגדי חמצון. 
נוגדי חמצון שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי אינם מספיקים בדרך כלל. כדי לשמור על בריאות טובה ולהיאבק ברדיקלים החופשיים שגורמים נזק מתמשך ודרסטי לתאים, יש צורך לקבל נוגדי חמצון גם ממקורות חיצוניים. אחד המקורות היעילים והאיכותיים ביותר של נוגדי חמצון כיום, הוא מאקי ברי. זהו פרי יער עשיר מאוד באנתוציאנינים (נוגדי חמצון שמיוצרים על ידי הצמח להגנה מפני הקרינה האולטרה סגולית ומפני מחלות).
פירות המאקי מכיל אנתוציאנינים בערכים גבוהים במיוחד והם נחשבים חומר אנטי דלקתי רב עוצמה שיכול לעזור בהפחתת הסיכון לחלות במגוון רחב של מחלות ניווניות שנובעות מדלקות, החל ממחלות לב, דרך מחלות כלי דם ודלקות פרקים ובנוסף, מיוחסת להם היכולת לעכב התפתחות של תאי סרטן במעי הגס.
הפרי הוא גילוי חדש יחסית אשר יוצר עניין רב בשל האפקטיביות הייחודית שלו. הפרי הסגול והקטן הזה הדהים את החוקרים בעוצמה שלו והוא נבדק באופן מדעי והוכח כי הוא מועיל מאוד לשמירה על בריאות טובה לאורך זמן. זהו פרי יער הגדל בר ביערות דרום אמריקה ובעיקר בצ'ילה.

נוני פלוס

מיצוי של מאקי ברי נמצא בתוסף תזונה נוני פלוס

 

סגולותיו של מאקי ברי

נוגדי חמצון ברמה הגבוהה ביותר. המאקי ברי הוא בעל יכולות רבות, החל מנטרול רדיקלים חופשיים דרך הורדת תנגודת אינסולינית בדם, ועד פעילות אנטי דלקתית.
המאקי ברי מסייע במניעת מחלות לב. רכיב נוגד החמצון הנמצא בפרי מאקי ברי מסייע במניעת הצטברות כולסטרול בדם. המשמעות היא כי מאקי ברי מהווה מקור מצוין למניעת מחלות לב, כולל התקפי לב, שבץ, והקשחת עורקים.
אנטי דלקתי מכיל רמות גבוהות של נוגדי חמצון, דלפינידין ואנתוציאנינים המצוים בפרי יוצרים פעילות אנטי דלקתית חזקה, כך שהן עוזרות להפחית את הסיכון הכרוך במגוון רחב של מחלות ניווניות הגורמות לדלקת כגון דלקת פרקים, סוכרת, סרטן, ועוד. הואמסייע לחולי סכרת. נוגדי החמצון במיצוי מאקי ברי מתאימים מאוד גם לחולי סוכרת ומסייעים בהגברת הפרשת אינסו לין, כיוון שהפרי מכיל חומרים מעכבי אלפא גליקולידאז המסייעים בעיכוב העיכול של פחמימות, ובכך גורמים לירידה בשיעור הספיגה של גלוקוז.
מחקר עדכני מאשר כי אבקת הפרי נמצאה כתוסף מזון המסייע להפחית את הסיכון של מגוון רחב של מחלות ניווניות הכרוכות בדלקתיות.

ערכים תזונתיים

המאקי ברי הוא מקור לוויטמינים ומינרלים חיוניים,  הוא מקור מצוין לוויטמינים A ו – C, סידן, ברזל ואשלגן.  מסייע בשמירה על המשקל גוף תקין.
ממצאי מחקרים מצאו שצריכת פרי המאקי יכולה לווסת את רמות סוכר בדם, ובכך למנוע את היווצרותם של תאי שומן חדשים. ממצאי מחקרים אלו מצביעים כי הואי מסייע מאוד בשמירה על משקל גוף תקין ואיזון של קצב חילוף חומרים בגוף. פירות יער רבים מכילים רכיבים נוגדי חמצון, אך למאקי ברי יש את ערך ה- ORAC (מדד לבדיקת נטרול רדיקלים חופשיים), אנתוציאנינים, ופוליפנולים הגבוהים ביותר בהשוואה לכל פירות היער הידועים. כך לדוגמא המאקי גבוה פי 4 מהפירות האסאי, גבוה יותר מפי 3 ממנגוסטין, גבוה פי 8-10 מרימונים וגבוה פי 50 מאשר כוס יין אדום.

תכונות וסגולות נוספות של מאקי ברי

  • מחקרים רבים מצאו שצריכה קבועה של המאקי ברי גורמת לעלייה משמעותית של אינסולין בגוף, למעשה מאקי ברי הוא מזון העל שמעלה את רמות האינסולין בגוף יותר טוב מכל מזון על אחר.רמת אינסולין גבוהה בגוף מווסתת ומורידה את רמות הסוכר בדם ושומרת עליהן ברמה הבריאה, מה שמסייע לשמור על אנרגיה לכל אורך היום ומונע היווצרות תאי שומן חדשים. כתוצאה מכך, מאקי ברי הוא מזון על מוכח בשמירה על המשקל גוף תקין.
  • משביע ומדכא תיאבון, זאת מכיוון שהוא מאפשר לגוף הזנה עמוקה ושמירה על רמות אנרגיה גבוהות כך שאנו מרגישים פחות בצורך "לנשנש" במהלך היום.
  • מחזק את מערכת החיסון.
  • פועל כתכשיר אנטי אייג'ינג המעכב תהליכי הזדקנות.
  • מסייע לגוף לשמור על לחץ דם תקין.
  • מפחית את רמות ה- LDL (כולסטרול רע)
  • מסייע לניקוי הרעלים במערכת העיכול.
  • מונע התפתחות סוכרת ותחלואה היקפית הכרוכה בסיבוכי מחלת הסוכרת.
  • מגביר אנרגיה וחיוניות, מעלה יכולת ועוצמת סיבולת הגוף.
  • מנטרל אנזימים וגורמים מחוללי מחלות הגורמים לדלקות וכאבים בגוף.

על מנת ליהנות מהתכונות התזונתיות והבריאותיות של מאקי ברי, ניתן לצרוך אותם בצורה מרכזת ועוצמתית
בתוסף התזונה החדשני נוני פלוס

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
דילוג לתוכן