קושי כאתגר
קושי כאתגר
אוקטובר 2, 2013
תוספי תזונה
תוספי תזונה חכמים
אוקטובר 24, 2013

צמחי מרפא סיניים

צמחי מרפא סיניים

צמחי מרפא סיניים

צמחי מרפא סיניים

צעדים ראשונים לשימוש בצמחי מרפא

שמאנים שהיו רופאי השבטים הקדומים היו אלה שמיסדו את השימוש בצמחים לריפוי בנוסף לשיטות אחרות, האזכורים הראשונים לשימוש ב צמחי מרפא סיניים מופיעים כבר אצל הקיסר הסיני הצהוב בספר שאלות פשוטות, שם הוא שואל את השר הממונה על הבריאות: " שמעתי שבזמן העתיק נהגו השמאנים לרפא מחלות על ידי העברת אנרגיה וכוח החיים שלהם, ואילו כיום אנו נוהגים להשתמש בצמחי מרפא ובמחטים, מדוע ? "  עונה השר: "חייהם של בני האדם היום בריאים פחות ומסובכים יותר, ואין די בהעברת אנרגיה כדי לרפא מחלות" .

היסטוריה של צמחי מרפא

בסוף תקופת שושלת האן (206 – 220 לפנה"ס) חל מפנה בגישה המאגית אל הרפואה והצמחים, עקב התפתחות תיאוריות  כמו הין – יאנג , חמשת האלמנטים, קשרי הגומלין אדם-טבע-סביבה ועוד.
החל מתקופה זו ואילך החלה להצטבר ספרות רפואית מרשימה בעושרה שעסקה ב רפואה סינית , במיון ובהגדרה של צמחים שונים על פי סוג השפעתו של הצמח הבודד על תופעות פיזיולוגיות אנושיות שונות. כך הופיעו בכתובים נוסחאות משולבות של צמחי מרפא סיניים וצמחי מאכל. בכתובים הופיעו תיאורי הקשרים שנמצאו בין תכונות הצמחים לסימני המחלות.

התפתחות רפואת צמחים

כך התפתחה הגישה האופיינית של רפואה סינית מסורתית, אשר שגורסת שבאבחון ובטיפול הדגש יהיה על הסימפטומים ובקשר שלהם עם מבנה הגוף והנפש האישי של המטופל, מכיוון  שאין הכרח שאצל כל האנשים הסימפטומים יהיו דומים, חשוב לציין ולהדגיש כי המידע הרפואי העומד בבסיסה של רפואה סינית מסורתית, נאסף ברובו המכריע מתוך התבוננות על בני אדם ולא על חיות מעבדה , עובדה זו מסבירה את הדיוק המפורט והשימושי של התיאורים השונים. (רפואה סינית מכנה לעיתים את הרפואה המערבית "רפואת עכברים" היות ורוב המחקרים נעשו על חיות מעבדה).

כיוונים וגישות ברפואת צמחים

מסוף שושלת האן ואילך התפתחה תורת צמחי מרפא ומאכל בשני כיוונים עיקריים, האחד, חקירה וחיפוש אחר צמחי מרפא חדשים בתוך ומחוץ לסין, הכיוון השני התמקד בהתאמת הצמחים למודלים שונים של חשיבה וזאת מתוך הסתמכות על ניסיון עשיר שהצטבר.  בנקודת זמן זו התפתחו ותועדו פילוסופיות סיניות שתמכו בצורך של הבנת תפקודי הגוף והטבע שסובב אותו, כך התפתחה הפילוסופיה של ין יאנג שעל פיה הם חילקו את כל מערכות החיים והגוף לשתי איכויות, מצב אשר בו זמנית הם דבר והיפוכו וגם משלימות זו את זו. לפיכך, כל תופעה מוגדרת על פי מידת ין או יאנג שבה, ובכל מקרה היא תמיד מכילה את שני האספקטים גם יחד בבחינת שני ניגודים משלימים. בעזרת האיזון של שני כוחות אלו יכלו הסינים להבין את העקרונות והסדר והאיזון של המערכות ביקום ובאדם. כאשר ההדדיות מפסיקה להיות מאוזנת  הסדר הטוב נפגע (כמו בעת מחלה). הסינים הבינו כי בעזרת תזונה מאוזנת שמכילה את כל הטעמים, הצבעים, הריחות המרקמים ועוד תכונות כמו  מצרפיות יתנו לגוף האדם את התועלת המירבית, על ידי כך הגוף יתפקד במיטבו וידע להיות חסון ועמיד בפני מחלות ובמידת הצורך יתמודד עם מצבים אלה בקלות.

התפתחות פילוסופיה של צמחי מרפא סיניים

מתוך ניתוח והבנת מצבים, הסינים נוכחו לדעת כי בעזרת תזונה מרוכזת ומכוונת למערכת גוף ספציפית שנמצאת במצב של חסר הם יוכלו לתמוך בה, להביא למצב שאותה מערכת גוף תוכל לשקם את עצמה ולהחזיר את הגוף למצב של איזון. זוהי פילוסופיה סינית של תחזוקת הגוף איזונו והזנתו. יתרון חשוב ובולט של צמחי מרפא סיניים הוא בטיחותם הגבוהה. צמחי מרפא סיניים נבחנו במשך הדורות בשימוש בבני אדם ונמצא שכמעט ואין להם כלל תופעות לוואי. השימוש ב צמחי מרפא סיניים יוצר תהליכים שיקומיים בגוף תוך יצירת איזון מחודש של מערכות הגוף. תורת צמחי מרפא סיניים מתייחסת למדדים רבים לגבי תכונותיהם של צמחי מרפא שונים. מדדים כגון לאיזה כיוון ואיבר פונה הצמח בגוף, לאיזה מרידיאן הוא מתחבר, הטמפרטורה האנרגטית של הצמח וטעמו האנרגטי. כל המדדים הללו לגבי אותם צמחי מרפא סיניים משמשים בעבור המטפל אבני דרך במחשבתו לבניית פורמולה של צמחי מרפא סיניים, בתוך כך נלקחים בחשבון ההשפעות ההדדיות שבין צמחי מרפא מסוגים שונים וכן בתכונות המעצימות את ההשפעה הטיפולית של צמחי מרפא אלו.

שימנוש בצמחי מרפא סיניים בקליניקה

צמחי מרפא שבהם אני נעזרת בטיפול כוללים צמחי מרפא סיניים ומערביים, הצמחים ניתנים במגוון טכניקות, כתוספת לתזונה, כחליטה לשתייה, בכמוסות ובשמנים. חלקם לתקופות טיפול קצרות וחלקם ניתנים כתחזוקה שוטפת והופכת להיות חלק מהתזונה היומיומית של האדם.
חלק מתוך צמחי מרפא סיניים הם בהגדרתם גם צמחי מאכל וניתנים דרך תוספי תזונה. התאמה אישית של פורמולות טיפוליות של צמחי מרפא סיניים מצריכה איבחון מעמיק של תסמונות המחלה או חוסר האיזון של המטופל. איבחון הכולל שאלות לגבי אורח חייו, עיסוקו, היסטוריה רפואית ואישית של המטופל. מידע זה משמש כבסיס ממנו נבנית תוכנית המשלבת תזונה,צמחי מרפא סיניים להם הוא זקוק שנגזרו מהממצאים שעלו באיבחון.

מעוניינים לקבל טיפול או לפתור בעייה רפואית באמצעות צמחי מרפא סיניים ?  צרו קשר כאן

Print Friendly, PDF & Email
שתף
הויטמינים של חגית עובדים בצורה יעילה איכותיים מאוד והשרות של חגית מקצועי מאוד ואיכותי
אבי קדמי
אבי קדמי
10:47 19 Jan 21
בגלל המקצועיות.
בגלל הניסיון.
בגלל האיכות.
וגם בגלל השירות
(-:
Mikiy Porat
Mikiy Porat
18:47 12 Oct 20
איזה כיף שיש מקצוענים כמו חגית!
אני ממליץ על התוספי תזונה נבחרות שהיא מציעה .
אריק סלע
אריק סלע
19:41 13 Feb 20
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב ברפואה סינית. חשוב לי גם להגיד שהשירות שהיא נותנת הוא נפלא. 👍
Denis Tseitlin
Denis Tseitlin
15:31 18 Jan 20
לחגית יש מוצרים מעולים, ממוקדים ויעילים! - במיוחד התחברתי תוספי התזונה החכמים . https://www.hagits.com/product-category/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%9b%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%99%d7%99%d7%97%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%9e%d7%97/
Uri Vered
Uri Vered
10:16 08 Dec 19
חגית שחף אדם נפלא, גם כמטפלת היא מצויינת אם ברפואה סינית ואם בשיטות אחרות שהיא שולטת בהן.
חגית שחף בעלת ידע עצום בכל תחומי הרפואה (גם קונבנציונלית וגם משלימה), גם הפורמולות שהיא מייצרת מאוד אפקטיביות, באופן אישי אני מסתייעת בה רבות ובזכות כך זוכה לשמירה על בריאות טובה.
אני מטופלת על ידי תמרה, וצמחי המרפא של חגית החליפו בהצלחה רבה את הטיפול הקונבנציונלי בו הייתי מטופלת, תודה רבה בהערכה רבה!
Anat Aderet
Anat Aderet
09:50 16 Oct 19
שירות נפלא. אנשים מהממים.
Barak R. Shaked
Barak R. Shaked
12:46 05 Aug 19
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב בצמחים, רפואה משלימה בכלל ורפואה סינית. כמטפלת בעצמי ברפואה משלימה אני ממליצה מאוד על הפורמולות של חגית. הבן שלי הפסיק להרטיב אחרי שנים לאחר ששום דבר לא עזר, מטופלים עם בעיות אוטואימוניות, כאבים ובעיות הורמונליות חוו שינוי משמעותי לאחר לקיחת פורמולות של חגית.
תמרה גולדמן
תמרה גולדמן
15:05 24 Apr 19
חגית מקצועית ,עניינית,הגונה.פתרה בעיות רפואיות שלא נפתרו במשך שנים! בכל עת היא עוזרת, בכל בעיה קטנה וגדולה לקטנטנים,נוער ומבוגרים- לה הפתרונות.
ממליצה בחום על חגית פורצת דרך ,יש לה ראייה רחבה ומעמיקה בתחומה.
.
אתי ברקוביץ
אתי ברקוביץ
16:22 20 Mar 19
חגית עוזרת לכלב שלנו עם חרדות קשות עם שילוב מנצח של צמחי מרפא ושמן פסיפלורה.
ממליצה בחום ובאהבה כי היא יודעת מה היא עושה.
💙🙏🏼
Netta Koren
Netta Koren
18:49 26 Nov 18
הגעתי במצב לא טוב אם מדדים מעבר לסקלה תודה רבה על העזרה וטיפול הקשוב.
בזכותך אני מרגיש הרבה יותר טוב.
Ziv Barb
Ziv Barb
15:06 06 Aug 18
js_loader
Call Now Button