התמודדות עם סוכרת לפי רפואה סינית
התמודדות עם סוכרת לפי רפואה סינית
מאי 17, 2020
דגנים לתזונה איכותית ובריאה
דגנים
יוני 6, 2020

שמירה על בריאות העור

שמירה על בריאות העור

שמירה על בריאות העור היא חיונית ביותר לבריאות האדם. זאת היות והעור הוא איבר הגוף הגדול ביותר. העור עוטף אותנו מכף רגל ועד הראש.
העור שלנו מהווה את קו ההגנה של הגוף בפני פולשים מכל סוג החל בפלישה פיזית ועד לגורמים מזהמים או גורמי תחלואה. לכן שמירה על בריאות העור היא צעד מפתח חיוני.

תגובות שונות של העור הם אות אזעקה המודיע לנו על קושי ומלחמה מתחוללת באותו איזור על פני העור, הסימנים עלולים להיות דלקתיים בעקבות מזהמים חיצוניים המאיימים לפלוש לגוף. לעיתים כתוצאה מפגיעה בשלמות העור או מגע עם חומרים מזהמים, גורמי אלרגיה, חומרים כימיים או כל חומר שהמעבדה החיסונית שלנו מזהה כחומר המסכן אותנו.

לעיתים תופעות בעור נגרמות מאי תקינות בריאותית הנובעת מתוך הגוף ומקרינה החוצה. אלרגיה למוצרי מזון מוקרנת החוצה בעור ובתחושות שונות במערכת העיכול.
סוגי מזון רבים גורמים לאנשים להופעת פצעונים בעיקר בפנים, גם הם סימני תגובה למזון או חומרים אחרים שהגוף מזהה כבלתי רצויים.

ניקוי רעילות

גורמי תחלואה של העור הנובעים מתזונה או מגע עם כימיקלים או מזהמים אחרים. צריכה להיות מניעה מחשיפה לאותם חומרים או הימנעות מתזונה הגורמת לאלרגיה.

ניקוי רעלים מהגוף בצורה יסודית יקנה לנו תפקוד איכותי יותר, בריאות, חיוניות, אנרגיה ועור בריא יותר. לניקוי ישנה חשיבות רבה גם בשמירה על מערכת עיכול בריאה והקטנת התגובות העוריות הנובעות מעיכול לקוי. לצורך ניקוי קבוע ואיכותי של הגוף מבפנים, אני ממליצה על שימוש יומיומי בתוסף התזונה נוני פלוס.

רמות חומציות שונות של הגוף משתנות מאדם לאדם והם תלויות בגנטיקה, בתזונה ובאורח החיים האישי.

לעיתים מתבטאת רמת חומציות מצטברת בעיקר בתוך קפלי עור, באזורים בהם קיים חיכוך איברים כגון בתי שחי, פנים ירכיים, מפשעות, אחוריים, קפלי שומן באזור הבטן התחתונה, מתחת ובין שדיים אצל נשים.

חומציות יתר ודלקתיות

עודף והצטברות חומציות וחומצות שומן גורמים לגירוי ודלקתיות הנובעים מהצטברות חיידקים ומזהמים הגורמים לגירוי ולתגובה אנושית והיא גירוד.
הגירוד גורם לפציעת העור והחדרת גורמי הזיהום מתחת לשכבות העור החיצוניות. תופעה זו יכולה להיגרם גם מחיכוך טבעי של איברים ללא גירוד.
התוצאה זהה והיא גורמת להחדרת המזהמים אל מתחת לעור. בשלב זה הופך המזהם החיצוני למזהם תת עורי הקשה הרבה יותר לטיפול.

מרבית בני האדם סבלו בעבר או סובלים באופן זמני או כרוני מאלרגיה בעור הנובעת מסיבות רבות. החל משימוש בחומרים כגון אבקות כביסה אגרסיביות או סבון
המחולל תגובה אלרגית או פעילות יתר של בלוטות שומן. ישנם סוגי אל סבון המכילים אלקלואידים הגורמים לייבוש של העור. תוצאה זו מעוררת את בלוטות השומן לפעילות יתר קיצונית הגורמת לעור שמנוני ומגורה.

עור בריא שומר על אלסטיות ומייצר הגנה חיסונית איכותית. עור בריא בונה תאי עור ותאי קולגן בריאים. בניית עור בריא נתמכת בשלב הראשון בניקוי הגוף מבפנים.
שלב שני הוא הזנה פנימית של העור בעזרת תוסף תזונה מריקיוליף , אשר יעניק לעור הזנה איכותית מבפנים ויסייע להפחתת אלרגיות עוריות.
במצבים בהם ישנה דלקתיות בעור ניתן להשתמש בתוסף התזונה הרביוטיקה על מנת לחזק את רמת החיסוניות.

במצבים בהם רמת החומציות של העור או הגוף גבוהה, ניתן לחוש זאת בריחות זיעה חומצית והפרשות לא נעימות. שימוש קבוע בתוסף התזונה אנרגרין המכיל מרכיבים ירוקים יסייע באיזון רמות חומציות ולמנוע ריחות לא נעימים. מומלץ גם להשתמש בדאודורנט טבעי המונע התחמצנות של הזיעה.

קוסמטיקה טואלטיקה וטיפוח

יצרנים של מוצרי טואלטיקה ובתוכם יצרני סבון, שמפו, מוצרי לחות והזנה של העור מתהדרים ברמות של חומציות PH כמו זו של העור הטבעי אבל מכילים חומרים היוצרים לשינוי או תורמים לפעילות יתר של הגורמים האחראיים על רמת חומציות של העור. יצרני דטרגנטים ובתוכם אבקות כביסה, מרככי כביסה, חומרי ניקוי לבית ועוד, גם הם טוענים כי מוצריהם מיועדים לשמירה על בריאות העור.

מוצרי איפור המכילים חומרים מזיקים ולעיתים רעילים גורמים אף הם לפגיעות בעור ולספיגת חומרים מסוכנים בתוך העור. מוצרי איפור לעיתים גורמים לסתימת נקבוביות ואינם מאפשרים הזעה או חילוף חומרים. התוצאה תבוא לידי ביטוי באדומיות או נפיחות בעור במקרה הקל ולתחלואה העלולה להיות מסוכנת במצבים מתמשכים.

תחלואי עור עלולים להופיע במצב של הזעה מוגברת או הפרשות שומניות או רמות חומציות גבוהות כל אלו יחד עם היגיינה בלתי מספקת או בתכיפות נמוכה.
האמור נכון גם במצבים של מחלות שונות ונטילת תרופות מסויימות.

מוצרים ידידותיים לאדם ולסביבה

יש להימנע משימוש בכל אותם מוצרים מפרים את האיזון הטבעי של העור והורסים את מנגנוני ההגנה הטבעיים של העור וחושפים אותו לפגיעה.
חשוב מאד לקרוא את תוויות התכולה של מוצרי קוסמטיקה, סבונים, שמפו, מוצרי ניקוי וכדומה. יש להקפיד שהמוצרים לא יכילו חומרים אסורים או חשודים כמחוללי תחלואה.
ישנם כיום אתרי אינטרנט רבים המפרסמים את רשימת החומרים האסורים והחומרים החשודים כמחוללי תחלואה.

מוצרי קוסמטיקה, טואלטיקה ואיפור יכולים להיות ידידותיים לאדם, לסביבה ולבריאות.

הקפידו לקרוא ולהשתמש במוצרים ידידותיים והיוועצו איתנו בכל שאלה 0505740431, 035753877.

זכרו תמיד כי העור שלנו הוא מערכת ההגנה שלנו וגם כרטיס הביקור שלנו ומסיבה זו הקפידו גם על תזונה נכונה ואיכותית.
השתמשו בתוספי תזונה תועלתיים לעור והקפידו על שתייה מספקת, מנוחה ורוגע נפשי.

Print Friendly, PDF & Email
שתף