אורז בסמטי עם קאניווה
אורז בסמטי עם קאניווה
מרץ 26, 2016
ירקות כבושים
ירקות כבושים
אפריל 9, 2016
אורז בסמטי עם קאניווה
אורז בסמטי עם קאניווה
מרץ 26, 2016
ירקות כבושים
ירקות כבושים
אפריל 9, 2016

הגיל השלישי הוא רק אמצע החיים

הגיל השלישי הוא רק אמצע החיים

אנשים אינם מתים מזקנה אלא מהצטברות של כשלים בתוך התאים של מערכות גוף רבות. מחקרים מצאו כי ניתן לשקם ותקן נזקים מסוג זה ועל ידי כך להאריך את תוחלת החיים ואת איכות החיים.
מחקרים עדכניים עוסקים בבריאותם של תאים בגוף, באספקת אנרגיה וחומרים חיוניים לתאים, בדרכים כיצד תאי הגוף מספקים אנרגיה זמינה לביצוע פעילות גופנית החל מדיבור ועד לפעילות אתלטית. מחקרים אלו עוסקים גם בנושא חילוף החומרים שהוא למעשה הבסיס של הפיכת מזון לאנרגיה ולהסעת חומרים חיוניים מהמזון לאיברי גוף שבהם נדרשים חומרים אלו וכן על פינוי חומרי פסולת ותאים מתים מהגוף.
הזדקנות איננה תוצאה של ירידה או הפחתה ברמת הפעילות של איבר מסוים בגוף. הזדקנות היא תהליך המתרחש בכל התאים שבגוף.

האטת תהליכי הזקנות מתאפשרת תודות לתהליכים אלו

אנזימים

ישנם תהליכים של אנזימים בתאי הגוף שבאחריותם לשחרר אנרגיה מהמזון ולספק אותם בכמות ובאיכות נאותה לכל תאי הגוף. אצל אנשים צעירים ניתן לראות תהליך מהיר ויעיל של אנרגיה ממזון כאשר מעט מאד אנרגיה נותרת צבורה בגוף בצורת שומן או רמות סוכר גבוהות. תפקידם של אנזימים אלו הוא לשמור על הנעורים ועל רזון הגוף.
פעילותם של אנזימים אלו הולכת ופוחתת עם הגיל. כיום ידועים מספר צעדים פשוטים יחסית אשר משמרים ואף מעלים את רמת הפעילות של אותם אנזימים ובכך מאטים באופן משמעותי את תהליכי הזדקנות התאים, ירידה ברמות אנרגיה ותפקודי גוף רבים.
מחקרים מצאו כי ירידה בכמות אותם אנזימים חיוניים נמצאת ברקע של כל המחלות הכרוניות והניווניות. שמירה על רמה נאותה של אותם אנזימים נמצאה יעילה למניעת משמעותית של מחלות לב וכלי דם, מחלות ממאירות, אי ספיקת כבד, אי ספיקת כליות, סוכרת, מחלות הקשורות למוח ולמערכת העצבים ובהן אלצהיימר.
מחקרים הוכיחו באופן חד משמעי, שמירה על רמות נאותות של אותם אנזימים עוזרת להארכת תוחלת ואיכות חיים, שומרת שאנשים יישארו צעירים הרבה יותר מכפי גילם, ללא עודף משקל, ללא עודף שומנים ורמות סוכר,  מאפשרת לאנשים לשמר רמות אנרגיה ולהישאר פעילים ומרצים ובעיקר ומונעת תחלואה קשה המקצרת חיים.

תזונה

מזון הוא הדלק אשר יוצר את האנרגיה המועברת לכל תאי הגוף ומאפשרת להם לקבל את הערכים התזונתיים על מנת לקיים פעילות תקינה של כל מערכות הגוף.
כיום מרבית המזון אשר האנושות כולה צורכת הוא דל בערכים תזונתיים, מזון מעובד ומתועש, מזון אשר עובר תהליכי עיבוד, חימום ושימור שונים מאבד את מרבית הערכים המזינים, לעיתים מושבים מינרלים או ויטמינים בתצורה כימית אשר אינה תורמת מאומה לתזונה.
שומנים ובעיקר רוויים, שומני טרנס, סוכרים ומלח הוכחו כמזיקים לבריאות ואחראיים למחלות רבות.
חומרי צבע, טעם, מייצבים, משפרים, מונעים, לא רק שאינם מועילים לבריאות אלא שרבים מהם נמצאו כמסרטנים או חשודים כמחוללי מחלות ממאירות ובוודאי שהתוצאות יוסתרו מהציבור עוד שנים רבות.
צורה זו של תזונה יוצרת מאזן קלורי עודף אך תאי הגוף נותרים מורעבים וכמהים למזון אותו הם זקוקים להמשך תפקוד. אלו הם הגורמים להשמנה מתונה ועד לקיצונית באוכלוסייה ומדאיגה עוד יותר ההשמנה הקיצונית בקרב צעירים.
מחקרים תזונתיים רבים ערכו מיפוי תזונתי למגוון סוגי מזון אשר מכילים מרכיבים תזונתיים ובריאותיים אשר מועילים לבריאות ובעיקר סוגי מזון המאטים תהליכי הזדקנות תאים בגוף. בתוך קבוצת סוגי מזון זו מצויים גם כאלו אשר תורמים לשיפור ושמירה על מראה עור צעיר.
חשוב לזכור ! ייעוץ תזונתי מקיף תלוי מצב בריאותי, אורח חיים, גיל ופרמטרים נוספים יש לעשות אצל איש מקצוע מוסמך

תוספי תזונה

תהליכי הזדקנות גורמים בגוף להאטת הפרשת חומרים חיוניים ובהם אנזימים, הורמונים, חומרים התורמים לחילוף חומרים יעיל ואת יכולת הגוף לספוג ויטמינים, מינרלים וחומרי בניין חשובים לשמירה על הבריאות. למעשה כל מערכות הגוף מאטות ונחלשות היות והן פועלות בחסר.
חשוב מאד להקדים והחל מגילאי 50 לצרוך תוספי תזונה על מנת להשלים את החסרים ולמנוע נזקים.
היבט חשוב של תוספי תזונה הוא ההיבט של תפקודי מוח. ידוע כי תהליכי הזדקנות גורמים תחילה לירידה בתפקודי מוח. נפגעים תחילה יכולת הזיכרון בעיקר זיכרון לטווח הקצר, נפגעת יכולת הריכוז והצלילות המחשבתית, יורדים והולכים כל תפקודי המוח ונעשים איטיים יותר.
מצבים קשים יותר יוצרים מחלות מוח ניווניות אשר הולכות ומחמירות במרוצת השנים.
מחקרים חדשניים מצאו כי קיים כיום תוסף תזונה אשר רשות המזון והתרופות האמריקאית FDA אישרה כתוסף התזונה היחיד המשפר תפקודי מוח בצעירים ומבוגרים ואף מצמצם נזקים שכבר נגרמו ממחלות ניווניות.
מסיבות אלו ישנה חשיבות מכרעת לעשות שימוש נכון, ממוקד ויעיל בתוספי תזונה ובעיקר באוכלוסייה בוגרת מסביבות גילאי 40 – 50 ומעלה.
חשוב ביותר ! יש לעשות את התאמת תוספי התזונה באופן מקצועי אך ורק באמצעות אנשי מקצוע מהימנים אשר יודעים לאבחן נכון את מצבו של האדם ולהתאים לו את הנדרש למצבו הגופני, הבריאותי ובהתאם לתזונתו ולאורח חייו.
יש להקפיד כי תוספי התזונה יהיו באיכות הכי טובה אשר מאפשרת מקסימום השפעה, יעילות, ספיגה נאותה בגוף וכמובן בטוחה לשימוש ונושאת תקני בטיחות מאושרים.

חיבור בין גוף לנפש

השפעות גומלין רבות בין הגוף לנפש המשפיעות על הבריאות. מצבי רוח, דיכאון, חרדה, מתח, לחץ נפשי, הפרעות נפשיות ומחלות נפש גורמות באופן ישיר למחלות בגוף הפיזי החל ממחלות "קלות" כמו מעי רגיז, אסטמה, כיבי קיבה, הפרעות עיכול, מחלת העייפות הכרונית, פיברומיאלגיה ועד למחלות לב, לחץ דם, סוכרת, מחלות מאירות ועוד.
במצב ההפוך מצבי מחלה חסך גופני גורמים לעצבנות והפרעות נוירולוגיות, מחלות נוטלות יכולת תורמות להפרעות נפשיות, דיכאון וחרדה. מצבים גופניים ירודים וחסר בחומרים חיוניים עלול לגרום לתחלואה במחלות נפש קשות.
הוכח במחקרים רבים כי הקשרים בין גוף ונפש משפיעים הדדית על מצבי בריאות וחולי.
אחת הסיבות למחלות פיזיות רבות שמקורן בתזונה לקויה עד הרסנית נובעת מבעיות נפש, החל מאכילה הבאה כפיצוי על מצב רוח ירוד, אכילה כפייתית ממצבים נפשיים שונים ועד למצבים של התמכרות  לאוכל.
בשנים האחרונות נוספה קטגוריה להפרעות אלו והיא נובעת מעודף התעסקות במזון.
מבול אדיר של תכניות בישול ועיסוק במזון בכל ערוצי התקשורת האלקטרונית והכתובה, אינספור כתבות וביקורות אודות מסעדות, שווקי מזון, טיולים קולינריים ועל מנת להיחשב ולהיראות יש להיות במקומות "הנחשבים" ולסגוד למקדשי האוכל ולבני האלים אשר יוצרים מנות "אלוהיות" קודחים חורים בכיסים ובבריאות ואין כל קשר בינם לבין הצורך לאכול מזון הנחוץ לשמירה על בריאות הגוף.
מכאן נובעת החשיבות לשמירה על איזון ורוגע נפשי. כל הבסיס לתפקודי גוף תקינים הנובעים מחשיבה חיובית ויצירתית מתחילים מהמקום שבו הגוף מוצא את היציבות הנפשית.

פעילות גופנית

רבות נכתב ונאמר והוכח באלפי מחקרים על החשיבות של פעילות גופנית לשמירה על הבריאות. על כל אדם לסגל לעצמו שיגרה של פעילות גופנית המותאמת לו עצמו מבחינת יכולות התנועה והסיבולת ידוע כי פעילות גופנית ממריצה את קצב חילוף החומרים, "שורפת" עודפי קלוריות, מפחיתה שומנים ומורידה ערכי סוכר בדם. חשובה מאד השמירה והעלאת הסיבולת הפיזיולוגית על מערכות הלב וכלי הדם, הריאות, דרכי העיכול, פינוי פסולת מהגוף וכן השפעה מועילה על מערכות שרירים ושלד, מערכת העצבים ועל המצב הנפשי, פעילות גופנית מפיגה מצבי חרדה, דיכאון, לחץ נפשי, משפרת מצבי רוח ומעלה רמות הורמונים התורמים לשיפור הצד הנפשי.

שילוב כל האמור כאן לצורך האטת תהליכי הזדקנות מייצר מציאות שבה גיל 60 הוא ה- 40 החדש.
זו כבר איננה אמירה ריקה אלא מציאות מוכחת שבה ניתן לשמר את הנעורים גם בגיל השלישי.
הגיל השלישי הוא רק אמצע החיים וכדי להפוך את זה למציאות יש צורך במספר צעדים ליישום.

דיקור 

דיקור הוא אמצעי נוסף המניע ערוצי אנרגיה ומשחרר חסימות פיזיות ונפשיות.
דיקור נמצא יעיל לטיפול במצבים רבים והשפעותיו המטיבות על הבריאות הוכח ומיושם כיום בכל מערכות הבריאות.
דיקור משפר חילוף חומרים, מצבים מטבוליים, משפר יכולות תנועה, מפיג כאבים, משפר עיכול, מניע מערכות גוף רבות ועוד.
שיטות שונות של דיקור יעילות לדיכוי תיאבון ומיושמות לרוצים לרזות

 

צעדים ליישום

 • אבחון מצב גופני ובריאותי על כל ההיבטים (בדיקות, תרופות, מחלות, הרגלי חיים)
 • המלצות תזונתיות למזון ותוספי תזונה אשר גורמים להעלאת פעילות האנזימים אשר משמרים את אנרגיית התאים ומאטים להליכי תמותת תאים.
 • סקירת תפריט המזון העכשווי והרגלי תזונה קיימים.
 • הוצאת מזון מזיק מהתפריט במידת הצורך.
 • בניית תפריט מזון עשיר ומגוון, בניית הרגלים תזונתיים והקניית הרגלי תזונה נכונים.
 • בחינת היבטים נפשיים היוצרים צורך או תלות במזון
 • עבודת גוף נפש להשתחררות מהרגלים, תלות או צורך במזון כתוצאה מקושי נפשי
  (עבודת גוף נפש בשיטת "המסע" או דמיון מודרך או תהליכים מעצימים אחרים)
 • בניית הרגלי חיים בהיבט הנפשי שבהם המזון הוא צורך קיומי ולא ייעוד בחיים.
 • בחירת סוג של פעילות גופנית מתאימה לגיל ולמצב בריאותי \ תנועתי והקניית הרגלי התמדה ובחינת תהליכי שיפור (לא מתבצעת פעילות גופנית במקום)
 • מעקב שבועי \ חודשי \ תקופתי לבחינת השינויים הפיזיולוגיים והנפשיים.

אנשים רבים אשר חווים כיום תהליכים אלו מדווחים על :

 • שיפור בריאותי משמעותי
 • שיפור היכולות הפיזית והתנועתית
 • שיפור רמות אנרגיה וחיוניות.
 • שיפור במראה חיצוני ובריאות העור
 • שיפור בחיי המין והידוק מערכות יחסים
 • שיפור היכולת הנפשית, צלילות ומיקוד מחשבתי
 • גישה חיובית לחיים ושיפור משמעותי במצב הרוח.

ציטוט מפיו של מטופל

"לפני 6 שנים התחלתי את הארבעים השלישי שלי" …(ש.ק)

הגיל השלישי הוא רק אמצע החיים

שרות לקוחות  לפגישת ייעוץ 03-5753877

למידע נוסף כאן

מאמר הגיל השלישי הוא רק אמצע החיים נכתב על ידי חגית שחף מומחית מדופלמת לרפואה סינית, ייעוץ תזונתי ורפואת אורח חיים.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן