תורמוס
תורמוס
פברואר 27, 2021
מרק תרד אביבי
מרק תרד אביבי
אפריל 2, 2021
תורמוס
תורמוס
פברואר 27, 2021
מרק תרד אביבי
מרק תרד אביבי
אפריל 2, 2021

העצמה נשית

יום האישה יחול ביום שני 8 מרץ. את יום האישה לשנת 2021 נקדיש להעצמה נשית וזאת כאשר אנחנו עדיין בעיצומה של מגפה נוראית אשר גבתה מאיתנו מחיר נוראי.
אלפי קורבנות שנפטרו ביסורים קשים. מאת אלפים שנדבקו וחלו ומיליוני אנשים אשר נפגעו כלכלית. מבין אלו שנפגעו כלכלית היו אלו העצמאיים אשר נפגעו בצורה הקשה ביותר.

רבים נותרו בביתם מי בחל"ת, מי בחוסר מעש או חוסר אונים. רבים התרפקו על מה שהיה ואינו ואולי אף פעם גם לא יחזור.
במהלך שנה שלמה של מגפה מצאתי את עצמי מטפלת בין הסגרים באנשים אשר פיתחו בתקופה קשה זו הפרעות נפשיות וגופניות וגם תחלואה. בהם הופיעו בתדירות גבוהה הפרעות אכילה אשר נעו בין אובדן תיאבון ועד לאובדן שליטה, כך גם לגבי הפרעות שינה ועד לבילוי של שבועות במיטה. הפרעות קשות בתפקוד מיני בגברים ובנשים. מצבי דיכאון ומחשבות אובדניות כתוצאה מהתמודדות עם משברים כלכליים והתרסקות עסקית. מצבים אלו התאפיינו גם בקרב ילדים ובני נוער ואצלם זה מתבטא גם באובדן מיומנויות חברתיות וכישורי למידה.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

העצמה נשית

בתוך המצב הכאוטי הזה מצאתי ניצוצות מסוג אחר, מרביתן המכריע הן נשים. אלו ניצלו את תקופות הסגר והבידוד החברתי על מנת לעשות לעצמן חשבון נפש.
הן ניצלו את הזמן על מנת לתכנן ולחשב מסלול מחדש, הן למדו ופיתחו מיומנויות וכישורים מקצועיים, הן המציאו את עצמן מחדש,
פתחו עסקים חדשים וחלקן אפילו הכפילו ושילשו מחזורים כספיים.

אוכל לציין כי דווקא נשים שעסקו בענפי תיירות, מלונאות וטיולים אשר נפגעו קשות היו הראשונות לחשב מסלול מחדש, להמציא את עצמן מחדש ולפתח עסקים יצירתיים
ומותאמים לתקופה קשה זו. אני מלאת הערכה על המעוף והיוזמה הנשית בתקופה שבה יכולות התעסוקה והפרנסה ירדו לשפל.

המכנה המשותף של נשים אלו היא העובדה שהן בעלות יוזמה ומעוף עסקי, הן יודעות להגשים חלום למציאות עסקית, הן נשים עצמאיות במהותן.
בצער אוכל לציין כי נשים אלו אינן רבות  וכפי שכולנו היינו שמחים לראות בהיקפים גדולים בהרבה. מצערת העובדה כי אחוז  קטן מהעסקים במדינת ישראל הם בבעלותן של נשים.

מציאות כואבת

על כל אלו יש להוסיף את העובדה כי בעוד מספר שבועות יפסקו תשלומי החל"ת. נשים רבות ימצאו את עצמן במצבים של אובדן עצמאות כלכלית, ללא יכולת להגשמה עצמית
וחוסר הערכה אישית וחברתית. מצבים אלו גוררים לעיתים למצבי אלימות קשים כלפי נשים. מצבים אלו ראויים לענישה מחמירה וחסרת סלחנות.
אולם לא ניתן להתעלם מהעובדה שקיים קשר בין מצוקה ותלות כלכלית לחוסר היכולת להתנתק ממעגלי האלימות כלפי נשים.

אז מה עושים ?

בנקודת זמן זו אני מושיטה ידיים לנשים אשר רוצות לעשות שינוי בחייהן ולצאת ממצבים שבהם הן נמצאות ולעשות שינוי בחייהן. מדובר בתהליכי תמיכה והעצמה נשית. טיפולים באמצעות דמיון מודרך להסרת חסמים נפשיים ורגשיים והעצמת היכולת והביטחון העצמי.
שיטה טיפולית מעולה בעלת תוצאות מרשימות היא טיפול בשיטת המסע. גישה טיפולית מוכרת ובעלת תוצאות מעשיות בטווח מאד קצר. שיטה זו מותאמת גם לילדים.
אוכל לציין בסיפוק שהתוצאות הן מאד טובות ואני בעלת תעודת מטפלת בינלאומית בשיטת המסע.

במצבים מסוימים ואישיים אוכל להציע לנשים דרך והזדמנות ליציאה לעצמאות

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן