קו אנזים Q10
קו אנזים Q10
יוני 24, 2021
סלט-זוקיני-ותפוחים
סלט זוקיני ותפוחים
אוגוסט 18, 2021
קו אנזים Q10
קו אנזים Q10
יוני 24, 2021
סלט-זוקיני-ותפוחים
סלט זוקיני ותפוחים
אוגוסט 18, 2021

למה לי לקחת ללב

למה לי לקחת ללב

הלב שלנו –נא להכיר

משאבה משוכללת, משקלה כ-300 גרם וגודלה כגודל תפוז ממוצע. למעשה, פועלות בלב שתי משאבות בצידו הימני זורם דם שהוא דל בחמצן ובשמאלי זורם דם שהוא עשיר בחמצן.
בין שני חלקי הלב מפרידה מחיצה שרירית אטומה לגמרי. שריר הלב מתכווץ אחת לשנייה בערך ומעביר את הדם שמילא אותו דרך מסתמי הלב ליעדם. דם עשיר בחמצן מוזרם בגוף אל האיברים השונים וחוזר לריענון והתחדשות ושוב יוצא למסע בגוף. מדובר במשאבה המעבירה דרכה מדי יום 7,000-9,000 ליטר דם, ומאפשרת בכך אספקה שוטפת של חמצן לאיברי הגוף השונים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

למה לי לקחת ללב הינה שאלה רבת משמעות ומתייחסת לאופן הפיזי ולאופן הרגשי. בצד הפיזי מדובר על אורח חיים הכולל תזונה נכונה, פעילות גופנית, שמירה על בריאות הלב, הקטנת סיכונים ובצד הרגשי כלולים כל ההיבטים התורמים לשקט, הפחתת מתחים ולרוגע נפשי. כל אלה יעזרו לנו לשמור על בריאות הלב.

מייחסים ללב תכונות של רגשות, פחד, אהבה, צער, כנות וגם רוע ועקשנות. מוכרים לנו הביטויים משאלת לב ושברון לב, גילוי לב ואומץ לב, לב זהב או לב של אבן, תשומת לב ורוחב לב, בחירת הלב. אבל הלב הוא הרבה יותר מזה. מלבד פעילותו הפיזית הוא מנקז אליו את הפחדים והרגשות העמוקים ביותר. הלב, איך לומר, קרוב לליבנו. מעבר לכל ביטויי האהבה והרגש, הלב הוא משאבת דם רבת עוצמה המחזיקה את כולנו בחיים. אם נשמור עליו כהלכה, הוא ישמור עלינו בחזרה.

על מנת לשמור על הלב עלינו להקטין את גורמי הסיכון

אורח חיים מודרני מקשה על כולם לשמור על בריאות הלב. תזונה עתירת שומן, לחץ יומיומי, מירוץ מתמיד נגד הזמן המונע מרבים לבצע פעילות גופנית סדירה. כל אלה מזיקים לנו מאוד. מעל 10 מיליון בני אדם ברחבי העולם, בעיקר במדינות המתועשות, מתים ממחלות לב וכלי-דם מדי שנה. הרצון לשמור על הלב בריא דורש מידה מסוימת של השקעה ומודעות עצמית. במשפט אחד צריך פשוט לחיות נכון. הכוונה היא שינוי באורח חיים וטיפול בגורמי סיכון העשויים לסייע ולהקטין את הסיכון ללקות באירוע לב:

 • יש לדאוג לתזונה מאוזנת הכוללת אכילת סיבים ופחמימות מורכבות.
 • הפחתה משמעותית בצריכת שומן רווי, מלח, סוכרים ומאכלים עתירי כולסטרול.
 • יש להרבות באכילת פירות, ירקות, דגנים וקטניות.
 • יש להעדיף מזון מבושל ולא מטוגן.
 • לעשות יותר פעילות גופנית.
 • להפסיק לעשן.
 • לאזן, במידת הצורך יתר לחץ הדם.
 • מומלץ מאוד להפחית את הלחץ המתמיד בחיי היומיום.

המלצות תזונתיות

 • תה ירוק – נמצא קשר בין שתיית תה ירוק איכותי להורדת הסיכון למחלות קרדיווסקולאריות, מומלץ לשלב תה ירוק איכותי בתפריט היומי.
 • מלח – מומלץ להפחית את כמות הנתרן במזון, להעדיף אוכל טבעי וטרי ולהמעיט במזון מעובד ותעשייתי. כדאי להיעזר בעשבי תיבול ותבלינים טהורים בהכנת המזון. מומלץ לעשות שימוש במוצר "מלח צמחים" המבוסס צמחים בעלי נטייה לטעם המלוח. המוצר אינו מכיל מלח !!! ומתאים לאנשים המנועים משימוש במלח (נתרן).
 • צמחונות \ טבעונות. מדובר בתפריט תזונתי אשר נמנעים בו מאכילת מזונות מן החי. לרוב הן מגיעות בגלל מניעים בריאותיים או אידיאולוגיים. הדיאטה מבוססת על אכילה מוגברת של מזונות מן הצומח כגון: פירות, ירקות, דגנים, אגוזים וקטניות ואכילה מועטה (או בכלל לא) של מזונות שמקורם מהחי כגון: ביצים ודגים. על כן תהיה דיאטה צמחונית או טבעונית מאוזנת דלה בשומן רווי ובכולסטרול ועשירה ברכיבים תזונתיים הידועים בתורמים לבריאות. דיאטה זו יכולה לעזור בהפחתת גורמי הסיכון למחלות לב.

ומה בנוגע לתוספי תזונה ?

ישנם מחקרים שמהם עולה שנטילת תוספים מסייעת לטפל במחלות לב ואף למנוע אותם מלכתחילה, אם החלטתם ליטול תוספי תזונה, חשוב שתתייעצו לפני כן עם איש מקצוע או רופא.

ככל שאנו מתבגרים יותר ומתקרבים לגיל השלישי והלאה, כך הולכת ופוחתת יכולת הגוף לספוג חומרי בניין חיוניים לשמירה על בריאות הלב. על כן מומלץ בחום להוסיף צריכה קבועה של תוספי תזונה מומלצים. הכלל אומר כי גרם אחד של מניעה שווה לקילוגרם של תרופה.

למה לי לקחת ללב את תוספי התזונה שעשויים לשפר את בריאות הלב.

קרדיפלו

פקטוראקס

אל, די, גארד

נורמדיק

בי-רז

אומגה 3.

היבט רגשי ונפשי

בהיבט הרגשי \ נפשי, מומלץ להיעזר בכל דרך או טכניקה המפחיתים עומס רגשי, מצבי לחץ וחרדה. על אלה מומלץ לצרוך תוסף תזונה טבעי CHI SHEN  התורם לרוגע ושקט נפשי אשר גם הם מסייעים לשמירה על בריאות הלב. תוסף תזונה זה המכיל צמחים בלבד על פי נוסחה עתיקה של רפואה סינית. מוצר יעיל ביותר התור לרוגע ושקט נפשי ללא תחושה של ניתוק מהמציאות או ערפול חושים. לא יוצר תלות ומתאים לשימוש גם לתקופות ארוכות.

אז למה לי לקחת ללב בהיבט נשי

ממצאי מחקר  העוסק בבריאות האישה אשר התפרסמו ב-Harvard Women’s Health Watch   מצא  כי קיים קשר מובהק בין לחץ במקום העבודה ובין בעיות בתפקוד הלב.
מהמחקר מתברר כי סיכוייה של אישה העובדת במקום עבודה המשופע בלחצים ללקות במחלות לב, גבוה ב-40% מסיכוייה של אישה העובדת במקום רגוע יותר.

במצבי לחץ, המוח משחרר כימיקלים המזרזים את קצב הלב ואת קצב הנשימה ומגבירים את כמות האנרגיה המגיעה לשרירים. למרבה הצער, הגוף אינו יודע להבחין בין לחץ המגיע מגורם מסכן חיים ובין לחץ הנובע מגורמים כמו דאגות כלכליות, לחץ בעבודה ודאגות אחרות. כאשר תגובת ה"הילחם או ברח" פועלת באופן קבוע ומתמשך, הגוף סובל.

אז איך מתח פוגע בבריאות הלב? 

באופן ישיר הלחץ עלול לגרום למצבי שבהם נפגעת אספקת דם ללב ומה שנקרא התקף לב. באופן עקיף: לחץ יום יומי משבש קיום הרגלים הטובים לבריאות הלב כמו פעילות גופנית, אכילה נכונה, ואורח חיים בריא.

כך קורה שריבוי המטלות על האישה בעידן המודרני מביא לפגיעה בריאותית משמעותית.

יש לי דמיון שעוזר לפעמים לשכוח…

לעתים קרובות מצב זה של ריבוי תפקידים הוא בלתי נמנע ועל כן מומלץ לנסות ולהפחית מצבי לחץ בתוך מסגרת החיים היום יומית, על מנת לשמור על הלב ולהגן עליו מפני הנזקים הצפויים. איך עושים זאת? הנה צרור עצות:

 • לתרגל טכניקות רגיעה כמו מדיטציה ונשימות עמוקות.
 • להשתדל ולטפח מערכות יחסים המספקות תמיכה הדדית (עם ובלי קשר למצבו של הלב).
 • לשלב בסדר היום פעילות גופנית סדירה אשר מחזקת את הלב, מורידה את מפלס הלחץ ואת תחושת הדיכאון ומשפרת את איכות השינה.
 • עצירת שטף היומיום, מציאת זמן לעצמך ותכנון מקדים של יעדים ומטרות,

וכבר הוסיפו ואמרו ….."לך עם זה לאט, ואז תוכל פשוט לרוץ מהתחלה"….

אתם מוזמנים לפנות אלי ישירות בכל שאלה הנוגעת במישרין או בעקיפין למאמר זה.  0505740431

 

אין לראות במאמר זה משום המלצה רפואית או תחליף לטיפול רפואי. על אנשים חולים לפנות לרופא המטפל.

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן