כתיבה וחתימה טובה מזויות אישית
כתיבה וחתימה טובה מזווית אישית
אוקטובר 9, 2016
פאו דה ארקו
פאו דה ארקו
נובמבר 12, 2016
כתיבה וחתימה טובה מזויות אישית
כתיבה וחתימה טובה מזווית אישית
אוקטובר 9, 2016
פאו דה ארקו
פאו דה ארקו
נובמבר 12, 2016

מה אומרות עינייך

מה אומרות עינייך

מה אומרות עינייך הוא ביטוי המשקף משמעויות רבות. בגוף האדם איברים רבים המבטאים מצבים שונים ושפת גוף המבטאת פן התנהגותי נוסף.
עיניים הם איברי ראייה מופלאים אשר בעזרתם אנו יכולים לראות את הסובב אותו מקרוב ועד רחוק מאד.
מלבד יכולת הראייה מבטאות העיניים מצבים גופניים ונפשיים בצורה המשמעותית ביותר בגוף.
כבר נאמר כי עיניים הם ראי הנפש, בהתבוננות על העיניים ניתן ללמוד רבות על הנפש של האדם, מצב רוחו ורחשי ליבו. העיניים מביעות שמחה, אהבה, הצלחה או עצב, כעס ותסכול. העיניים משקפות נאמנה את אשר מתרחש בנפשו של אדם

היות ואין בלוטות שומן סביב העיניים, יהיה זה המקום הראשון בגוף שיצביע על סימני גיל ונזקים בעור משמש, זיהום אוויר ורעילות, סימני עייפות ותסמינים בריאותיים נוספים יופיעו על העור שסביב העיניים. העור שסביב העיניים הוא הדק ביותר בפנים ולמרות זאת זהו האזור העמיד ביותר בפנים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

עיניים והבעה

בעזרת העיניים אנו רואים וגם חשים את האחרים, באמצעות התבוננות בעיניי האחר אנו יכולים לראות מה אומרות עינייך. באם מאחורי המבט ישנם חיים, האם מישהו נמצא שם או שנמצא כי עייני האחר ריקות מתוכן וחסרות חיים. ממש כאילו אין אף אחד מהצד השני. העיניים יכולות להיות זוהרות, נוצצות ומלאות שמחה, צחוק  וחיוניות.
עיניים עשויות להיות עצומות בחלקן, מלאות עצב, כעס או פחד, הן יכולות להיות קרות, חשדניות וכבויות. עיניים יכולות להיות עדינות ורכות, מלאות בהבעה וחיות.
עיניים אצל אנשים מסוימים יכולות להביע אושר שמחה נדיבות וטוב לב בעוד שאצל אחרים ניתן לראות עצבות, ניכור ואף רוע, לכן לביטוי מה אומרות עינייך ישנן משמעויות רבות.

בעזרת העיניים אנו מקבלים שלושה סוגי מידע

 • ראייה פיזית
 • מצב נפשי
 • מצב רגשי

את התמונה שאותה אנחנו רואים מתרגמת רשתית העיניים לתדרים עצביים המשוגרים למוח אשר מתרגם את האותות העצביים לתמונה שאותה אנו רואים בפועל. למעשה בהירות וחדות של תמונה תלויה באופן עיקרי בתפקוד תקין של מערכת העצבים הרבה יותר מאשר בעיניים עצמן.

לעובדה של תרגום התמונה במוח ישנה חשיבות מכרעת על הרגשות והתחושות שלנו. באם העין נתקלת בתמונה אשר מתפרשת במוח כמצב שאינו נוח לנו איתו, המוח יכול להפוך את התמונה לכזו שתהיה לנו נוחה יותר, יתכן ובאופן לא מודע נרצה להכחיש את לסגור את המידע של מה שראינו ובמקום זאת נרצה לראות רק את מה שנמצא מולנו ונתעלם לחלוטין מכל נתון אחר הטמון מתחת, לחילופין אנו נבחר לראות רק את מה שטמון מתחת ולא נראה את הפרטים שמול העיניים שלנו.

למעשה אלו עובדות הנובעות מפעילות הכרתית מודעת ומתוך מאגרי מידע וחוויות תת הכרתיות. כלומר אנחנו לא רואים רק בעיניים, אנחנו רואים גם באמצעות הרגש והנפש שלנו,

אם כך, מה אומרות עינייך היא אמירה רבת משמעויות.

אנשים הפוקחים את עיניהם רוצים ללמוד, להתפתח, לאגור ידע ומידע רב, עם כל זאת, בני האדם מוכנים להיפתח לחברה, לשתף רגשות, חוויות, תחושות ואף את צפונות הלב. כאשר העיניים פקוחות לרווחה הן קולטות מידע ומאפשרות גם להביט פנימה אל נפשו וליבו של האדם. זהו ההבדל המשמעותי בין עיניים רואות לעיניים מתבוננות !

לאופן שבו האדם העומד מולנו מביט אלינו ישנה משמעות רבה

 • ישנם אנשים המשירים מבט בעוד אחרים משפילים מבט
 • ישנם אנשים ההופכים אותנו “שקופים” בהביטם למקום אחר, הרחק מעבר לנו ולקיומנו
 • ישנם אנשים אשר מביטים בחטף או בהיסוס
 • ישנם אנשים שמבטם “מרצד” הם יעשו הכול שלא נצליח להישיר מבט לעיניהם, שלא נעמוד על טיבם ולא נוכל לחוש מי הם באמת

כאשר אנו נמצאים בקרבת אדם קרוב, בת או בן זוג, ילדים, הורים, אחיות ואחים או חברים קרובים, די במבט חטוף בעיניהם ומיד נרגיש, נחוש ונבין היטב וזאת מבלי לומר מילה.
נדע באם הם שמחים, נינוחים או עצובים וטרודים, בקלות נדע באם טוב להם או חלילה רע להם.
כאשר העומדים מולנו באמת קרובים לנו, לא ניתן להסוות ולטשטש, נחוש מיד בעובדות, עם אנשים הקרובים לנו אנחנו יכולים לנהל שיחה שלמה ולהבין את כל תוכנה וזאת מבלי להוציא מפינו מילה, את כל זה אנחנו עושים בעזרת מבט בלבד.

אלפי מחקרים ורבבות משאלים אודות תכונות פיזיולוגיות המועדפות עלינו אצל האחר הראו כי העיניים נמצאות בעדיפות. ככל שההעדפות הפיזיולוגיות היו מול אנשים קרובים יותר כך גדלה העדפה זו והיא מגיעה לשיא בהעדפות שבין בני זוג.

באמונות שונות לאדם ישנה עין שלישית שאיננה איבר ממשי אלא איבר מיסטי הנמצא בקדמת המצח ואחראי לאינטואיציה, לראיית הנולד, ליכולת טלפתיה, לראייה של הנפש ולראייה על חושית, על פי אמונות אלו בעזרת לימוד, הארה והגעה לרמות רוחניות גבוהות ניתן לפתח את החושים של העין השלישית. העין השלישית מכונה גם הצ’אקרה השישית.

מה אומרות עינייך לפי רפואה סינית

על פי רפואה סינית, העיניים מקורבות מאד אל הכבד ולפי תורה זו ” הכבד נפתח אל העיניים ” ולפיכך שינויים פתלוגיים או מחלות כבד יופיעו בסימנים שונים בעיניים וזאת בטרם שיופיעו תסמינים פיזיולוגיים. הכבד אחראי על סינון הדם מפסולת ורעילות ועל אחסון הדם. כאשר הדם נקי העיניים מקבלות תזונה מתאימה ולחות מספקת.
הכבד על פי פילוסופיה סינית הוא איבר המשוייך לאלמנט “עץ” על מנת שהעץ יוכל להתקיים ולשגשג הוא זקוק למים המשוייכים לפי פילוסופיה סינית לכליות.
לפיכך כאשר הכליות והכבד בריאים ומתפקדים היטב, כלומר מאוזנים מלאי אנרגיה נוכל לראות זאת בעיניים שהן בהירות ונקיות.
לפי רפואה סינית, עיניים חשובות ויקרות מאד לאדם ומפרשת זאת כי העיניים הן תמצית של ששת איברי  Zang וששת  fu שהם ביטוי כללי לאיברים פנימיים חיוניים.
תפקידם של איברים אלו הוא לאחסן ולייצר חומרים חיוניים כול תמציות חיים ,(צ’י) אנרגיה ,דם ונוזלי גוף שונים, בין היתר תפקידם הוא להזין את העיניים בתמציות צ’י טהורות.
לפי רפואה סינית ניתן לאבחן מחלות רבות על פי סימנים שונים המופיעים בעיניים עוד בטרם מופיעים תסמינים פיזיולוגיים. אבחון על פי העיניים היא אומנות מורכבת המצריכה אימון רב והיא מדויקת בחיזוי מצב בריאותי של האדם. על מנת לשמר את איכות תמציות אלו על האדם להקפיד על פינוי רעילות מהגוף, מזון איכותי ושימוש בחליטות וצמחי מרפא על מנת לשקם ולשמר את בריאות העיניים.

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה היא שיטת אבחון באמצעות קשתית העין (אירידיה – קשתית) אבחון זה מתבצע באמצעות התבוננות בקשתית העין בעזרת אמצעי הגדלה, לטעמי האישי אבחון זה אינו מלא היות והוא מתבצע רק על ידי בחינת קשתית העין בעוד שמחלות עיניים ותסמינים למחלות נוספות מופיעות גם ב: רשתית העין, בעדשות העין, עצבי ראייה, ובמבנה העין החיצוני

שמירה על בריאות העיניים

שמירה על בריאות העיניים היא חשובה ביותר ובאמצעותה ניתן לאבחן סימנים מקדימים למחלות רבות. נהוג ומקובל להתייחס לבריאות העיניים רק בפרמטר של איכות הראייה ושיפור במידת הצורך בעזרת משקפיים או עדשות ובמצבים של ירוד (קטרקט) באמצעות פעולה כירורגית.
זאת למעשה תמצית בריאות העיניים ברמה המקובלת. מעט מידי נעשה על מנת לשמר את בריאות העיניים ואיכות הראייה.
קשה להסביר את הקשר שבין ניקוי הגוף מרעילות, שמירה על בריאות הכבד, טיהור הדם ושמירה על כלי הדם ובעיקר כלי דם ונימים עדינים כהכרחיים לצורך שמירה על בריאות העיניים וכן לטיפול ולשיקום מחלות עיניים.

מניסיוני הרב בטיפול ושיקום תחלואה המתבטאת בעיניים אני ממליצה על:

 • אבחון מקיף ומעמיק, שימוש בתוספי תזונה ייעודיים לשיקום ולשימור בריאות העיניים וכלי הדם השייכים לעיניים.
 •  ייעוץ תזונתי לשיקום ושימור בריאות הכבד והדם האחראיים על בריאות מערכת הראייה. כזכור, העיניים הם ראי הנפש ובאמצעות אבחון מעמיק ניתן לאתר קשיים נפשיים ותחלואה אשר מקורה הוא בקשיים נפשיים הנובעים מטראומות וזיכרונות מהעבר או מתגובות למצבים נפשיים הנובעים מפחד, חרדה, לחץ נפשי, עומס רגשי ופיזי,
  דיכאון וכאב נפשי.
 • ניתן להתגבר על חסמים רגשיים ונפשיים בעזרת טיפול גוף נפש ודמיון מודרך

האמור כאן מהווה בעבורכם מידע חשוב (ואינו בא במקום אבחנה רפואית) אולם הוא איננו רק עבורכם !
הביטו בעיניים של הקרובים לכם ובעיניהם של העומדים מולכם, כאשר תראו או תחושו קושי כלשהו,
המליצו על אבחון ובדיקה מעמיקים

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן