ג'ינקו בילובה
ג'ינקו בילובה
ספטמבר 5, 2023
מרק סלרי
מרק סלרי
אוקטובר 2, 2023
ג'ינקו בילובה
ג'ינקו בילובה
ספטמבר 5, 2023
מרק סלרי
מרק סלרי
אוקטובר 2, 2023

מוגנים בחורף

מוגנים בחורף

הריח שונה, קמים בבוקר, פותחים חלון וריח של סתיו באוויר. הזריחה מאוחרת יותר ואור הבוקר אפרפר ובוהק פחות. מזג האוויר בבוקר נעים יותר וכך גם בשעת שקיעה שהולכת ומקדימה. שקיעות בכתום  וסגול ופה ושם משייטים עננים בשמים, עלי שלכת לרוב והעצים הופכים לערומים. החצבים הרימו עמודי פריחה זקופים גבוהים ולבנים ועם משב רוח קליל הם מנפנפים דגלי כניעה לסתיו ולחורף שבפתח.

זהו תהליך של ריקוד המוכתב לנו על ידי הטבע. לצומח יש מערכת עצמאית משלו ובכל עונה עולים פרחי העונה ומבשילים ירקות ופירות העונה. כל עונה מתכבדת באירוח של ציפורים נודדות ושאר בעלי החיים. לבעלי החיים בטבע יש סדר יום משלהם וגם הם מכינים את עצמם לכל עונה. לקראת החורף הם צוברים מזון עתיר בחומרים החשובים לבריאותם בעונת החורף, לעת קייץ הם משירים את פרוותם הסמיכה שהגנה בפני הקור.  גם רשימת הרמשים והמזיקים משתנה בהתאם לעונה. מובן שהטבע מכתיב את מזג האוויר, הגשם, הרוחות והטמפרטורות. גם המזון אשר זמין בטבע לאדם ולחי מכתיב אורח חיים עונתי.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

מוגנים בחורף

מוגנים בחורף

השעון של עונות השנה

כולם פועלים על פי אותו שעון של הטבע ועונות השנה כולם חוץ מבני האדם. הסיבה פשוטה !
קיץ חם ולח או חורף קר וגשום. מזגן דולק לטמפרטורה קבועה בבית במשרד ובמכונית. ככה שאצלנו מזג האוויר לא משתנה כל השנה. זו הנוחות והניצחון הטכנולוגי וזהו גם בעקיפין "הגול העצמי"
הכול מכינים  את עצמם לקור, האדם לא. יש קירור וחימום.
הכול מכינים את עצמם לשינוי תזונתי, האם לא צריך, מביאים בחורף פירות קיץ מחצי הכדור הדרומי.
העצים משילים עלים ובעלי החיים מצמיחים פרווה סמיכה, בני האדם מכוונים טמפרטורה במזגן.
עולם החי דואג למזון שאינו מיועד רק לשובע אלא בעיקר למערכת החיסון. האדם לא עושה שינוי מלבד צורת הלבוש והצבעים שמוכתבים בעיקר מהאופנה ופחות מהצורך. אם צו האופנה מחייב בטן  או ירכיים חשופים  בחורף זה כנראה מחייב יותר מהצורך האנושי להתגונן מהקור.

לא נוכל להימנע מהטוב ומאיכות החיים המדהימה שמעניקה לנו הטכנולוגיה. אבל קל ונוח לנו מאד להתעלם מהצורך האנושי הנדרש מאיתנו בעונות השנה המשתנות.

כולנו ובאופן גורף נמצאים במצב שבו מובילי דעת קהל שונים לוקחים אותנו להיכן שבעלי עניין רוצים שנהיה שם ונעשיר להם את הקופה.
רוצים את האמת שלא נוצצת בפרסומות ? לכו למחלקות המיון ולבתי החולים. שם תמצאו את מרבית אלו אשר החיים וענוות השנה לא עושים עליהם רושם. מערכת חיסון ומערכת נשימה הם רק עוד פרק בספר כזה או אחר. עכשיו הם שם של תחלואה ומחלקת אשפוז.

אין אנו ממעיטים בכבודה וביכולתה של מערכת הבריאות והם ראויים לכל הערכה ותודה.
אבל אנחנו עושים את מיטב היכולת לשמר את ולחזק את מערכות החיסון ומערכת הנשימה בפני גורמים מחוללי תחלואה ובעיקר אלו של חילופי עונות הסתיו והחורף.

תורת צמחים מסורתית

על פי תורות צמחים מסורתיות בתרבויות שונות, נהוג היה לעשות שימוש בצמחי מרפא שונים על מנת לחזק את מערכת החיסון ולחזק את עמידות הגוף בפני תחלואה ובעיקר כנגד מחוללי תחלואת חורף אשר מתבטאת בעיקר בדרכי הנשימה. נחקרו ונמצאו צמחי המרפא המועילים לדרכי הנשימה. הצורך הראשוני והמידי היה את חיסוניות הגוף ועמידותו בפני תחלואת החורף וזאת בעיקר למנוע תחלואה ואת הצורך להגיע למצב שבו נדרשים טיפול רפואי ושימוש בתרופות.
כל אלו מיועדים בעיקר לשמור על הבריאות ואיכות החיים בחורף. זאת על מנת שנוכל לעבור את החורף בהנאה רבה מכל מה שהחורף מזמן לנו. האמינו לי, שאנו בריאים בחורף, זו עונה מדהימה.

קחו נשימה עמוקה עם רספיקל  ונאחל חורף מהנה ובריא עם הרביוטיקה

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן