כואב אבל פחות
מאי 19, 2022
בטטה פיקנטית
בטטה פיקנטית
יולי 2, 2022
כואב אבל פחות
מאי 19, 2022
בטטה פיקנטית
בטטה פיקנטית
יולי 2, 2022

מוצרים מקדמי בריאות

מוצרים מקדמי בריאות

מוצרים מקדמי בריאות הם כיום התוצאה של מחקרים רבים העוסקים ברפואה מונעת. הבריאות היא המשאב היקר ביותר של האדם. כל עוד מערכות הגוף פועלות באופן תקין. האדם אינו נוטה יותר מידי לשמר את הבריאות ולכך נסיבות רבות. אורח החיים מתנהל מתוך עומס רב ובסביבה מאתגרת ורבת גירויים. טרדות ומטלות היום יום בנושאים הקשורים למשפחה, לעבודה, לכלכלה ועוד אינם מותירים מספיק מקום לשימור הבריאות. כיום ישנה הרבה יותר מודעות אך היא מתבטאת בעיקר בפעילות גופנית אירובית התורמת לעיצוב וחיטוב הגוף. זאת יחד עם פעילות ממריצה ללב ולמחזור הדם. באופן פרדוקסלי יחד עם הגידול באוכלוסיית המתעמלים חלה עלייה דרמטית בשכיחות ההשמנה, המספרים הם כשליש מבני הנוער בגילאי חטיבת ביניים ומעל מחצית מהמבוגרים סובלים מעודף משקל ומהשמנה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי  כ-10.000 איש בישראל מתים מדי שנה מהשמנה ותזונה לקויה. כ-10% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מסוכרת. ישראל מובילה (לצד ברזיל) את הטבלה העולמית בצריכת סוכר.

כמה זה עולה ?

תוספת תקציבית לטיפול בתחלואה הנובעת מהשמנת ייתר היא בעלות של כ-6 מיליארד ₪ בשנה מתוך תקציב זה 73% הוא לטיפול בהשמנה חמורה. זהו פן אחד בלבד הנוגע מחוסר שמירה על הבריאות. לכל אחד ברורה העובדה כי מניעת תחלואה היא זולה וקלה לאין שיעור מאשר טיפול במחלה ושיקום נזקים נלווים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

יתר לחץ דם הוא אחד מגורמי הסיכון העיקריים לתחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם הוא אחת מסיבות המוות המובילות בישראל. בסקר של משרד הבריאות נמצא כי 20.8% מהאוכלוסייה דיווחו כי אובחנו על ידי רופא כבעלי יתר לחץ דם. שיעורי ההימצאות של יתר לחץ דם גבוהים בדרך כלל בגברים מאשר בנשים עד גיל 65. מעל גיל זה, השיעורים גבוהים יותר בנשים.

כולם מהנהנים בראשם להסכמה מלאה בצורך של שמירה על הבריאות אבל בתוך זמן קצר הרוב המכריע יחזור להרגלים הישנים ולאזור הנוחות המפנק והמנחם. וכאשר לפתע נופלים השמיים כולם ממהרים להכות על חטא אבל לעיתים זה מאוחר מידי ולכן כצעד מקדים יש צורך לקבל החלטה.

מוצרים מקדמי בריאות אינם אך ורק כפי שזה מצטייר מהשם. כיום בעולם צרכני נמדדים מושגים רבים כמוצרים.  שמירה על איכות סביבה, איכות חיים, רוגע נפשי, שמירה על הבריאות, איזון נפשי וגופני ועוד רבים אחרים הם כולם מוצרים מקדמי בריאות.

מדוע מוצרים מקדמי בריאות

מדע הרפואה הולך ומתפתח בקצב מואץ ויכולות הרפואה המודרנית לטפל במחלות ראוי לכל הערכה. פרסומים רבים מדווחים על טיפולים ותרופות חדשניות המצילות חיים ומאריכות חיים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי תרופות חיוניות והכרחיות רבות אינן מרפאות תחלואה אלא רק מאזנות ערכים שיצאו מאיזון ועשויות לסכן חיים. תרופות לסוכרת מאזנות רמות סוכר בדם. הן עושות את מה שהגוף אינו עושה באופן תקין. תרופות אלו אינן מרפאות ומשחררות את המטופל מהצורך היום יומי להשתמש בתרופה. כך גם תרופות לאיזון יתר לחץ דם. הן הכרחיות לשמירה על רמה תקינה של לחץ דם. גם כאן תרופות אלו אינן מרפאות ומשחררות את המטופל משימוש יום יומי בתרופה.

חשוב לזכור כי ללא פיתוח תרופות אלו חיי רבבות אנשים היו בסיכון וגם אולי חמור מכך. תרופות אלו מאפשרות תוחלת חיים ואיכות חיים טובים יותר.
אלו הם בדיוק הסיבות מדוע רפואה מונעת עדיפה ומומלצת למניעת תחלואה. שימוש במוצרים מקדמי בריאות דומה לשימוש באמצעי ביטוח לסוגיהם. אבטחה פיזית ויעילה על אנשים ורכוש אינה נמדדת בערכים כספיים ואחרים כל עוד לא מתבצעת פעילות זדונית. כך גם פוליסות ביטוח המתחדשות בכל שנה וגם שם אנחנו מעדיפים לשלם מבלי צורך לתבוע על נזקים. כך גם השימוש במוצרים הבאים לשמר ולקדם את הבריאות ולהודות על בריאות תקינה מבלי להזדקק לטיפול בתחלואה.

סדרי עדיפויות באורח החיים

בבואנו להניח את סדרי העדיפויות של מרבית בני האדם אנחנו נמצא תמיד את הבריאות והפרנסה במקומות הראשונים ואחר כך באים כל השאר בתחתית סדרי העדיפויות נמצאים נושאים כמו מימוש עצמי, מעמד חברתי, הישגים כלכליים וחברתיים.

באופן מפתיע אותם הערכים שבתחתית סדרי העדיפויות הם אלה המעסיקים את מרבית סדר היום של האדם. זאת כאשר הבריאות מודחקת לשוליים. זהו בדיוק הזמן לעצור ולחשב מסלול מחדש. לשים את הצורך בשמירה על הבריאות במקום הראשון. לזכור תמיד שעלות המניעה והשמירה על הבריאות יהיו זולים לאין שיעור מעלות הטיפול והתמודדות עם מצבי מחלה.

איכות איכות איכות

הקפידו להשתמש בכל הכלים והאמצעים אשר מקדמים בריאות. בעשורים האחרונים הולך וגדל בכל העולם השימוש בתוספי תזונה לסוגיהם. גם כאן התפתחות מדעית בתחום חקר מרכיבים צמחיים והחומרים הפעילים שבהם. אלו הביאו לפיתוח תוספי תזונה יעילים ופעילים הרבה יותר. מומלץ להתייעץ באיש מקצוע להתאמת תוסף תזונה הנדרש אישית. לא מומלץ להסתמך רק על פרסום כזה או אחר. על פי רוב הבחירה במוצר הזול ביותר תעמוד ביחס הפוך ליעילות המוצר. על כן גם כאן מומלץ לבחון היטב את מרכיבי המוצר, עמידה בתקני איכות ובטיחות לשימוש. אלו יבטיחו את התוצאה המיטבית ביותר.

חגית שחף ובית הצמחים של חגית מפתחים ומייצרים מגוון תוספי תזונה באיכות המובילה בתחומה ועושים כל מאמץ להיות בחזית החדשנות
בעולם הרכיבים לתוספי תזונה.

זקוקים לייעוץ אישי לקידום הבריאות ? אני כאן לרשותכם בכל שאלה ועניין.

חגית שחף : 0505740431 ,  0507937760  ,  035753877

 

התוכן במאמר זה נועד לספק מידע בלבד ואינו מתיימר להחליף יעוץ רפואי. חוות דעת רפואית ואו המלצה רפואית. התוכן מציג נקודת מבט על נושאים שונים. יש להתייחס אליהם כמקור ידע נוסף שלא מחליף התייעצות עם רופא מומחה. אין האמור במאמר זה בא להחליף טיפול רפואי ואינו בגדל המלצה טיפולית .

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן