ההרצאה שטלטלה את המדינה
ההרצאה שטלטלה את המדינה
יולי 21, 2015
מחית לפת
יולי 21, 2015
ההרצאה שטלטלה את המדינה
ההרצאה שטלטלה את המדינה
יולי 21, 2015
מחית לפת
יולי 21, 2015

נוגדי חמצון

נוגדי חמצון שומרים על בריאותינו ומאטית תהליכי הזדקנות

נוגדי חמצון

נוגדי חמצון הם מרכיבים חשובים בחיינו לצורך שמירה על בריאות תקינה. נוגדי חמצון או בשמם הלועזי אנטי אוקסידנטים מצויים במזונות טריים רבים וכן בתוספי תזונה איכותיים, מתפקידם לסייע לגוף לשמור על בריאותו ולאפשר התפתחות תקינה של תאים חדשים, שמירה על בריאותם של כלי דם ולב, מניעה והגנה בפני התפתחותן של מחלות ניווניות שונות הפוגעות בכלי דם ולב, מחלות ניווניות של המוח, מחלות ממאירות, סיבוכים של מחלות כרוניות כגון סוכרת ויתר לחץ דם.
נוגדי חמצון מהווים מרכיב חשוב בשמירה על איכות בריאותם של אנשים הסובלים ממחלות כרוניות. חשיבות תפקידם של נוגדי חמצון הן בשינוי מגמת ההתדרדרות של מחלות אלו והן לשיפור מצב בריאותו הכללי של האדם. שימוש בנוגדי חמצון מסייע להאטת תהליכי בלייה, תהליכי הזדקנות שחלים בגוף והם תוצאה ישירה מפעולתם של רדיקאלים חופשיים.
מעכבי החמצון מרסנים את פעילותם של רדיקלים חופשיים. עודף רדיקלים חופשיים יוצר מצב של עקה חימצונית הגורמת למחלות כגון טרשת עורקים, יתר לחץ דם, שבץ מוחי, נזקי סוכרת, מחלות ממאירות, דלקות מפרקים, מחלות דרכי נשימה כגון אמפיזמה  בורנכיטיס ואסטמה, אלצהיימר, פרקינסון, תהליכי הזדקנות מואצים, נזקי כבד, מחלות עיניים כגון קטרקט וניוון מקולרי ועוד. חלק ממחלות אלו נוצר בעקבות עקה חימצונית וחלקן מתדרדרות בעקבות עודף של רדיקלים חופשיים.
רדיקלים חופשיים מגיעים לגופנו בעקבות איכות סביבה לקויה, זיהום אויר, זיהום מים, זיהום מזון כתוצאה מריסוסים וכן מכימיקלים שאינם ראויים למאכל כגון חומרי שימור טעם וריח ועוד מנפלאות החיים הסובבים אותנו.
דרכי ההתגוננות שלנו מתהליכים אלו הם להימנע כמיטב האפשר ממגע עם המזהמים. יש להקפיד ככל הניתן על מקורות המזון. יש לאכול מזון טרי ונקי ככל הניתן. יש להקפיד על תהליכי הכנה שאינם פוגעים באיכות המזון. יש להקפיד במיוחד על שהייה באזורים של אוויר נקי, יש להקפיד על פעילות גופנית באזורים ירוקים על מנת לשפר את איכות חמצון הגוף.

מקורות לנוגדי חמצון איכותיים

מקור חשוב לנוגדי חמצון הוא מזון טרי תוך שימת דגש על פירות וירקות המהווים נוגדי חמצון איכותיים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן