שינה איכותית

שינה איכותית

שינה איכותית

שינה איכותית

שינה איכותית היא המפתח לבריאות גופנית ונפשית. מנגנונים גופניים ונפשיים מאותתים לנו בצורה של עייפות כי הגוף מבקש מנוחה לצורך התחדשות, ניקוי ועוד תהליכים גופניים ונפשיים המאפשרים לתפקד ביום של מחר באנרגיה, חיוניות ובריאות גופנית ונפשית.

במהלך שינה מתחוללים בגוף תהליכי ניקוי של הדם, מערכת העיכול, פירוק שומנים, פריקת חומצות חלב מהשרירים הכואבים,
סילוק חומרי פסולת מהגוף בצורה של צואה ושתן ובנידוף חומרי פסולת מחוץ לעור, שינה מאפשרת למוח לפרוק חוויות, מתחים, ועומס רגשי שהאדם חווה במהלך היום. תהליכי חילוף חומרים והסעת חומרי הזנה בגוף הם תהליכים חיוניים לשמירה על הבריאות הפיזית.
תהליכי פורקן נפשי מאפשרים לנו לשמור על איזון נפשי ויחד ומאפשרים לנו תהליכים אלו להתעורר לקראת יום חדש מלאי מרץ ואנרגיה,
ובעלי יכולת של חשיבה צלולה ובהירה. שמירה על שינה איכותית היא צורך חיוני לאורך כל חייו של אדם.

שינה רגועה ושקטה חשובה מאד לבריאות הנפשית של האדם. בזמן שינה ישנם מחזורים של מצבי שינה שונים, כל אחד מהם מייצג עומק שינה שונה ומצב הכרה שונה. השינה חיונית לצורה של תחזוקת מערכת העצבים והמוח. אנשים הסובלים מחוסר שינה או משינה מוטרדת וחסרת מנוחה מתפקדים באופן גרוע במשך היום. אנשים אלו עלולים לסבול מדאגות, לחצים, עצבנות יתר, חוסר ריכוז, חרדה, עליה במצבי דיכאון, ישנם דיווחים המעידים על עליה או ירידה קיצונית במשקל בעקבות חוסר שינה. בזמן השינה, במיוחד במצב השינה הנקרא  REM אדם משחזר אירועים אשר התרחשו במהלך היום, מבצע עיבוד של המידע, מבצע ניקוי ושיקום של חלבוני המוח. חסר בשנת REM יגרום לפגיעה משמעותית בקישורים  נוירו-פסיכולוגיים של האדם. נינוחות ושקט נפשי בזמן השינה הם חשובים מאד ליצירה של  תחזוקת בריאות נפשית.

השגת שינה רגועה

על מנת לטפל במצבים של שינה בלתי רגועה או רציפה  אני משתמשת בקליניקה במספר סוגים של כלים על מנת לאפשר לאנשים שינה איכותית יותר.
רפואה סינית  מדברת על כך כי בזמן השינה הנשמה נחה על מצע של דם וזהו הדבר המאפשר לה שקט, מתוך כך ישנה חשיבות רבה לניקוי הדם ושמירה על איכויותיו. אני מציעה תמיכה בעזרת תוסף של מיצוי נוני פלוס.  מטופלים רבים הצורכים מיצוי זה של נוני מדווחים על שיפור בשנת הלילה.
על מנת לתמוך בשקט נפשי גדול יותר במהלך היום ובכל לסייע לשנת לילה יעילה יותר אני מציעה את הפורמולה  CHI SHEN 
המסייעת ליצירת שקט נפשי במהלך היום.
במצבים שבהם שינת הלילה מופרעת בגלל מתח או לחץ אני מציעה שימוש בפורמולה מעולה של שמן זרעי פסיפלורה
המסייעת ומשפרת את איכות השינה בצורה משמעותית ובכך מסייעת לאדם ליצור רוגע ויציבות נפשית גבוהה יותר במהלך היום.
אני ממליצה בחום לאנשים המתקשים בשינה להפסיק את צריכת המשקאות המכילים קפאין ובמקומם להרבות בשתיית חליטות צמחים
אשר תורמות לרוגע נפשי יחד עם תועלות בריאותיות.

אני ממליצה על חליטות איכות בלבד של תה ירוק לסוגיו, חליטת דמיאנה, טיליה ,ישנם אנשים המתקשים לישון בלילה בגלל טראומות או חוויות קשות מהעבר, במצבים אלו ניתן לשלב טיפולים בטכניקת המסע, וזאת על מנת לעזור לאדם למצוא את השקט בתוכו ולהשתחרר מהזיכרונות והחוויות הקשות
מהעבר הממשיכים לנהל את חייו.

ניתן לשלב בחיי היומיום אחד או יותר מהאפשרויות הטיפוליות המוצעות לעיל כאשר כל אלו אינם מפריעים לאדם בניהול חיו אלא משפרים אותם. המוצרים מיוצרים ממרכיבים טבעיים בלבד ואינם יוצרים תלות או התמכרות.

באם השינה אינה איכותית מספיק היא פוגעת בתפקוד של מחר, באם הפרעות השינה מתמשכות זמן רב נוצרת ירידה משמעותית בתפקודי גוף תקינים,
ברמות האנרגיה המרץ והחיוניות, כמו כן נרשמת ירידה ביכולות קשב ריכוז ומיקוד, נפגמת יכולת האיזון היציבות והחוסן הנפשי,
אך נרשמת עלייה בעצבנות, כעס תוקפנות ואובדן שליטה ובטווח הארוך עולה הסבירות לתחלואה.

באם את או אתה סובלים מחוסר בשינה איכותית, אל תמתינו למחר,

פנו אלינו עוד היום ותחזרו כבר מחר ליהנות משינה רגועה ואיכותית.

 

 

שתף