שנת סוס כחול
פברואר 3, 2014
רפואה סינית מסורתית מבוא
רפואה סינית מסורתית מבוא
אוגוסט 3, 2014
שנת סוס כחול
פברואר 3, 2014
רפואה סינית מסורתית מבוא
רפואה סינית מסורתית מבוא
אוגוסט 3, 2014

שמירה על הבריאות צעדים לבריאות טובה

שמירה על הבריאות צעדים לבריאות טובה

על מנת לשמר בריאות תקינה ואיכות חיים לאורך שנים רבות עלינו להפוך שלושה צעדים בסיסיים לאורח חיים קבוע. כצעד מקדים לפעולה עלינו להבין את המנגנון הגופני ואת הנסיבות להפרת איזון במצב הבריאותי.
גוף האדם הוא המכונה המופלאה ביותר הקיימת בטבע, זהו בדיוק הגוף שלנו שאותו אנחנו מקבלים כמובן מאליו ועליו אנחנו כועסים כאשר תפקוד כלשהו משתבש. האבולוציה האנושית ידועה מזה אלפי שנים ולאורך תקופה זו לא שידרגו תוכנה או ביצועים בגוף האנושי. בימינו המדע, הטכנולוגיה ועולם המחשבים הצליחו לייצר תוכנה של בינה מלאכותית ורובוטים דמויי אדם המופעלים בעזרת תוכנות אלו.
מכונות ורובוטים אלו מסוגלים לבצע פעולות מורכבות אך עדיין רחוקים עד אין קץ כדי להתקרב לתכונות אנושיות פשוטות ביותר ביכולת הפיזית ובוודאי שביכולת הנפשית.

לדוגמא, הפה האנושי הוא מעבדת כימיה סופר משוכללת שהמדע ישקוד במשך דורות רבים על מנת להתקרב לביצועים הפשוטים ביותר. כל מה שיכנס לפה האנושי יעבור אנליזה במהירות בלתי נתפסת והתוצאה תהיה לבלוע או לפלוט, זו החלטה הרת גורל שהחיים שלנו תלויים בה ולצערנו ברבות השנים הצליחו לכבות לנו את כל נורות האזהרה של ממצאי האנליזה שהפה שלנו יודע לייצר.

באם נצא למסע במעבדה הבנויה בתוך הפה שלנו נמצא את העובדות הבאות.

בקדמת הפה שלנו נמצאים חיישני טמפרטורה על מנת לוודא כי מה שנכנס לפה הוא בטמפרטורה שמתאימה לגוף האנושי,
גם באחורי הפה קיים מנגנון טמפרטורה המאשר באם הטמפרטורה לבליעה היא נכונה או לא. על פי ממצאים אלו אנחנו מחליטים לבלוע או לפלוט מזון חם יותר או קר יותר מאשר הגוף מאפשר. אנליזה זו נכונה גם לגבי טעמים כמו מר או מתוק, חמוץ או מלוח ותחושת הכאב לגבי חריפות, המעבדה הממוקמת בפה משוכללת אף יותר מזה, היא מסוגלת לזהות מזון מקולקל על פי התסיסה או על פי דגימת טעם אחרונה מול מה שיש כרגע בפה ולזהות שיש הבדל, האמור נכון לגבי כל מרכיבי הטעם ובשילוב עם חושים נוספים כגון מרקמים, תחושה פיזית של חספוס או חלקלקות, קושי לעומת רכות  ועוד, עליהם נוסיף את חושי הראייה המזהים צבעים, מרקמים, גוונים וצורות אסטטיות ומעבדה הצמודה נוספת של ריחות המעבירה את התחושות שמזהה מעבדת הריח החל מריחות מגרים ומושכים ועד לריחות דוחים, כל אלו מעובדים לתוצאה אחת ברורה, לבלוע או לפלוט.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

ברבות השנים ומתחילת המהפכה התעשייתית ולאחר שהמדע והרפואה הצליחו לעצור מגיפות שהכחידו אוכלוסיות שלמות החלה אוכלוסיית כדור הארץ לגדול בקצב מואץ, החקלאות המסורתית התחלפה בחקלאות מודרנית שנתנה מענה לצריכת כמות המזון ההולכת וגדלה. החקלאות הניבה כמויות מזון עצומות אך התוצרת החקלאית נרקבה הרבה לפני שהגיעה לשווקים ולצרכנים. באותה תקופה החלו לחצות יבשות והיה צורך לשמר מזון לתקופות ארוכות וצורך נוסף היה להאכיל צבאות שיצאו למלחמות הרחק מביתם והיה צורך באספקה שתשתמר לאורך זמן רב. כל אלו הולידו את ייצור המזון המתועש. ככל שגדל הביקוש כך השתכללו שיטות הייצור שלא הסתפקו בשימור מזון אלא החלו לייצר אוכל מוכן ומשומר ולאחר מכן בשיטות הקפאה ועוד כל אלו באו לענות על הצרכים של העידן המודרני שלא הותיר זמן וכוח לאחר יום עבודה ארוך ומפרך גם להכין ארוחה בבית כאשר בקלות ניתן להוציא ארוחה מהמקפיא ולחמם ולהגיש בדקות ספורות. ככל שהצרכים גדלו כך השתכללה התעשייה, חומרי שימור, טעם וצבע, ריח, מילוי, עיבוי, חומרים מונעי תכונות שלא רצויות למהלך הייצור, חומרים המוסיפים תכונות מלאכותיות שאבדו במהלך הייצור, כל אלו בתוספת חומרי טעם מושכים במיוחד כגון מליחות, מתיקות ומולקולות שומניות שבאו להסוות טעמים שאבדו, מבחני טעימות שנערכו על ידי יצרניות המזון והמשקאות חידדו טעמים אלו עוד יותר.

בלוטות הטעם והמנגנון המשוכלל בפה האנושי עברו "חינוך מחדש" והתרגלו במהירות לטעמים החדשים, עד כדי כך שכל טעם טבעי הפסיק להיות טעים אלא אם נוסיף לו מלח, סוכר, פלפל או כל תבלין אחר. מרגע שמנגנון החישה המשוכלל שנמצא בפה התחיל לזייף התחלנו להזין את עצמנו בתפריט שלא מתאים לנו ולמעשה התפריט לא מספק את חומרי הבניין והתזונה על מנת לתפקד במיטבו וזאת בשפה מאד עדינה.

נעבור לנקודת ההתחלה של ייצור המזון והוא הגידולים החקלאיים. כיום ענף החקלאות כמו כל ענף אחר נמדד בהיבט הכלכלי המודד את התשואה ביחס להשקעה כאשר מושקע מאמץ אדיר ומתמשך להגדיל את משקל התוצרת החקלאית ליחידת שטח. חקלאות מודרנית גוזלת מהקרקע כ-15% יותר מינרלים מאשר החקלאי מחזיר לקרקע. משטר זה גורם לקרקע להיות מדוללת וחסרת יכולת להעניק לגידולי השדה את האיכויות התזונתיות הנדרשות.

חשבון פשוט מגלה לנו מהי התוצאה המתקבלת כיום מתוצרת חקלאית ומה יהיה טיב הקרקע ואיכות התוצרת החקלאית בעוד מספר שנים. בבדיקה של ארגון המזון העולמי של האומות המאוחדות נמצא כי בעשור האחרון פוזרו בכל העולם בשטחים חקלאיים 100 מיליון טונות של קוטלי עשבים, חומרים אלו מזהמים את הקרקע החקלאית ומחלחלים למי תהום ומזהמים את מקורות המים.

המסקנות ברורות והעובדות המתקבלות משנות את התמונה של הצורך התזונתי שלנו. לפני שנים היה ברור לנו כי מגיפות, חיידקים וירוסים הם הגורמים המשמעותיים ביותר למחלות, לאור התוצאות שלפנינו ברור לנו במלוא החומרה כי גורם מספר אחד בעולם כיום לאינספור מחלות מתחיל מתזונה לקויה או חסרת ערך תזונתי שאמור לספר את הצרכים הגופניים ולשמור על הבריאות.

מסקנה ראשונה היא לכו לרכוש כמה שיותר מזון שאתם יודעים שהגיע מגידולים אורגניים היות ושם הערכים התזונתיים בתוצרת חקלאית גדולים במידה משמעותית מתוצרת חקלאית שאינה אורגנית של לדבר על חומרי הריסוס וההדברה. מחקרים בעולם מצאו כי תוצרת חקלאית מגידולים אורגניים מכילה ערכים תזונתיים העולים בסדרי גודל על תוצרת חקלאית מתועשת. במבחן העגבנייה נמצא כי כמות הברזל ב-100 גרם עגבנייה אורגנית היא 1900 מיקרוגרם ואילו בעגבנייה לא אורגנית נמצא 1 מיקרוגרם. יחסים דומים נמצאו בסוגי ירקות רבים, אגב, עגבנייה משומרת מכילה 2% מכמות נוגדי החמצון שהיו בה כשהייתה טרייה !

לאחרונה ביקרו בקליניקה שלי מספר מטופלים הראשון ביקש לקבל טיפול בעזרת צמחי מרפא להורדת לחץ דם גבוה, השני ביקש טיפול להורדת רמות כולסטרול והשלישי ביקש לדעת מה עושים עם מחלה ממארת. נראה היה כי כולם מחפשים פתרון קסם בצורת כמוסה של צמח מרפא שיפתור בו במקום את החולי.
קוראים יקרים, למטופלים אלו אשר פנו אלי עם המחלות שציינו יש פתרון משותף, תשנו באופן רדיקאלי את התזונה שלכם ומיד !
מחלות הם רק סימפטומים שהגוף משדר לנו כי דבר מה השתבש ויצא מאיזון, כל אחד מהמטופלים הנ"ל ישפר לאין ערוך את מצב בריאותו במידה וישנה בדחיפות את התפריט התזונתי שיותאם לו אישית, במקרים רבים הסימפטומים הגופניים ייעלמו עד להחלמה מלאה האמור תלוי בכמה זמן נמשך החולי ובעוצמתו. האמור צריך להיות במשולב עם פעילות גופנית מותאמת ותהליכי גוף נפש למציאת איזון רגשי ונפשי.
חשוב מאד להקשיב לגוף שלנו גם כאשר האיתות זניח, עייפות, כאב ראש, נדודי שינה, חוזר ריכוז או צלילות מחשבתית ועוד רבים אחרים שאין לנו זמן לעצור ולהתייחס אליהם. אלו הם איתותים ראשונים שהגוף משדר כי הוא במצוקה אשר תמיד מתחילה בגלל עודף של רעילות מצטברת בגוף או במחסור בחומרי תזונה נכונים לתפקוד תקין של  הגוף או חומרים לחיזוק החיסוניות אשר מגינה על הגוף.

זמן האביב המתקרב הוא הזמן הנכון ביותר בעונות השנה להחזיר את הגוף לאיזון.
השבת תפקודי הגוף לאיזון היא פעולה מאד משמעותית ובעלת עוצמה והשפעה אדירה על הבריאות שלנו והיא צריכה להתבצע בשלושה שלבים שאין בהם קיצורי דרך ויש לבצע אותם במלואם, כל זאת מתוך לקיחת אחריות אישית של כל אחד מאיתנו לגבי מצבו הבריאותי וכיצד נשפר ונשמר את הבריאות. בואו ונביט רגע סביבנו, לא מדובר רק במצב הפרטי של כל אחד ואחת מאיתנו, סביבנו בני\ בנות זוג, ילדים, נכדים, הורים, משפחה, חברים, עיסוקים,  עולם שלם אשר יושפע מיידית עם כל שינוי במצבנו הבריאותי. המחשבה על מי יטפל בנו וכיצד, כמה זה יעלה, מה יהיו ההשלכות לעתיד, כל אלו יש בהם די להביא כל אדם  להחליט לקחת אחריות ולעשות צעדים ראשונים לשיפור ולשמירה על הבריאות.

הפילוסופיה של רפואה סינית עוסקת בשמירה על הבריאות כצעדים ראשונים הכרחיים לכל אדם, תפקידו של הרופא היה לזהות על פי סימנים חיצוניים שינויים במצבי בריאות ולעצור ולהביא לשיפור לפני שמתפרצת מחלה שבה יהיה קשה הרבה יותר לטפל.
עקרונות של רפואה סינית לשמירה על הבריאות דוגלת בשלושה צעדים הכרחיים.

השלב ראשון התהליך הוא ממושך מעט יותר אולם ברגע שהגוף מגיע לאיזון הופכים צעדים אלו להרגל חיים יומיומי שאין כלל צורך לחשוב איך לבצע אותם. שלושת הצעדים נמצאו במרבית התרבויות העתיקות ובשיטות ריפוי מסורתיות עתיקות.

שלושה צעדים לשמירה על הבריאות

  • ניקוי

  • איזון

  • הזנה

קיימת תזונה בעלת יעילות מוכחת ומותאמת לצורך ניקוי הגוף מהצטברות של רעילות וחומרי תזונה מזיקים אשר מצטברים בתאי הגוף, חשוב לזכור כי הרעילות מצטברת גם בגלל זיהום אויר ומקורות מים ולא רק מתזונה, ישנם מזהמים נוספים מתרופות או חומרים המוחדרים לגוף בשיטות שונות לביצוע בדיקות, גם קרינה לסוגיה היא מקום לזיהום היות והיא גורמת לשינויים במבנה התאים בגוף שעלול להיהפך למחלה ממארת.
ניקוי – תהליך הניקוי אורך בדרך כלל 3 ימים שבהם ניתן לאכול ולשתות אך ורק את מרכיבי התזונה שנקבעו, יחד עם התזונה ניתנים תוספי תזונה ייחודיים אשר מעצימים ומייעלים את הניקוי הגוף מהצטברות הרעילות.
בתום היום השלישי מדווחים מרבית המטופלים על צלילות מחשבה, שיפור ראייה ושמיעה, תחושות הקלה ומרץ.
איזון – בשלב האיזון ניתן תפריט שתפקידו להחזיר את מערכות הגוף לתפקוד מאוזן ומלא הרמוניה עם מערכות הגוף האחרות, זהו שלב חשוב מאד אשר למעשה מחנך את הגוף לחזור ולפעול בצורה הנכונה כפי שאמור היה להיות. גם בשלב זה יינתנו תוספי תזונה ייחודיים אשר יעשו את השינוי ויקבעו הרגלים גופניים חדשים, גם תהליך זה אמור להימשך מספר ימים והדבר תלוי אישית בצרכים של כל אדם.
הזנה – השלב השלישי הוא החשוב מכולם היות והוא ילווה אותנו למשך כל חיינו, לכל אדם מותאם תפריט על פי צרכיו הגופניים, ברור לחלוטין כי רשימת מצרכי המזון שיכנסו לפה עומדת להשתנות לנצח. אולם התוצאות בכל המישורים הן כל כך דרמטיות עד כי אין צורך לשכנע איש כי זו הדרך הנכונה.

ברור כי מקור האספקה לפירות וירקות ישתנה, הרגלי החיים ישתנו ואיכות החיים תשתפר, אין ספק כי גם הטעמים והקולינריה ישתפרו לאין ערוך, תכניות בישול ומתכונים מסובכים ומרדף אחרי נהנתנות גסטרונומית אינם מביאים לתוצאה הרצויה.

חשוב לזכור כי מרבית האנשים נולדו עם חולשה גנטית באחת ממערכות הגוף ולעיתים החולשה סמויה או שהגוף מספיק חזק על מנת לפצות במשך שנים על קושי מסוים ובלתי מורגש עד לשלב שבו תתפרץ החולשה כסימפטום או חולי וזאת בעקבות גיל או היחלשות מערכת גוף נוספת. לצורך כך ובגלל שלא תמיד נקפיד על תזונה אופטימאלית היות וצרכי החיים, העיסוקים, המשפחה ושאר המטלות באים על חשבון הזמן הפנוי לנו לרכישת מוצרי מזון מתאימים או שהחיים מזמנים אירועים רבים שבהם לא מוגש לנו המזון הרצוי והפיתוי גדול, יש להתאים לכל אחד מאתנו תוסף או תוספי תזונה מינימאליים אשר ישלימו בכל יום את הצורך התזונתי ויסייעו לגוף להמשיך ולפעול במיטבו תוך שהוא שומר על עוצמה חיוניות וחיסוניות במיטבם.

מילה לסיום,
במשך 32 שנות עבודתי בקליניקה שלי עברו אצלי מטופלים רבים, 100% מהם דיווחו על שיפור משמעותי בבריאותם לאחר שהפנימו וביצעו את האמור, כל הפרמטרים הבריאותיים השתפרו והמינוסים המשמעותיים היחידים שנרשמו היו בהיקפים ובמשקל.

זכרו תמיד, רפואה מונעת פשוטה וזולה לאין ערוך מכל טיפול רפואי ותרופתי במצבי חולי.

שרות לקוחות למידע נוסף ולייעוץ אישי 03-5753877

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן