תפוח עץ
תפוח עץ
ספטמבר 3, 2015
סלק
סלק
אוקטובר 3, 2015

מדוע צריך תוספי תזונה

מדוע צריך תוספי תזונה

מדוע צריך תוספי תזונה , פעמים רבות לאורך שנות עיסוקי ב רפואה סינית ובייעוץ תזונתי והוליסטי נתקלתי אינספור פעמים בשאלה זו.
רופאים אומרים שבאכילת אוכל בריא האדם מקבל את כל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק. העובדה שהתחלואה נמצאת בעלייה מתמדת ובעיקר במחלות של העידן המודרני ובנוסף לכך כושר ההחלמה ממחלות הולך ומתארך.
בדיקות הנערכות לאדם מראות כי הוא בריא לפי הפרמטרים הידועים אבל בפועל הוא חלש, חסר אנרגיה ומתקשה לתפקד לאחר מחלה.
אחת הסיבות המקשות על החלמה ושמירה על איכות בריאות ממושכת קשורה לאיכות התזונה ומרכיביה התזונתיים, בנקודה זו ישנה חשיבות לשאלה מדוע תוספי תזונה, זאת על מנת לשמור על מערכת חיסונית בריאה ומתפקדת כהלכה, לשפר את יכולת ההחלמה ממצבי מצוקה דרך טיפוח החיוניות של האדם החל ממערכות גוף מורכבות ועד לרמת התא הבודד.
זו הסיבה שבגללה התחילו בשנים האחרונות ללמד בבתי ספר לרפואה את חשיבותה של התזונה, על מרכיביה הספציפיים ואת הנסיבות והעובדות מדוע צריך תוספי תזונה.

רכיבים מסוימים בתזונה כגון גלוקו-נוטריינטים שגילויים נחשב לפריצת דרך וזיכה את המגלים בפרס נובל  לפיזיולוגיה בשנת 1999. הגלוקו-נוטריינטים הם פחמימות המספקות אנרגיה מסוג מיוחד, הן משמשות לתפקוד תקין של תקשורת בין תאית ולתמיכה במלחמה בגורמי מחלה חיצוניים בצורה יעילה ביותר.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

חומרים הנמצאים בקבוצה זו של גלוקו-נוטריינטים :

 • קסילוז – מקורות תזונתיים חשובים לאספקה יעילה של קסילוז הם חמוציות, גויאבה,פטל, ברוקולי, תרד, אפונה, שעועית, במיה, כרוב, אלוורה ואכיניציאה.
 • פוקוז – מקורות תזונתיים חשובים לאספקה יעילה של פוקוז הם: אצות ים כגון וואקמה וקלפ.
 • גלקטוז – מקורות תזונתיים חשובים לאספקה יעילה של גלקטוז הם: תפוזים, שיזיפים, חמוציות, אפרסקים, נקטרינה, תמר, אננס, אכיניציאה, ערמונים, לוף, בצל, ברוקולי, כרוב, כרוב ניצנים, כרובית, גזר, סלרי, דלעת.
 • מנוז – מקורות תזונתיים חשובים לאספקה יעילה של מנוז הם: חמוציות, אלוורה, סלרי עלים, שעועית ירוקה, כרוב, לפת.

אלו הם הגלוקו-נוטריינטים החשובים ביותר שהתגלו עד עתה. ראוי לציין שבקבוצה זו נכללות 8 מולקולות ייחודיות והם מהווים חלק מ- 200 סוגי פחמימות שונות הידועות כיום.

חלק ניכר ממרכיבים ייחודיים אלו חסרים בתזונה המערבית הנהוגה כיום ממספר סיבות והנפוצות שבהן:

 • האדמה עליהם גדלים הפירות והירקות מדולדלת עקב גידול יתר ואי יכולת של האדמה להתאושש ולמלא את המצבורים שלה במינרלים מזינים הנדרשים לצמחים על מנת להתפתח. איכות ירודה זו היא הסיבה לכך שהירקות והפירות הנצרכים הם בעלי איכות תזונתית ירודה.
 • קטיף של פירות וירקות טרום הבשלתם על מנת להאריך את חיי המדף שלהם איננה מאפשרת להם להגיע למיקסום האיכויות המזינות שבהם.
 • אחסון ממושך של פירות וירקות המנטרלים את האיכויות התזונתיות שבהם. לדוגמא ירקות עלים ירוקים הנרכשים כשהם טריים נובלים לאחר ימים מועטים, אותם ירקות הנרכשים בקופסאות פלסטיות אטומות עוברים טיפול בחנקן (חומר שאינו מזיק על פניו) אך גורם לעצירת החמצון הטבעי שהוא התהליך נוגד חמצון הבריא שבירקות אלו ולכן הם נשארים בעלי מראה יפה ורענן גם לאחר ימים רבים אך ללא איכויות תזונתיות.
 • עיבוד מופרז של רכיבי המזון כגון: שימור, הקפאה, ליטוש, פסטור, הבחלה. כל אלו פוגמים בתהליך החמצון הטבעי ומנטרלים את האיכויות התזונתיות שלהם.
 • ריסוס יתר, דישון בכימיקלים להאצת הצמיחה וניצולת כלכלית רבה יותר של הקרקע מבטלים את איכויותיהם של מזונות רבים כספקיות בריאות ואנרגיה.

אלו הם חלק מהסיבות שבגללן איננו מקבלים רכיבי תזונה איכותיים ומספיקים מתוך המזון, זו גם הסיבה המרכזית שלנו במערב מדוע צריך תוספי תזונה בדגש על תוספי תזונה איכותיים. הדגש הוא על האיכות היות ושוק תוספי התזונה רווי במוצרים בעלי איכות ירודה. פעמים רבות אנו נתקלים במקרים בהם נעשה שימוש בתוספי תזונה שלא הניבו תוצאות והסיבות לכך הן:

 1. חוסר התאמה בין התוסף לבין התועלת אותה ביקש האדם להפיק ממנה.
 2. נטילה של תוסף תזונה ללא בקרה או ללא התייחסות למצבו הכללי של האדם ולעיתים גם לתרופות שהוא נוטל.
 3. תוספי תזונה מאיכות ירודה שאינם ממלאים את התפקיד שלשמם הם נועדו.

מניסיון  רב שנים בעיסוק ברפואה משלימה השינוי לטובה שחל באנשים שהחלו את דרכם בעזרת תזונה איכותית השמה דגש והקפדה על מקורות המזון, תהליכי העיבוד ובמקביל נטילה מבוקרת של תוספי תזונה מוגדרת פעמים רבות כנס רפואי. זהו לא נס רפואי, זוהי מחשבה המחברת את הנתונים האישיים של האדם, אורח חייו, תזונה איכותית ויעילה בעבורו, בניית תכנית של חיזוק ושיפור בעזרת תוספי תזונה וצמחי מרפא. זו התשובה לשאלה מדוע צריך תוספי תזונה ?

כל הנקודות האמורות מתייחסים לאדם בריא הרוצה לשמר את בריאותו, חיוניותו ואיכות חייו לאורך שנים. אדם הלוקה בבריאותו מחויב תחילה בטיפול רפואי ובמקביל במקרים רבים ניתן לשפר את החיוניות של גופו על מנת שיצליח להתמודד בצורה יעילה יותר בהתייחסות שבין בריאות למחלה.

בחנות מוצרי הטבע והבריאות המקוונת הצמחים של חגית תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים ותוספי תזונה ייחודיים לשימור ושיפור איכות החיים

בברכת בריאות טובה.

המאמר מדוע צריך תוספי תזונה נכתב על ידי חגית שחף, מומחית מדופלמת ל רפואה סינית ול תזונה טיפולית.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
Wordpress Popup Plugin Free שנדבר? דילוג לתוכן