אינדקס גליקמי
אינדקס גליקמי
אוגוסט 3, 2015
מנערות לבגרות
מנערות לבגרות
אוגוסט 3, 2015

סידן

סידן

סידן

סידן

סידן הוא יסוד ממשפחת המתכות האלקליות סימולו הכימי  Ca. סידן הוא יסוד הנמצא בכמויות גדולות בגופנו ומהווה את המרכיב החמישי בחשיבותו בחומרים המרכיבים את הגוף.
סידן הינו מרכיב חשוב בבניית העצמות והשיניים. משמש מרכיב חשוב בתהליכים מטבוליים רבים. סידן משמש במערכת העיצבית כמעביר את האותות החשמליים בנוירונים, סידן אחראי על מנגנון כיווץ רקמות השרירים. לסידן ישנה חשיבות לכל פעילות תקינה של כל תא בגוף, והוא חומר שיוצא ונכנס לתוך התא ומהווה מרכיב חשוב בנוזלים החוץ ותוך תאיים ובכך הוא אחראי לכל הפעילות המתרחשת בכל תא בגוף. במצב של מחסור סידן יכולה להופיע רגישות יתר במערכת העיצבית ולגרום להתכווצויות קשות המלוות בכאב. לסידן ישנה חשיבות גם בתהליך קרישת הדם, סידן הינו מרכיב חשוב בטסיות הדם. הסידן נחוץ לגוף לצורך הפרשת מיצי עיכול ורוק.

בריאות העצמות

אספקה תקינה של סידן איננה המרכיב היחידי אותו צריכות העצמות על מנת לשמר את בריאותם. על מנת לאפשר את בריאות העצם אנו זקוקים במקביל לסידן לויטמין D , מגנזיום, נחושת, אבץ, מנגן, בור, ויטמין C.
רמות תקינות של הסידן מתקבלות מצריכת סידן איכותי במזון ובתוספת של סידן המגיע מתוספי מזון. אנו זקוקים לתוספת זו מכיוון שאיכות הסידן ממזון איננה מספקת וכמו כן ישנם גורמים תזונתיים רבים המורידים את יכולת ספיגת הסידן בגוף.
ישנן הוכחות מחקריות רבות על הקשר שבין רמות סידן תקינות לבין הפחתת רמות של יתר לחץ דם. כמו כן רמות תקינות של סידן מסייעות בהורדת כולסטרול וטריגליצרידים. נשים הרות ומיניקות חייבות לשמור על רמות סידן תקינות, רמות אלו מורידות את הסיכון לרעלת הריונית ומשפרות את התפתחות העובר. סידן משפר את השינה בלילה ולכן מומלץ לצרוך תוספי סידן לפני השינה.
שגיאה נפוצה בקרב הציבור היא שאספקת סידן מגיעה מחלב ומוצריו, מידע שהוא שגוי בבסיסו. נוכחות של רמות זרחן גבוהות בחלב גורמות לחוסר ספיגה והיפוכו של דבר הן סופחות סידן מהגוף ומפרישות אותו החוצה.
מסיבה זו השימוש בתוסף סידן כתרופה מלווה באזהרה של הימנעות מצריכת מוצרי חלב  ביחד עם נטילת התרופה.

מקורות מומלצים לסידן בתזונה הם:

זרעי שומשום, טחינה, קינואה שחורה, קינואה אדומה, קאניווה, אמרנט, דוחן, ארטישוק, כרוב ניצנים, חסה, אספרגוס, שקדים, אגוזי ברזיל, כרוב, קולורבי, דלעת , גזר, לוביה, עלי סלק, תרד (מבושל), כורכום, סומאק, זעתר, כוסברה, כרוב סיני (בוק צ'וי), זרעי חרדל, עירית, בצל ירוק, רוקט, בזיליקוםשעועית יבשה, פפאיה, אוכמניות, פיסטוק, שיבולת שועל, ירקות עלים כהיםקינואה, ברוקולי, תאנים, גריסי פנינה, אפונה, אורזעדשים, חומוס.
קיים קשר ישיר בין עצמות חזקות וצפופות בגיל צעיר לבין צפיפות עצם בגיל מבוגר, לכן קיימת חשיבות רבה לצריכת הסידן בקרב צעירים. ירידה  בקרב נשים מבוגרות ביצור הורמון אסטרוגן  שיש לו השפעה מגינה על בריאות העצם מעודד אובדן מסת עצם מהירה. תזונה עשירה בזרחן בעיקר מחלב ומוצריו מורידה את ספיגת הסידן בגוף בקרב אוכלוסיה זאת. מצבי דחק רגשיים וגופניים עלולים לגרום לאובדן סידן רב דרך מערכת העיכול. בכל המצבים האלו יש להרבות באכיל מזונות המכילים סידן וכן לקבל סידם בתוספים כגון  BONE NUTRIENT
וכן תוסף תזונה CHI SHEN אשר משפר את רמת הרוגע במצבי דחק ומכיל כמות גבוהה של סידן.
סימני חסר בסידן מתחילים בירידה במסת העצם הידועה כאוסטיאופניה ומחמירים למצב של אוסטיאופורוזיס בהם יש אובדן מסת עצם גדולה. במצב כזה לא מספיק רק תוספים המכילים סידן, ההמלצה שלי היא להוסיף ובעיקר לנשים גם את התוסף CLERYCALM על מנת לשמור על רמות אסטרוגן נכונות לגיל הביולוגי.
מחלות של נסיגת חניכיים הן חלק מהמאפיינים ברפואה סינית להצגת מצב של ירידה במסת עצם וחסר באספקת הסידן. הרפואה הסינית מדברת על השיניים כקצוות חיצוניות של העצמות. אנשים הסובלים מנסיגת חניכיים מכונים בסינית " האנשים עם השיניים הארוכות" במחלות חסר בסידן כמו אוסטיאופורוזיס קיים מרכיב גנטי עליו בדרך כלל נוספים הרגלי תזונה משפחתיים העלולים לגרום להחמרת הנתונים הגנטיים.
במספר מחקרים שהתפרסמו בשנים האחרונות עולה כי רמות תקינות של סידן יכולות לסייע בעיכוב התפתחות של סרטן המעי הגס ( יש לזכור נתון זה במיוחד בישראל בה קיימת תחלואה של סרטן המעי הגס מהגבוהות בעולם)
ישנן הוכחות מחקריות שתוספת הסידן בתזונה ובתוספים הורידה התפתחות של פוליפים במעי הגס. צריכת מינון עודף של סידן מופרשת מהגוף.
אחת התיאוריות המחקריות החדשות מדברת על חשיבותו של הסידן בשמירת משקל גוף תקין. סידן תורם לשיפור היחס בין מסת שריר למסת שומן ומגבירה את פירוק תאי השומן בגוף ומעודדת ירידה במשקל.
ידוע כי יש צורך בפעילות גופנית לשמירה על איכות ובריאות מסת העצם, מומלץ לפנות להתעמלות בונה עצם אשר בנויה על הפעלת מאמצי  התנגדות מול תנועה.
על מנת למנוע אובדן הסידן מומלץ להפחית במוצרי בשר מכל הסוגים, דיאטה עשירה בחלבונים מפרישה את הסידן מהגוף. כמו כן מומלץ להפחית בצריכה של פחמימות מזוקקות, להפחית במשקאות קלים המכילים כמות גדולה של זרחן, להפחית בצריכת משקאות אלכוהוליים ובצריכת קפאין, כמו כן יש להפחית בצריכת קקאו ומוצריו.
אחת התיאוריות החדשות לגבי היעלמות הדינוזאורים מהעולם קושרת זאת בהפחתת כמויות הסידן בסביבתם הקרובה, כאשר הם היו יצורים ימיים הם קיבלו כמויות גדולות של סידן ממי הים והמעבר להיותם יצורים יבשתיים גרמה למחסור של הסידן בעצמותיהם הענקיות וגרמה להכחדתם.

המאמר נכתב על ידי חגית שחף, מומחית מדופלמת ל רפואה סינית

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
הויטמינים של חגית עובדים בצורה יעילה איכותיים מאוד והשרות של חגית מקצועי מאוד ואיכותי
אבי קדמי
אבי קדמי
10:47 19 Jan 21
בגלל המקצועיות.
בגלל הניסיון.
בגלל האיכות.
וגם בגלל השירות
(-:
Mikiy Porat
Mikiy Porat
18:47 12 Oct 20
איזה כיף שיש מקצוענים כמו חגית!
אני ממליץ על התוספי תזונה נבחרות שהיא מציעה .
אריק סלע
אריק סלע
19:41 13 Feb 20
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב ברפואה סינית. חשוב לי גם להגיד שהשירות שהיא נותנת הוא נפלא. 👍
Denis Tseitlin
Denis Tseitlin
15:31 18 Jan 20
לחגית יש מוצרים מעולים, ממוקדים ויעילים! - במיוחד התחברתי תוספי התזונה החכמים . https://www.hagits.com/product-category/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%9b%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%99%d7%99%d7%97%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%9e%d7%97/
Uri Vered
Uri Vered
10:16 08 Dec 19
חגית שחף אדם נפלא, גם כמטפלת היא מצויינת אם ברפואה סינית ואם בשיטות אחרות שהיא שולטת בהן.
חגית שחף בעלת ידע עצום בכל תחומי הרפואה (גם קונבנציונלית וגם משלימה), גם הפורמולות שהיא מייצרת מאוד אפקטיביות, באופן אישי אני מסתייעת בה רבות ובזכות כך זוכה לשמירה על בריאות טובה.
אני מטופלת על ידי תמרה, וצמחי המרפא של חגית החליפו בהצלחה רבה את הטיפול הקונבנציונלי בו הייתי מטופלת, תודה רבה בהערכה רבה!
Anat Aderet
Anat Aderet
09:50 16 Oct 19
שירות נפלא. אנשים מהממים.
Barak R. Shaked
Barak R. Shaked
12:46 05 Aug 19
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב בצמחים, רפואה משלימה בכלל ורפואה סינית. כמטפלת בעצמי ברפואה משלימה אני ממליצה מאוד על הפורמולות של חגית. הבן שלי הפסיק להרטיב אחרי שנים לאחר ששום דבר לא עזר, מטופלים עם בעיות אוטואימוניות, כאבים ובעיות הורמונליות חוו שינוי משמעותי לאחר לקיחת פורמולות של חגית.
תמרה גולדמן
תמרה גולדמן
15:05 24 Apr 19
חגית מקצועית ,עניינית,הגונה.פתרה בעיות רפואיות שלא נפתרו במשך שנים! בכל עת היא עוזרת, בכל בעיה קטנה וגדולה לקטנטנים,נוער ומבוגרים- לה הפתרונות.
ממליצה בחום על חגית פורצת דרך ,יש לה ראייה רחבה ומעמיקה בתחומה.
.
אתי ברקוביץ
אתי ברקוביץ
16:22 20 Mar 19
חגית עוזרת לכלב שלנו עם חרדות קשות עם שילוב מנצח של צמחי מרפא ושמן פסיפלורה.
ממליצה בחום ובאהבה כי היא יודעת מה היא עושה.
💙🙏🏼
Netta Koren
Netta Koren
18:49 26 Nov 18
הגעתי במצב לא טוב אם מדדים מעבר לסקלה תודה רבה על העזרה וטיפול הקשוב.
בזכותך אני מרגיש הרבה יותר טוב.
Ziv Barb
Ziv Barb
15:06 06 Aug 18
js_loader
Call Now Button