שאלות ותשובות בנושא דיקור

שאלות תשובות בנושא דיקור

שאלות ותשובות בנושא דיקור

שאלות ותשובות בנושא דיקור נועד לאפשר לקוראים מידע כלל ואישי בנושא דיקור סיני מסורתי. במדור זה של שאלות ותשובות בנושא דיקור סיני יפורסמו מעת לעת שאלות שהופנו אלי ומתייחסות לטיפול באמצעות דיקור, קיימות אסכולות דיקור שונות כמו דיקור סיני, דיקור קוריאני ועוד. מדור זה עוסק במתן תשובות לגבי התאמת סוג הטיפול, ההשפעות של הדיקור הסיני, יעילות של דיקור במצבים שונים וכל נושא הקשור לדיקור. לעיתים השאלה עוסקת בדיקור, אולם התשובה מפנה לסוג אחר של טיפול שהוא יעיל יותר או ליהפך. מדור זה שומר על דיסקרטיות הפונים ולעיתים התשובות מוחזרות אישית לשואל או השואלת. בנושא הדיקור הסיני ישנן אי הבנות רבות בהקשר ליעילות הטיפול במצבים שונים, נכון לברר תחילה התאמה של דיקור סיני למצב בריאותי אישי.
חגית שחף בעלת קליניקה רבת מוניטין מזה 32 שנים ברפואה סינית הכוללת בין היתר גם דיקור, צמחי מרפא, תוספי תזונה, תזונה טיפולית וייעוץ תזונתי. מטופלים רבים נעזרו בדיקור אשר הניב תוצאות משמעותיות לשיפור מצב בריאותי של המטופל.
מחקרים רבים בנושא דיקור ויעילותו נערכו בשנים האחרונות והממצאים מחזקים את יעילות הטיפול בעזרת דיקור למצבים בריאותיים רבים. הוכחה והודגמה היעילות של דיקור על ערוצי המרידיאנים להשבת האיזון בתפקודי גוף רבים.
דיקור סיני או במשמעותו הרחבה יותר, שימוש בנקודות מניפולציה לפי ערוצי אנרגיה שהם פותחים פתח רחב של עבודה מתוך הגוף הפיזי אל התייחסות גוף נפש.
במשך שנים רבות הסינים ערכו מפות של ערוצי אנרגיה המכונים מרידיאנים. מרידיאן הוא קו אנרגטי המתייחס לאחד מחמשת האיכויות ומשויך לאיבר פנימי.
המרידיאן עובר דרך האיבר ומאפשר דרך נקודות שליטה חיצוניות המסומנות בדיוק רב לביצוע הנעה של חסימות אנרגטיות אשר הופיעו בחיו של אדם כחולשות, כמחלות או כנקודת קושי בהקשר של גוף-נפש. הגוף מגיב לכל שינוי שבין בריאות למחלה. רפואה סינית מבחינה כי לכל מחלה או קושי גופני יש גם קושי נפשי. הדיקור הסיני מאפשר תנועה והזרמה של החלק הפיזי ובכך יוצר איזון רב יותר בזרימת האנרגיה החופשית בגוף.