סלק
סלק
אוקטובר 3, 2015
גוף נקי מרעלים
גוף נקי מרעלים
אוקטובר 22, 2015
סלק
סלק
אוקטובר 3, 2015
גוף נקי מרעלים
גוף נקי מרעלים
אוקטובר 22, 2015

צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא

צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא

צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא

צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא מעסיקים אותנו רבות בשנים האחרונות כחלק מתודעת הבריאות ואיכות חיים.
תוספי תזונה הם התוצאה המתקדמת שתחילתה היא רפואת צמחים סינית שהיתה אחת משיטות הטיפול הרפואי העתיקות ביותר, המידע הכתוב העתיק ביותר הוא מהאלף השלישי לפני הספירה ומניחים כי לפני תקופה זו היה המידע מועבר באופן לא כתוב וראשיתו כ-3500 שנה לפני הספירה. רפואה סינית קובעת שני מצבים שבהם נמצאים בני האדם. אנשים בהרמוניה ואיזון ואנשים שיצאו מהרמוניה ואיזון. מחלות נגרמות בגלל חוסר הרמוניה ואיזון גופני וריפוי יהיה על ידי השבתם לאיזון והרמוניה מלאים של הגוף.

על פי הפילוסופיה הסינית בני האדם מתקיימים בעזרת כוח החיים הקרוי צ’י. על פי אמונה זו כל אדם נולד עם כמות קבועה של צ’י והיא קרויה יאנג צ’י. הכמות נקבעת על פי תורשה של ההורים, אין באפשרות בני האדם להוסיף עוד צ’י אבל ביכולתם לגרוע ולבזבז צ’י על ידי אורח חיים לא נכון, אבל בהחלט ניתן לשמר את הצ’י על ידי הזנתו בתזונה נכונה ואורח חיים בריא ותקין.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

כאשר הגוף יוצא מאיזון יש צורך לשפר את זרימת הצ’י בגוף על מנת למנוע מצבי חולי וזאת בעזרת צמחי מרפא ממוקדים ותזונה משקמת, כמו כן מבוצע דיקור בנקודות מוגדרות הידועות כמשפרות זרימה או משחררות חסימות ומשיבה את זרימת אנרגית החיים להיות מאוזנת ואת הבריאות למצבה המיטבי.

רפואה סינית

רפואה סינית שמה דגש על צמחי מרפא ועל תזונה מותאמת לשימור הבריאות ולמצבי חולי. אומנות זו נמצאה בתרבויות רבות ושיטות ריפוי רבות בכל העולם מבוססות על רפואת צמחים.

רפואה סינית חקרה לעומק השפעות של צמחים שונים על מצבי מחלה או בריאות ותיעדה את הממצאים וההשפעות שנמצאו כמו כן ערכה רפואה סינית מחקר על השפעות הדדיות של צמחים להעצמת ההשפעה או מיקוד ההשפעה. מסיבה זו פורמולות צמחי מרפא סיניים בנויות על מצרפיות של מספר מרכיבים ובהם הצמח המרכזי בעל ההשפעה הנדרשת, צמח נוסף המגביר את ההשפעה, צמח נוסף מזין את האיבר או המערכת וצמח נוסף מגביר את יכולת הספיגה בגוף, ישנם צמחים נוספים המשמשים לאיזון או ביטול השפעות לוואי ועוד. שיטות אלו שימשו במשך דורות רבים את תעשיית התרופות וכן את תוספי תזונה.

תוספי תזונה

כיום השתנו השיטות ובגלל היבטים כלכליים ואחרים נעשה שימוש בתרופה בעלת מרכיב כימי ממוקד.

עולם צמחי המרפא המודרני עבר גם הוא שינויים רבים. במדינות מתוקנות הוגדרו הצמחים ע”י רשויות הבריאות, לקטגוריות של:

צמחי מרפא

צמחי המרפא השונים נבדקו במעבדות שונות ואינספור פרסומים רפואיים ואחרים מתפרסמים בכל יום אודות תועלות בריאותיות הטמונות בכל צמח. כמובן שחלק מפרסומים אלו הוא מגמתי מסיבות שונות, אולם חלק גדול ממצאי המחקרים נגנז ע”י חברות התרופות שאינן רוצות בתחרות מול מוצרים טבעיים. מחקרים בלתי תלויים הם דלי תקציב וללא מקורות מימון הם לא כדאיים או כלכליים ולכן הם לא מבוצעים.

מסיבה זו מרבית רפואת הצמחים מתבססת עד היום על תורות עתיקות ונוסחאות שנמצאות בשימוש יעיל מזה אלפי שנים.

כיום עיקר רפואת צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא נמצאת בשימוש במדינות דלות אמצעים כמו קובה, ווייטנאם, לאוס, ובאזורי ספר מרוחקים בסין, הודו, ברזיל, טיבט, מונגוליה ועוד. בחלק ממדינות אלו כמו קובה התפתחה תעשייה של צמחי מרפא היות ולמדינה אין תקציב לרכישת תרופות ומסיבות מדיניות קיים חרם על ייצוא סחורות למדינה זו ומלבד זאת המדינה לא רוצה להוציא מטבע זר על ייבוא תרופות. סיבות אלו דחפו את האוכלוסייה שנזקקה לתרופות אל היערות על מנת לחפש את הצמחים שבהם השתמשו אבי אבותיהם לצורכי ריפוי. עם השנים הפך נושא צמחי המרפא בקובה לתעשייה מפותחת ואיכותית.

תעשיית צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא

תעשיית צמחי מרפא המודרנית כמו כל תעשייה אחרת היא עסק כלכלי לכל דבר שמטרתו העיקרית היא רווחיות. תפיסה מערבית של תעשיית צמחי המרפא שונה מאד מהגישה שהיתה נהוגה בעבר. צמחי המרפא הפכו להיות מבודדים והם אינם חלק מפורמולה או שהם מעורבבים עם מרכיבים נוספים שמטרתם להוזיל את עלות חומרי הגלם. האמור נכון גם לגבי תעשיית הוויטמינים. רפואת צמחים ורפואה סינית רואים בצמח מכלול שלם והרמוני ולא מרכיב בודד המצוי בצמח.

מסיבה זו בפרדסים ובמטעים ישנם עצים ועליהם פירות, טרם התגלה עץ שבמקום פירות הוא מצמיח גלולות של ויטמינים. הטבע ברא בפירות מרכיבים תזונתיים נוספים אשר עוזרים לוויטמינים להיספג בגוף ביעילות.

לדוגמא, נשים הסובלות מבריחת סידן מקבלות מרשויות הבריאות תוספי סידן אך השיפור במאזן הסידן הוא מזערי מאד, הסיבה לכך היא שהתוסף אינו מכיל מרכיב העוזר לסידן להיספג בגוף.

וויטמינים

לפני שנים רבות התעשייה מצאה פתרון גאוני בצורת מולטי ויטמין, יש לציין כי מדובר ברעיון ענק ! רשימה ארוכה מאד של ויטמינים (בכמויות מזעריות) אשר תבטיח לנו בריאות במיטבה. ארה”ב שהיא השיאנית בצריכת מולטי ויטמינים מדווחת על עלייה בתחלואה מסוגים שונים ברמות מדאיגות.
האם שאלתם את עצמכם כיצד זה יתכן שאומה הצורכת כל כך הרבה מולטי ויטמינים  מדווחת על עלייה בתחלואה ?
התשובה היא שצריכת ויטמינים מבודדים איננה יעילה ויכולת הספיגה בגוף מוגבלת.

עלינו לשאול את עצמנו מדוע בכלל יש צורך בתוספי תזונה או וויטמינים ?

התשובה היא תעשיית המזון המודרנית והחקלאות המודרנית. הקרקעות דלות בחומרים המזינים את הגידולים אך עשירות מידי בדשנים, כימיקלים ורעלים המשפיעים לרעה על המרכיבים והתכולה של התוצרת החקלאית.

גידולים אחרים מהונדסים גנטית וגם כאן הנזק גדול על התועלת ותעשיית המזון המודרנית עושה שימוש אשר פוגע בערכים התזונתיים או מכניסים מרכיבים לא רצויים לתוך המזון.

מזון מועשר

כאשר אנו עורכים קניות במרכול אנחנו רואים אריזות מזון מסוג מסוים אשר ידוע שהוא אמור להכיל סידן והיצרן מוסיף בכתב בולט “מועשר בסידן” האמור נכון גם לסוגי מזון אחרים שאמורים להכיל ויטמין C וגם על אריזת מוצרים אלו מצוין “מועשר בויטמין C” האמור נכון כיום כמעט בכל מוצרי המזון שמועשרים בסיבים, ויטמינים, מינרלים ועוד שפע מרכיבים שגורמים למוצר להיראות “בריא”

האם לא ראוי לשאול להיכן נעלמו אותם הויטמינים ומדוע על היצרן להעשיר את המוצר בוויטמין שהטבע ברא באופן טבעי ואמור להיות מצוי בשפע באותו מוצר ?

האמת היא שתהליכי הייצור לעיתים מקלקלים או הורסים ויטמינים אלו היות והם מתפרקים בחום או בקרבת חומרים אחרים. האמת העצובה היא שגם המרכיבים הטבעיים כמו פירות, ירקות וכל שאר גידולי השדה הם כיום דלים בערכים תזונתיים ובגלל כל הסיבות האמורות מוסיפים וויטמינים ובכך המוצר לובש חזות בריאה.

שולחן האוכל שלנו עמוס במוצרים מזון רבים, שפע של צבעים וצורות ומגוון טעמים, הכל נראה בריא אולם האמת שזה כלל לא כך ומעל כל אלו נוספו גם פירות וירקות וגידולי שדה מהונדסים גנטית שערכם התזונתי דל ובעלי תועלת תזונתית מועטה.

אחת הדוגמאות היא תעשיית המלח העולמית, כריית מלח במקומות רבים בעולם היא במכרות מלח ובחלקה ממי ים או אוקיינוס. מקורות אלו מפיקים מלח המכיל לעיתים שפע מינרלים ויסודות קורט חיוניים. תעשיית המלח מבודדת את הנתרן מתוך כל המרכיבים ומעבדת אותו ומלבינה אותו ומוסיפה לו חומרים מונעי התגבשות. מוצר זה אינו בריא בלשון המעטה וכולם כיום עסוקים בהפחתת כמויות מלח. כולנו שכחנו שיש מלח ים אטלנטי המכיל שפע מינרלים חיוניים, מלח זה בריא לשימוש כמובן בכמות סבירה. אולם הרווח הכלכלי של החברות המפיקות מלח ברחבי העולם נובע מהפרדת המינרלים מתוך המלח ומכירת המינרלים בנפרד ברווח עצום ביחס למלח עצמו.

המלצות לשימוש בצמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא

אכן בגלל הסיבות שצוינו ראוי לנו להשתמש בתוספי תזונה איכותיים אשר בנויים באופן נכון המאפשר ספיגה בגוף, על תוספי התזונה להיות בטוחים לשימוש ובעלי ערכים תזונתיים מוכחים. את בחירת תוספי תזונה יש לעשות בעזרת ייעוץ מקצועי של איש מקצוע.

צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא מומלצים לתחזוקת הגוף וכרפואה מונעת. תוספי תזונה ייחודיים מומלצים לאנשים העוסקים בספורט, תוספי תזונה ייחודיים מומלצים לאנשים שתחום עיסוקם חושף אותם למזהמים או חומרים מזיקים מסוגים שונים, האמור נכון גם עבור תוספי תזונה לאנשים המצויים בעומס נפשי מתמשך, לחצים או מתחים.

תוספי תזונה נכונים לכולם לחיזוק מערכת חיסון, ויטמינים ומינרלים ייחודיים מומלצים לצעירים בשלבי צמיחה והתפתחות גופנית, תוספי תזונה מומלצים לאנשים הנוטלים תרופות או חולים, תוספי תזונה חיוניים לאנשים בגילאים מתקדמים היות והם אוכלוסיה הסובלת  מחוסר בוויטמינים ומינרלים בגלל סיבות הקשורות להזדקנות.

עלינו לזכור תמיד את העובדה הבאה:

אילו מחצית ההשקעה בריפוי הייתה מושקעת במניעה, אזי היינו בריאים כפליים…

להדרכה וייעוץ אישי בנושא תוספי תזונה נא צרו קשר כאן >>>

 

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן