דיקור סיני
נובמבר 4, 2015
אבחון הוליסטי
אבחון הוליסטי
מרץ 9, 2015

צמחי מרפא ותוספי תזונה

צמחי מרפא ותוספי תזונה מבית הצמחים של חגית.
חגית שחף, בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, ברפואה סינית, בית הספר לרוקחות הינה בעלת מקצוע מוסמכת ומאושרת לעיסוק בצמחי מרפא ובתוספי תזונה מזה שנים רבות.
תוספי התזונה מבית הצמחים של חגית המשמשים לטיפול כולם באישור משרד הבריאות ובעלי תקן מתאים. מקור הצמחים וריכוז החומרים הפעילים נבדקו ואושרו.
הפורמולות בנויות במצרפיות של המרכיבים המבטיחה הטמעה וספיגה מירביים.
התאמת צמחי מרפא ותוספי תזונה נעשית אישית וזאת לאחר בדיקה מלאה ומקיפה של המטופל, תשאול מעמיק בכל הביטי החיים כולל מצב בריאותי, נטילת תרופות, הרגלים תזונתיים ועוד.
כל אלו מבטיחים תועלת מרבית וממוקדת לשיפור הבריאות. מטופליה הרבים של חגית שחף הזוכים לטיפול מקצועי בתחום תוספי התזונה החל משיפור במצבי בריאות,
החל מטיפולי מניעה ותחזוקה ועד לתוספי תזונה לספורטאים.

 

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

TSF פלוס

צמחי מרפא ותוספי תזונה בתצורתם הטבעית שימשו את האדם לריפוי ולשמירה על בריאותו לאורך כל ההיסטוריה האנושית.
בעידן המודרני למד האדם לזהות ולבודד צמחי מרפא על פי התועלת התרפואית שלהם ובהמשך נוצרה תעשיית תוספי התזונה בצורתם המוכרת כיום.

רקע והיסטוריה

משחר ההיסטוריה למד האדם והבין את חשיבותה של התזונה לא רק מהיבט של הצורך הקיומי והשבעת הרעב אלא גם בהיבט שמרכיבי מזון מסויימים תורמים לשיפור הבריאות החיוניות והאנרגיה וכן הם יודעים להשלים חסרים גופניים ובעת הצורך תזונה מוגברת של סוגי מזון מסויימים אף משפרים מצבי חוסר או חולי. התבוננות ארוכת שנים והתנסות לימדו את בני האדם בתרבויות שונות שלא היה ביניהם כל קשר כי מרכיבי תזונה מסויימים משפיעים על מצבים גופניים, חשוב לזכור כי כל אותם מרכיבי תזונה הגיעו מעולם הצומח בלבד וללא כל התייחסות למזון מהחי. האדם למד כי התרכזות בתזונה ספציפית מהצומח אשר תורמת לשיפור משמעותי בתחום מסוייםשל הבריאות. בצורה זו למד האדם לבודד מרכיב מהצומח ולייחס לו השפעה על מערכת גופנית מסויימת. למעשה זו היתה ההתבוננות הראשונה של האדם והבנת ההשפעות של צמחים מסויימים על מערכות גופניות ועל ריפוי ושיפור מצבי מחלה. בתרבויות קדומות השתמרו כתבים העוסקים ברפואת צמחים ובשיטות ריפוי המורכבות מריכוז של סוגי צמחים ספציפיים לריפוי מחלות כאשר כל קבוצת צמחים מתייחסת לסוג אחר של מחלה או איבר בגוף האדם. על בסיס זה התפתחו תורות של רפואה עתיקה כמו רפואה סינית, רפואה הודית ועוד. גם ביהדות מדובר רבות על ריפוי מחלות ושמירה על הבריאות " לעולם יהיו מזונותיך תרופותיך ואל יהיו תרופותיך מזונותיך "(היפוקרטס 370 לפנה"ס ) . ככל שנעמיק בנושא זה כך נטיב להבין שבריאותנו ואיכות חיינו הם פועל יוצא של מה שאנו אוכלים החל במעשה הבריאה ועד היום נושא המזון שאנו אוכלים חשוב מאין כמוהו. האדם למד שבלעדיו הוא לא יוכל להמשיך ולהתקיים ועם השנים אף למד להפיק תועלת מהמזון. ביהדות אנו למדים כי בורא עולם נתן לבני ישראל חוקים של מה מותר ומה אסור לאכול. גם כיום כשאנו קוראים בתורה את אוסף האיסורים בנושא המזון אנו יכולים לנתח כי הרעיון המרכזי שמאחורי האיסורים נובע מתוך " וחי בהם " והכוונה היתה שעל ידי הימנעות מאותם סוגי מזון שנאסרו על האדם לאכול הוא יוכל להאריך ימים על פני האדמה, לעומת האיסורים ישנם גם הרבה "מצוות עשה" כלומר מה לאכול, מה יעלה לקורבן אילו צמחים ישמשו לקטורת, אילו עצים יש לטעת ועד לחוקים שהם על בסיס חברתי וקשורים למזון. לאורך כל ההיסטוריה אנו למדים את חשיבות המזון לאנושות בראש ובראשונה כצורך קיומי, ריפוי וכן לצורכי הנאה ומסחר. האדם מעצם בריאתו כיצור תבוני למד להכיר אילו סוגי מזון טעימים לו יותר מאחרים ומה מועיל יותר. לאורך שנים ודורות רבים למד האדם בדרך של ניסוי ותהייה מה טוב עבורו ומה משפר את בריאותו במצבים של חולי. זה היה הבסיס הראשוני לריפוי, כלומר ריפוי בעזרת מזון שהאדם למד להכיר את תכונותיו והשפעותיו על מערכות גוף מסוימות. מבסיס זה התקדם האדם עד לרפואה של ימינו ולשמר את בריאותו בעזרת צמחי מרפא ותוספי תזונה .

צמחי מרפא ותוספי תזונה בעידן המודרני

בעידן המודרני של ימינו שבו קצב החיים גבוה והדרישות מהסביבה גורמות לנו להיות במירוץ מתמיד ולכן נושאים חשובים כמו שמירה על הבריאות, רוגע נפשי ותזונה נכונה נדחקים כלפי מטה בסולם העדיפויות. ההכרה שהבריאות הנדחקת הצידה הביאה עימה תחלואה רבה והצורך לרפא את התחלואה ולמנוע מחלות הביאו למצב שבו הרפואה המודרנית מייצרת מגוון עצום של תרופות לריפוי מחלות, וכן היא מייצרת שפע של תוספי תזונה. הרפואה המשלימה  גם היא  מייצרת מגוון עצום של תרופות המבוססות על צמחי מרפא. הצורך לרפא מחלות והצורך להשלים את החסרים בגוף הביאו לתעשיה ענפה בתחום של תוספי תזונה וצמחי מרפא. תיעוש המוצרים, ההיבט המסחרי והכלכלי הביאו לכך שאנו מוקפים באינספור תוספים המתיימרים לרפא, לשפר, למנוע כל חולי, חוסר או צורך גופני. בחינה מעמיקה מראה לנו שהתמונה שונה מאשר מובטח בפרסום. מקורות של תוספי תזונה הופכים להיות מתועשים, או ממקורות כימיים, חלק מהמרכיבים שבתוספים מגיע ממקורות שאינם מבוקרים או מפוקחים כך שאיכותם מוטלת בספק. חשוב לזכור כי בטבע הויטמינים אינם מרכיב מבודד אלא חלק ממגוון מרכיבים שנמצאים בצמח או בפרי כאשר חלק מהמרכיבים משמשים לעזרה בספיגת הויטמינים בגוף, האחרים מעצימים השפעה בעוד שמרכיבים אחרים משפרים עיכול וספיגה ובסופו של תהליך הגוף מפיק תועלת מירבית. בצורה המתועשת של תוספי התזונה והויטמינים נעשה תהליך הפקה ובידוד של ויטמין מתוך צמח או פרי. מוספים לו חומרי שימור וכך נמכר המוצר כאשר אין לויטמין החומרים להיספג בגוף. התוצאה היא השפעה מועטה ולפעמים כלל אין השפעה היות והמוצר עובר במערכות הגוף ומופרש החוצה כפי שנכנס ללא כל תועלת. באשר לצמחי מרפא, במדינת ישראל החוק אינו מתיר שיווק צמחים המוגדרים צמחי מרפא על ידי אנשים שאינם בעלי מקצוע רוקחי כחוק. משרד הבריאות הישראלי מפרסם את רשימת הצמחים המוגדרים צמחי מרפא כל יתר הצמחים מוגדרים כצמחי מאכל או כתוספי תזונה שאינם מצריכים רישיון רוקחי כחוק.  השימוש בצמחי מרפא מחייב משנה זהירות בגלל השפעות הצמח על תפקודי גוף וכן השפעות ותופעות לוואי בין החומרים שבצמחי המרפא לבין תרופות שלעיתים עלולות להיות מנוגדות. יבוא צמחי מרפא חייב להיות תחת פיקוח ולא רק בגלל סוגי הצמחים אלא גם מקור הגידול, ריכוז חומרים פעילים ובדיקת הצמחים להיותם נקיים מחומרים מסוכנים כגון חומרי הדברה.

תוספי תזונה לספורטאים

חגית שחף  מפתחת, מייצרת ומשווקת תוספי התזונה האיכותיים הנחשבים למוצרים היעילים והאיכותיים ביותר הקיימים בשוק. בתחום תוספי התזונה לספורטאים קיימים מספר תוספים אשר כולם מכילים תוספים טבעיים בלבד וללא חומרים מזיקים. חגית שחף ובית הצמחים של חגית מייעצים לספורטאים פעילים לשפר ביצועים ולהגיע להישגים וכן לאנשים הרוצים להתחיל בפעילות גופנית מתונה אשר תלך ותשתפר.
לכולם מותאמים תוספי תזונה על בסיס אישי וכולם זוכים למעקב אישי צמוד והתוצאות מדברות בעד עצמן.

חגית שחף, רפואה ותזונה סינית והוליסטית המותאמת אישית

רוצים לשפר מצב בריאותי, מעוניינים בשמירה על הבריאות ומניעת מחלות, זקוקים לתוספת אנרגיה ריכוז ומיקוד, רוצים לשפר תפקודים גופניים במובנים רבים וגם את הביצועים הספורטיביים,

 והזמינו כאן פגישת ייעוץ

שרות לקוחות יש לך שאלה ? נשמח לעזור לך  050-7937760  , 050-5740431  , 03-5753877

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן