הכל אודות מלח
הכל אודות מלח
אוגוסט 3, 2015
אינדקס גליקמי
אינדקס גליקמי
אוגוסט 3, 2015

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות 

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות נמצאים בשימוש מזה אלפי שנים ומפורסמים ביעילותם לטיפול ומניעת מחלות רבות. תרבויות רבות זיהו את התכונות הבריאותיות וסגולות הריפוי של תבלינים ועשו בהם שימוש נרחב. השימושים היו לתזונה ולריפוי. מבחר צמחי מרפא שימשו לפולחנים שונים בתרבויות רבות ובחלקם אף נעשה שימוש שהביא את הגוף למצבי הזיות או מצבים פסיכו-דינמיים שונים. עוצמת הריפוי היתה כל כך דרמתית עד שצמחי מרפא היו ברמה של חסד מהאלים או מהדת שבה האמינו.
בתקופות מאוחרות יותר נעשה שימוש בצמחי מרפא לייצור תרופות בצורות המוכרות לנו כיום. חלקם היה מיצוי נוזלי וחלקם היה הצמח עצמו במצבים שונים החל מצמח שלם ועד לאבקה מיובשת. תקופות מאוחרות יותר הביאו את המדע לעשות שילובים של מספר צמחים יחד על מנת לקבל אפקט ריפוי יעיל יותר. בעידן המודרני החלו תעשיות תרופות לעשות שימוש בתחליפים כימיים במקום בצמחי מרפא שהיו הבסיס של תעשיית התרופות.
השימוש הטבעי בעזרת צמחי תבלין ולא בצמחי מרפא אשר נכללים בקטגוריה שונה החל לקבל שני מימדים חשובים. האחד לשיפור טעמי מזון והשני לשימור הבריאות וטיפול "ביתי" בקשיים גופניים . אלו מוכרים לנו כיום כ "תרופות סבתא" אלו יעילים במיוחד לחיזוק מערכת החיסון ומגבירים את תנגודת הגוף בפני דלקות. תבלינים אלו שימשו להקלה וריפוי של מגוון רחב של בעיות. תבלינים ידועים ביכולתם לחיזוק וחיזוק  חיוניות הגוף – כוח הצ'י.
אנשים רבים החלו לצרוך תבלינים טבעיים על מנת להחלים ממחלות שונות. כתוצאה משימוש והצלחה בריפוי הם פיתחו יותר מודעות לשימוש בצמחי תבלין בחיי היומיום. צמחי תבלין מהווים תוספת טעימה, מזינה ועשירה בויטמינים ומינרלים ואינה מכילה קלוריות רבות או חומרים מזיקים. לכן חשוב מאד לראות בתבלינים בנוסף על טעמם גם התכונות התרפואיות של כל אחד מהם.
כמות התבלינים הנאכלת בתפריט הינה קטנה יחסית לכמות המזון אך היכולות הבריאותיות שבהן חשובות לאין ערוך. תבלינים מוסיפים בריאות ללא קלוריות נוספות.

להלן רשימת צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות.

תבלינים הינם תענוג לחך ומזור לגוף ולנפש.

לצפייה במבחר מתכונים איכותיים וטעימים  המכילים מבחר של תבליני איכות נא היכנסו לספר הבישול 

תבליני האיכות מבית הצמחים של חגית עשויים מחומרי גלם איכותיים ונקיים מזיהומים או חומרים מזיקים. תבליני איכות ארומטיים ומלאי טעם באריזות מלחייה אטומות ונוחות לשימוש. תבליני איכות מבית הצמחים של חגית נותנים טעם לבריאות.

המאמר נכתב על ידי חגית שחף, מומחית מדופלמת ל רפואה סינית ול תזונה טיפולית

Print Friendly, PDF & Email
שתף
הויטמינים של חגית עובדים בצורה יעילה איכותיים מאוד והשרות של חגית מקצועי מאוד ואיכותי
אבי קדמי
אבי קדמי
10:47 19 Jan 21
בגלל המקצועיות.
בגלל הניסיון.
בגלל האיכות.
וגם בגלל השירות
(-:
Mikiy Porat
Mikiy Porat
18:47 12 Oct 20
איזה כיף שיש מקצוענים כמו חגית!
אני ממליץ על התוספי תזונה נבחרות שהיא מציעה .
אריק סלע
אריק סלע
19:41 13 Feb 20
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב ברפואה סינית. חשוב לי גם להגיד שהשירות שהיא נותנת הוא נפלא. 👍
Denis Tseitlin
Denis Tseitlin
15:31 18 Jan 20
לחגית יש מוצרים מעולים, ממוקדים ויעילים! - במיוחד התחברתי תוספי התזונה החכמים . https://www.hagits.com/product-category/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%9b%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%99%d7%99%d7%97%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%9e%d7%97/
Uri Vered
Uri Vered
10:16 08 Dec 19
חגית שחף אדם נפלא, גם כמטפלת היא מצויינת אם ברפואה סינית ואם בשיטות אחרות שהיא שולטת בהן.
חגית שחף בעלת ידע עצום בכל תחומי הרפואה (גם קונבנציונלית וגם משלימה), גם הפורמולות שהיא מייצרת מאוד אפקטיביות, באופן אישי אני מסתייעת בה רבות ובזכות כך זוכה לשמירה על בריאות טובה.
אני מטופלת על ידי תמרה, וצמחי המרפא של חגית החליפו בהצלחה רבה את הטיפול הקונבנציונלי בו הייתי מטופלת, תודה רבה בהערכה רבה!
Anat Aderet
Anat Aderet
09:50 16 Oct 19
שירות נפלא. אנשים מהממים.
Barak R. Shaked
Barak R. Shaked
12:46 05 Aug 19
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב בצמחים, רפואה משלימה בכלל ורפואה סינית. כמטפלת בעצמי ברפואה משלימה אני ממליצה מאוד על הפורמולות של חגית. הבן שלי הפסיק להרטיב אחרי שנים לאחר ששום דבר לא עזר, מטופלים עם בעיות אוטואימוניות, כאבים ובעיות הורמונליות חוו שינוי משמעותי לאחר לקיחת פורמולות של חגית.
תמרה גולדמן
תמרה גולדמן
15:05 24 Apr 19
חגית מקצועית ,עניינית,הגונה.פתרה בעיות רפואיות שלא נפתרו במשך שנים! בכל עת היא עוזרת, בכל בעיה קטנה וגדולה לקטנטנים,נוער ומבוגרים- לה הפתרונות.
ממליצה בחום על חגית פורצת דרך ,יש לה ראייה רחבה ומעמיקה בתחומה.
.
אתי ברקוביץ
אתי ברקוביץ
16:22 20 Mar 19
חגית עוזרת לכלב שלנו עם חרדות קשות עם שילוב מנצח של צמחי מרפא ושמן פסיפלורה.
ממליצה בחום ובאהבה כי היא יודעת מה היא עושה.
💙🙏🏼
Netta Koren
Netta Koren
18:49 26 Nov 18
הגעתי במצב לא טוב אם מדדים מעבר לסקלה תודה רבה על העזרה וטיפול הקשוב.
בזכותך אני מרגיש הרבה יותר טוב.
Ziv Barb
Ziv Barb
15:06 06 Aug 18
js_loader
Call Now Button