הכל אודות מלח
הכל אודות מלח
אוגוסט 3, 2015
אינדקס גליקמי
אינדקס גליקמי
אוגוסט 3, 2015

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות 

צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות נמצאים בשימוש מזה אלפי שנים ומפורסמים ביעילותם לטיפול ומניעת מחלות רבות. תרבויות רבות זיהו את התכונות הבריאותיות וסגולות הריפוי של תבלינים ועשו בהם שימוש נרחב. השימושים היו לתזונה ולריפוי. מבחר צמחי מרפא שימשו לפולחנים שונים בתרבויות רבות ובחלקם אף נעשה שימוש שהביא את הגוף למצבי הזיות או מצבים פסיכו-דינמיים שונים. עוצמת הריפוי היתה כל כך דרמתית עד שצמחי מרפא היו ברמה של חסד מהאלים או מהדת שבה האמינו.
בתקופות מאוחרות יותר נעשה שימוש בצמחי מרפא לייצור תרופות בצורות המוכרות לנו כיום. חלקם היה מיצוי נוזלי וחלקם היה הצמח עצמו במצבים שונים החל מצמח שלם ועד לאבקה מיובשת. תקופות מאוחרות יותר הביאו את המדע לעשות שילובים של מספר צמחים יחד על מנת לקבל אפקט ריפוי יעיל יותר. בעידן המודרני החלו תעשיות תרופות לעשות שימוש בתחליפים כימיים במקום בצמחי מרפא שהיו הבסיס של תעשיית התרופות.
השימוש הטבעי בעזרת צמחי תבלין ולא בצמחי מרפא אשר נכללים בקטגוריה שונה החל לקבל שני מימדים חשובים. האחד לשיפור טעמי מזון והשני לשימור הבריאות וטיפול "ביתי" בקשיים גופניים . אלו מוכרים לנו כיום כ "תרופות סבתא" אלו יעילים במיוחד לחיזוק מערכת החיסון ומגבירים את תנגודת הגוף בפני דלקות. תבלינים אלו שימשו להקלה וריפוי של מגוון רחב של בעיות. תבלינים ידועים ביכולתם לחיזוק וחיזוק  חיוניות הגוף – כוח הצ'י.
אנשים רבים החלו לצרוך תבלינים טבעיים על מנת להחלים ממחלות שונות. כתוצאה משימוש והצלחה בריפוי הם פיתחו יותר מודעות לשימוש בצמחי תבלין בחיי היומיום. צמחי תבלין מהווים תוספת טעימה, מזינה ועשירה בויטמינים ומינרלים ואינה מכילה קלוריות רבות או חומרים מזיקים. לכן חשוב מאד לראות בתבלינים בנוסף על טעמם גם התכונות התרפואיות של כל אחד מהם.
כמות התבלינים הנאכלת בתפריט הינה קטנה יחסית לכמות המזון אך היכולות הבריאותיות שבהן חשובות לאין ערוך. תבלינים מוסיפים בריאות ללא קלוריות נוספות.

להלן רשימת צמחי תבלין ותכונותיהם התרפואיות.

תבלינים הינם תענוג לחך ומזור לגוף ולנפש.

לצפייה במבחר מתכונים איכותיים וטעימים  המכילים מבחר של תבליני איכות נא היכנסו לספר הבישול 

תבליני האיכות מבית הצמחים של חגית עשויים מחומרי גלם איכותיים ונקיים מזיהומים או חומרים מזיקים. תבליני איכות ארומטיים ומלאי טעם באריזות מלחייה אטומות ונוחות לשימוש. תבליני איכות מבית הצמחים של חגית נותנים טעם לבריאות.

המאמר נכתב על ידי חגית שחף, מומחית מדופלמת ל רפואה סינית ול תזונה טיפולית

Print Friendly, PDF & Email
שתף
Call Now Button