חנות מוצרי טבע ובריאות של חגית

פלפל לבן
פלפל לבן
ינואר 9, 2017
דבש דבורים טהור מפרחי בקיה
דבש דבורים טהור מפרחי בקיה
יוני 18, 2017
הצג הכל

שמן אתרי לבונה

360

שמן אתרי לבונה המופק מהשרף ידוע כיום כנוגד יעיל לחיידקים ופטריות, לבונה מכילה נוגדי חמצון יעילים, נוגדי דלקות וחומרים המעוררים אתת מערכת החיסון. מחקרים מדעיים עדכניים מצדיקים את המוניטין האגדי של לבונה בכל הקשור לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות. שמן אתרי לבונה מגביר ומעורר תחושות נפשיות וגורם להתעוררות רוחנית.

ברכישה בסכום של 500 ש''ח
מוצר ווגה D3 בשווי 90 ש''ח בחינם 

שתף

שמן אתרי לבונה –  Frankincense

עצי לבונה מפרישים מקליפתם שרף ריחני, לאורך אלפי שנים שימש שרף הלבונה למרפא ולפולחן בקרב תרבויות רבות. ערכו של שרף הלבונה היה יקר יותר מזהב.
שמן אתרי לבונה המופק מהשרף ידוע כיום כנוגד יעיל לחיידקים ופטריות, לבונה מכילה נוגדי חמצון יעילים, נוגדי דלקות וחומרים המעוררים את מערכת החיסון.
מחקרים מדעיים עדכניים מצדיקים את המוניטין האגדי של לבונה בכל הקשור לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות.
שמן אתרי לבונה מגביר ומעורר תחושות נפשיות וגורם להתעוררות רוחנית.

לאורך ההיסטוריה נעשה שימוש בשרף לבונה באמצעות  קטורת, אופן שימוש זה היה מוכר בתרבויות רבות לצרכים טקסיים ולמרפא ובכלל זה ביהדות שם מוזכרת הלבונה בקטורת שהיתה משמשת בבית במקדש.
לבונה (Boswellia sp.) הוא עץ ממשפחת הבושמיים, באנגלית היא קרויה Olibanum,)
וגם Frankincense (במקור, מצרפתית עתיקה: franc encens – "קטורת טהורה").
עצי לבונה מפרישים מקליפתם שרף ריחני (oleo-gum-resin) נוזלי. כאשר השרף יבש צבעו לבן, צהבהב או אדמדם. טעמו מר, ריחו כבד ומתקתק והוא מוגבר על ידי חימום.
בתקופות קדומות שימשה הלבונה אמצעי לסילוק ריחות רעים ולהפגת גורמים מחוללי מחלות בעיקר במקומות כינוס המוניים. לדעת הרמב"ם, זו הסיבה שללבונה היה תפקיד חשוב במקדש.
הרמב"ם מנה שימושים רפואיים רבים בלבונה: מרכיב ב"תרופת המלכים" נגד מלנכוליה ובתרופה לעקיצת עקרב ועכביש, לעצירת שטפי דם, לזירוז הגלדת פצעים, לריפוי מחלות עור.
גם רופאים ערביים מתקופת ימי הביניים תיארו את הצמח ואת דרכי הפקת השרף והצביעו על שימושים רפואיים: ריפוי מחלות ודלקות עיניים, עצירת דימום וזירוז הגלדת פצעים, טיפול בכוויות, בטחורים, במחלות עור, בכאבי אוזניים, בנפיחות בשדיים ובמחלות ריאה, מעיים וכבד. השרף תורם לשיפור הזיכרון והתיאבון, להפחת גזים, לריפוי שיעול ולחיזוק שיניים וחניכיים.
שמן אתרי לבונה מקובל כיום בשימוש ארומתרפי והוא מומלץ להקלת נשימה בחולי אסתמה, והוא בעל השפעה מיטיבה במקרי צינון, שיעול, ברונכיט ודלקת גרון. השפעתו על העור מצטיינת בהסרת צלקות וסימני מתיחה, ועל השרירים – כמרגיע ונוגד עווית.

כימיה ומרכיבים פעילים

שרף לבונה מכיל 65%-85% מונוטרפנים וססקיטרפנים. ). השמן האתרי מופק מהשרף ומכיל מונוטרפנים וססקיטרפנים.
המרכיב החשוב ביותר מבחינת הפעילות הביולוגית הן חומצות בוסווליות boswellic acids

פעילות ביולוגית של שמן אתרי לבונה

נערכו מחקרים לא מעטים על הפעילויות הפרמקולוגיות של תמצית המופקת מן השרף, של השמן האתרי המופק ממנו ושל תרכובות מבודדות. השמן הראה פעילות נוגדת חיידקים, נוגדת פטריות ומעוררת חיסון. תשומת לב מחקרית מיוחדת הוענקה לפעילות השמן האתרי של לבונה.
נמצא כי החומצות הבוסווליות שבמיצוי הן בעלות פעילות נוגדת דלקת ויעילות לטיפול בדלקות מפרקים. ניסויים קליניים מצביעים על יעילות הטיפול בכמה מחלות אוטואימוניות, כגון דלקת מפרקים, דלקת מעי כיבית ואסתמה ברונכיאלית. חוקרים ציינו את הפוטנציאל הרפואי הרב של שרף הלבונה, בייחוד לאור היותו בטוח לשימוש (תופעות לוואי אפסיות).

Print Friendly, PDF & Email
Call Now Button