שמנים צמחיים ותועלתם הבריאותית
שמנים צמחיים ותועלתם הבריאותית
דצמבר 18, 2016
אורז סמטי עם דוחן
אורז בסמטי עם דוחן
מרץ 6, 2017
שמנים צמחיים ותועלתם הבריאותית
שמנים צמחיים ותועלתם הבריאותית
דצמבר 18, 2016
אורז סמטי עם דוחן
אורז בסמטי עם דוחן
מרץ 6, 2017

שנת תרנגול אדום 2017

שנת תרנגול אדום 2017

שנת תרנגול אדום 2017 מתחילה על פי לוח השנה הסיני לשנת 2017 והוא חל ב-28 ינואר.
שנה זו היא במזל תרנגול ביסוד אש שהוא תרנגול אדום. שנת התרנגול היא השנה עשירית במחזור השנים של הלוח האסטרולוגי הסיני. שנת תרנגול ביסוד אש קודמת היתה בשנת 1957.
תרנגול נחשב ללוחם ללא חת הצריך להסתכל אל האדמה על מנת לשרוד. למראית עין הוא מלא בטחון עצמי ואסרטיבי אך בליבו הוא שמרן. הוא מסתובב בגאווה רבה בלול התרנגולות ושומר בקנאות על מרחב המחייה שלו, מסיבה זו שנת תרנגול היא שנה שבה מומלץ להתמקד בתא המשפחתי הקרוב.
גברים ילידי מזל תרנגול יהיו גברים מושכים מאד, כמו באימרה שבשפה העברית "מתגנדר כתרנגול". הם מאד מוחצנים בהופעתם והבולט בכולם הוא תרנגול אדום המדגיש את תרנגוליותו בצורה קיצונית. גברים אלו מוצאים מקום רב בחייהם לנושא המעמד והכבוד. ילידי שנת תרנגול מציגים את דעותיהם בקולניות כמו קריאת התרנגול. הם חדים ופקחים, יסודיים, מסודרים, פסקניים, ערנים וישרים.
ילידי מזל תרנגול ידועים בווכחנותם, במיוחד על מנת להראות עד כמה הם משכילים וחכמים.
התרנגול על פי התרבות הסינית נחשב לסמל הדיוק תודות לקריאתו העקבית בבוקר.
הסינים מייצרים שעונים רבים בדמות תרנגול.
ילידי מזל תרנגול מצטיינים ביכולתם לשמור על כספם. השילוב בים התרנגול ושנת האש האדומה הופך את שנת התרנגול לנמרצת מאד עם הרבה מוטיבציה וסמכותיות. בצד השלילי מתאפיינת שנה זו בטמפרמנטיות גבוהה ועצבנות.
אנשים הנולדים בשנות תרנגול הם דייקניים, אמינים, כנים וישרים. הצד השני שלהם הינו חוסר סובלנות וביקורתיות רבה. המקצועות הטובים ביותר לילידי שנות תרנגול הם: אנשי מכירות, מורים וספורטאים.
הביטוי מתגנדר כתרנגול מציג את ילידי שנות תרנגול ובמיוחד ילידי שנות תרנגול אדום שמים דגש על הופעתם החיצונית.

לוח השנה הסיני כמו לוח השנה העברי מבוסס על שילוב של מחזור הירח ומחזור השמש (לוח לוניסולרי) ועל ספירה יוצאת דופן של 10 גזעים  המייצגים את הצד שמיימי + 12 ענפים המייצגים את הצד הארצי. בסך הכול הספירה הסינית מבוססת על 60 סימנים.
שיטה זו עושה שימוש בשמות YIN-YANG של חמשת האלמנטים (מתכת, מים, עץ, אש, אדמה) ובשמות של 12 בעלי חיים על מנת לדרג את הרצף, חמשת היסודות מקושרים לחמשת הצבעים, לבן, שחור, ירוק, אדום וחום. מסיבה זו הסינים השתמשו בשמות בעלי החיים לעל מנת לספור את השנים. השם של שנת 2017 היא תרנגול בסימן אש YIN , היות והאש מקושרת לצבע האדום כך גם שנת התרנגול היא על רקע האש האדומה.
היום הראשון של שנת תרנגול אדום מתחיל בחודש הנמר לפי הלוח האסטרולוגי הסיני שהוא גם היום הראשון שבו השמש נכנסת למסלול היקפי של 315 מעלות, נקודה זו קרויה גם היום הראשון של תחילת האביב. על פי הספירה הסינית שנת 2017 תהיה השנה ה-4715 למניינם למרות שישנם ממצאים ארכאולוגיים המייחסים לתרבות הסינית כ-8000 שנים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

שנת 2017 היא שנת תרנגול אדום (אדום מאנרגיית אש בסימן YIN  – נקבה) האש מיוחסת לבישול, לטמפרטורה גבוהה, לתאורה וקישוט, כל אלו מתייחסים לתרבות והתנהגות אנושית.
תרנגול הוא הצד הנקבי של אלמנט המתכת על פי תורת חמשת האלמנטים.
הצד הנקבי של אלמנט המתכת הוא זהב, תכשיטים שונים, מינרליים מתכתיים של אבני חן וכן מתכות אצילות כגון כסף.
מתכות אלו מייצגות שפע, יופי ועושר. מסיבה זו תרנגול אדום הוא האור הזוהר הבוהק מתכשיטים. האמור מייצג הפגנת עושר ויופי מוחצנים ומובלטים. שנת 2017 מאופיינת לנושאי לכלכלה ולכסף, אופנה, מקצועות הייטק ולתחום הפיתוח והחדשנות.
גלגל המזלות הסיני בנוי מ-12 ענפים שכל אחד מהם מייצג חודש, כל אחד מהסימנים מייצג מאורע המקושר למחזור העונות השנתי. חודש התרנגול הוא ספטמבר, פירות שעל העץ מבשילים, זהו זמן האסיף והקטיף של תחילת הסתיו, זהו זמן של שמחה ונחת מאיסוף היבול עבור אנשים עמלים ומתמידים. תרנגול אדום מייצג טמפרטורה חמה המשפיעה על הפירות, המשמעות היא שבני האדם לא יוכלו לשמור את הפירות על העצים לאורך זמן מפני שהם ירקיבו בקרוב.
המסקנה המתבקשת אצל בני האדם היא כי ההזדמנות הכלכלית להרוויח לא תמתין להם לנצח ועד להזדמנות הבאה הם יצטרכו להמתין זמן רב.

תרנגול הוא בעל החיים העשירי בגלגל המזלות, תרנגול מיוחס לצד הנקבי של יסוד המתכת שהוא היסוד השמיני ברשימת גזעים וענפי YIN YANG . המספר 8 הוא מספר מזל עבור הסינים על פי הפילוסופיה של פאנג שואיי.
(מסיבה זו אולמיפיידת בייג'ין החלה בתאריך 08\08\2008 בשעה PM 08:08:08 )
הספרה 8 מיוחסת לעושר, לשגשוג לצמיחה ולהצלחה רבה, לכן שנת בשנת תרנגול אדום 2017 יכולה להיות שנה שבה התרנגולת עשויה להטיל ביצי זהב בעבורך…
תרנגול מיוחס לעונת הסתיו על פי הלוח הסיני. בסין הרוחות של הסתיו מגיעות מצד מערב, מסיבה זו התרנגול מחובר לצד מערב. השעות ביממה המיוחסות לתרנגול הן 17:00 – 19:00 בערב, אלו הן שעות השקיעה והן מייצגות עבורנו את הצורך לקחת הפסקה ולנוח בשעות אלו, האמור גם מתייחס לשעות שבהן יש לאכול ארוחת ערב. אלו הם הרגעים של הנאה, מרגוע ואושר.
בספר I-CHING שהוא ספר התמורות (ספר סיני עתיק יומין המתאר שיטה ודרך לחיזוי העתיד) יסוד המתכת בסימן נקבה מייצג אגם שהוא עוד סממן לאושר ולעושר. מסיבה זו שנת תרנגול אדום 2017 תהיה שנה המבשרת הצלחה ועושר לאנשים רבים.

מובן כי בשנת תרנגול אדום 2017 ישנן גם כמה נקודות שליליות שיש להתייחס אליהם בתשומת לב רבה.
העלים של העצים נושרים בסתיו מהר יותר בגלל רוחות הסתיו, הרוחות שולטות בעונה זו, מסיבה זו יסוד המתכת מקושר אל הרוח. הקוף מייצג את הצד הזכרי של יסוד המתכת והוא מקושר לרוחות חזקות וסוחפות, התרנגול הוא הצד הנקבי של יסוד המתכת והוא מייצג זרימת אוויר איטית וחלשה המגבירה ומעצימה את כמויות הווירוסים וגורמים מחוללי מחלות אל האוויר.
תרנגול אדום מייצג במצב זה התפשטות של ווירוסים במזג אוויר חמים עד חם, המתכת שבחמשת האלמנטים מייצגת בגוף האדם את הריאות. האמור מציג לנו את הצורך להתייחס ולשמור בקפדנות על בריאות הריאות בשנת 2017
יסוד מתכת בצד הנקבי מחובר לערפל בגלל שהאוויר ביסוד המתכת הנקבי נושא עימו לחות רבה מהאגם. הערפל חוסם את שדה הראייה, האמור מסמל ומייצג כי אנשים רבים יהססו לקבל החלטה.
המשמעות של התרנגול האדום היא שיש לנו את האש והאור כשאנו בתוך הערפל ולכן אסור לנו לאבד את דרכנו גם כשאנחנו בתוך ערפל.

להלן עוד 2 אזהרות חשובות לשנת תרנגול אדום 2017

  • צבע אדום מקושר לדם, יסוד מתכת נקבי מקושר גם לאבנים, מחלות ממאירות ושיכרות, כל אלו מקושרים לבתי חולים, מסיבה זו הקפידו מאד לא לנהוג אחרי ששתיתם !
  • אש יכולה להתיך את המתכת, יסוד המתכת בצד הנקבי אינו אוהב את האש של שנת 2017. משמעותו של תרנגול אדום הוא שני אנשים מתווכחים באים לפגוש אותך, אף אחד מהם לא יעזור לך כשהם יחד, לכן המזל שלך בשנת 2017 יהיה תערובת של טוב ורע

ידוענים אשר נולדו בשנות תרנגול אדום: עפרה חזה, שרי הריסון,

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן