ג'ימנמה

ג'ימנמה

ג'ימנמה

ג'ימנמה

ג'ימנמה הינו צמח מרפא הודי הידוע ברפואה איורוודית מזה מאות שנים. הג'ימנמה הוא הצמח המשמעותי ביותר בשימוש עבור חולי סוכרת, ובעבור אנשים הנמצאים בקבוצות סיכון לחלות בסוכרת.
צמח הג'ימנמה עוזר לגוף להשתמש באינסולין ביתר יעילות. צמח הג'ימנמה מכיל את מרבית חומצות האמינו החיוניות לשמירה על תפקוד מערכות תקין.
ג'ימנמה ידועה ביכולתה לשקם תאי בטא פגועים בלבלב. בניסוי קליני שנערך נמצא כי שימוש בצמח הג'ימנמה הביא להורדה משמעותית של רמות סוכר בתוך מספר שבועות.
כמו כן נמצאה התאוששות של איי לנגרהס ותאי בטא בלבלב, בשני סוגי הסוכרת כתוצאה משימוש בג'ימנמה. נתונים דומים נמצאו במחקר שנעשה במשך שנה
בבית החולים האוניברסיטאי קליפוק בעיר מדרס שבהודו.
נטילת צמח הג'ימנמה הורידה בצורה משמעותית כאבים נוירופטיים, תורמת לירידה משמעותיות בצריכת האינסולין. (בעקבות ירידה בערכי סוכר בדם)
החולים בקבוצת הניסוי שקיבלו ג'ימנמה דיווחו על הרגשה כללית טובה יותר, בבדיקות הדם שלהם נמצאה ירידה ברמות ההמוגלובין המסוכרר HBA1C.
כמו כן נרשמה ירידה ברמות כולסטרול וברמות של טריגליצרידים.
שימוש בצמח הג'ימנמה מוריד את ההשתוקקות לצריכת סוכרים, זו אחת הסיבות שניתן לצרף את הצמח לשימוש עבור אנשים המעוניינים לרדת במשקל.

משרד הבריאות הישראלי הכיר בצמח הג'ימנמה Gymnema Sylvestre כצמח מרפא המאושר כתוסף תזונה. צמח מרפא זה מאפשר למיליוני אנשים בעולם לאזן ביעילות ובאופן טבעי רמות סוכר בדם.

אישור משרד הבריאות מאפשר גם לחולי סוכרת בישראל ליהנות מיתרונותיו של צמח הג'ימנמה.

ג'ימנמה ותכונותיה

צמח הג'ימנמה מכיל חומצות הג'ימנמיות, החשובות ביותר הן A – D המצויות בכל חלקי הצמח. חומצות ג'ימנמיות הן בעלות מבנה של ספונינים וטריטרפנים.
מרכיב נוסף בצמח ג'ימנמה הוא גורמרין Gurmarin, שהוא סוג של פפטיד המכיל כ- 35 סוגים של חומצות אמיניות, מרכיב זה פועל ביעילות להורדת רמות סוכרים בדם.
פעילות של חומצות ג'ימנמיות.
פעילות היפוגלקמית של חומצות ג'ימנמיות מתבטאת בהאטה של ספיגת סוכרים וטריגליצרידים מהמעי אל הדם, פעילות זו מתבטאת בהגברת הפרשת אינסולין מהלבלב.
חומצות ג'ימנמיות אלו מתקשרות אל קולטני הסוכר המצויים במעי, ומונעים ספיגה של סוכר במעי, זהו מנגנון נוסף התורם להורדת רמת סוכרים.
מחקרים עדכניים מצאו כי הצמח ג'ימנמה משקם תאים בלבלב.
הג'ימנמה זכתה לפרסום נרחב תודות ליכולתה לטיפול בסוכרת, הצמח נמצא מועיל בהורדת רמות כולסטרול וטריגליצרידים בדם.
מרכיבים נוספים המצויים בצמח הג'ימנמה הם בעלי פעילות אנטי מיקרוביאלית ואנטי דלקתית,

כמוסות ג'ימנמה איכותית מבית הצמחים של חגית, השם שמאחורי המקצועיות והאיכות

 

שתף