מזל דלי
מזל דלי
ינואר 15, 2022
ראש השנה הסיני 2022
ינואר 20, 2022
מזל דלי
מזל דלי
ינואר 15, 2022
ראש השנה הסיני 2022
ינואר 20, 2022

לוניסרה

 לוניסרה  Lonicera תגלית רפואית חדשה החל משימוש מסורתי ועד מחקר כימי ותרופתי מודרני.

רקע כללי

לוניסרה משתייכת למשפחת צמחי היערתיים Caprifoliaceae, חלק מהמינים מהסוג הזה שימשו בדרך כלל ברפואה הסינית המסורתית וכן במזונות פונקציונליים, קוסמטיקה ויישומים אחרים, רכיבים ביו-אקטיביים ופעילויות פרמקולוגיות של צמחי הלוניסרה מסוג זה זכו להתעניינות גוברת בקרב הקהילה המדעית. לפיכך, נעשתה סקירה מקיפה ושיטתית על השימוש המסורתי שלהם בסין, רכיבים כימיים ותכונותיהם הפרמקולוגיות של צמח זה ובכלל זה תמציות ביו-אקטיביות ומבודדים ביו-אקטיביים כולל יחסי מבנה וצורת פעילות.

ממצאים

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

בממצאי המחקרים נמצאו בצמח Lonicera.  כ-420 רכיבים אשר כוללים 87 פלבנואידים. 222 טרפנואידים, 51 חומצות אורגניות ותרכובות אחרות. יחד עם הפעילויות הפרמקולוגיות שלהן כולל השפעות אנטי-דלקתיות, אנטי-ויראליות, אנטי-מיקרוביאליות. אנטי-סרטניות, הגנה על הכבד, נוגדי חמצון, הגנה עצבי, וויסות ערכי סוכרת. אנטי אלרגי, הפגת רעילות, הגברת פעילות מערכת חיסונית.

מסקנות

נמצא קשר בין השימוש המסורתי שלהם, התכונות הפרמקולוגיות שלהם והרכיבים הכימיים שלהם. אלו מצביעים על כך שלסוג Lonicera יש סיכוי גדול במונחים של פיתוח תרופות חדשות. במיוחד בטיפול ב-COVID-19. וכן המלצות לשימוש בתוספי תזונה.

שיטות מחקר

מידע על הצמח לוניסרה  Lonicera נאסף באמצעות של חיפוש ספרות אלקטרוני שיטתי. כמו כן באמצעות מאמרים שפורסמו, פטנטים שנרשמו וכן  באתר ניסויים קליניים (https://clinicaltrials.gov/). ומספר מסדי נתונים ביבליוגרפיים מקוונים. (PubMed, Sci Finder, Research Gate, Science Direct, CNKI , Web of Science ו-Google Scholar). מילות המפתח הבאות שימשו לחיפוש המקוון: Lonicera, פיטוכימיקלים, Lonicerae japonica, מאמרי סקירה של Lonicera, ביו-פעילות של Lonicera, ניסויים אנטי דלקתיים, אנטי ויראליים, אנטי מיקרוביאליים, אנטי סרטניים, מגן על הכבד, נוגד חמצון, מגן עצבי, אנטי סוכרת וקליניים. מאמר סקירה זה מורכב מ-225 מאמרים הכוללים את הסוג Lonicera משנת 1800 עד 2021, כולל מאמרי מחקר, סקירות, פטנטים ופרקי ספרים.

הצמח לוניסרה בתצורה מרוכזת ועוצמתית נמצא ב תוסף תזונה רספיקל והוא מומלץ ביותר למחלימים מתחלואה בדרכי הנשימה.

פורסם ע”י https://www.elsevier.com/

גיליון 96 https://www.sciencedirect.com/

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן