מדוע אני תקוע
מדוע אני תקוע ?
יולי 22, 2016
ממרח-קישואים
ממרח קישואים ואגוזים
אוגוסט 7, 2016

בוחרים לחיות בריא

בוחרים-לחיות-בריא

בוחרים-לחיות-בריא

בוחרים לחיות בריא

בריאות טובה מתחילה עם ההחלטה שלנו שבה אנו בוחרים לחיות בריא.
אינספור מחקרים רפואיים נערכים ע"י מרכזים רפואיים, מכוני מחקר וחברות ליצור תרופות. לכולם מכנה משותף חשוב מאין כמותו והוא פיתוח תרופות חדשות לצורך ריפוי מחלות. אין ספק כי מחקרים ותרופות חדשות הביאו מזור למחלות שנחשבו בעבר לחשוכות מרפא. אנו עדים להארכת תוחלת החיים באופן משמעותי בדורות האחרונים.

בכל אמצעי התקשורת השונים אנחנו מתבשרים מידי יום ביומו ע"י יצרן תרופות כי בידו נמצאת התרופה והפתרון לבעיה רפואית, בעיתונות הכתובה, בפרסומות ברדיו ובכל מדיה אלקטרונית מופיעות מאות ואלפי פרסומות המבטיחות לנו החלמה ממחלותינו שאותן אנחנו גוררים עימנו לאורך שנות חיינו.

בודדים הם המחקרים הנעשים לצורך שמירת הבריאות שלנו וזאת היות והבריאות שלנו לא מכניסה כסף לכיסם של אלו הרוצים לטפל בנו, לנתח אותנו, לצנתר אותנו ולספק לנו תרופות שילוו אותנו לאורך כל חיינו.

האנושות כולה מברכת איש את רעהו בברכה הנחשבת בפי כולם לחשובה ביותר "תהי בריאה" "תהיה בריא". 
אין ספק כי בריאותו של האדם היא החשובה מכל לצורך תפקודו התקין ואיכות חייו. 
בתורת ישראל אנו מצווים על כללים ברורים לצורך שמירה על בריאותנו, 
כתבי רפואה סינית עתיקים עוסקים ברפואה מונעת ובאבחון מוקדם של סימני מחלה על מנת למנוע את הופעתה וריפויה בשלב מוקדם מאד.

אין ספק כי הדרך הטובה ביותר לחיים איכותיים ובריאים היא רפואה מונעת.

עולמנו החדשני והדינמי רצוף באתגרים ומשופע בהישגים מרשימים, נשכח ההיבט האנושי במובנים רבים הנוגעים לבריאות ובמקומו מוצב הדגש על איכות חיים.
איכות חיים במובן הרחב כוללת בתוכה את מרבית אורח החיים שלנו החל בתעסוקה שתהייה מתגמלת מספיק על מנת לאפשר לנו תנאי מחייה בכל ההיבט החומרי (בית, רכב, ריהוט, ביגוד) לזה מתחבר גם סגנון חיים הכולל חיי חברה ותרבות, נסיעות, בילוי מסוגים שונים ועוד.

תעסוקה

סביבת העבודה הופכת למאתגרת והישגית והיא כרוכה במילוי מטלות רבות בו זמנית וחלוקת קשב למספר נושאים במקביל. שעות העבודה מתארכות מעל המצופה על מנת לעמוד ביעדים ולעיתים מתווספות לכך מספר שעות בכל יום של בילוי אינסופי בפקקי תנועה. משיקולים אלו נוטים אנשים רבים לצאת בשעות מאד מוקדמות בטרם ייווצרו עומסי תנועה ועובדים עד לשעות הלילה שבהם משתחררים עומסי התנועה בדרך חזרה.
לכל אלו מתווספים אנשים רבים המתגוררים במרחק רב ממקום עבודתם ומבלים בכל יום מספר שעות באמצעי תחבורה ציבורית, מוניות, הסעות, אוטובוסים, רכבות.

פנאי וסגנון חיים

סדר היום הדינמי מפחית את שעות הפנאי ואת הזמן המוקדש באמת לאדם עצמו.
שעות הפנאי מתרכזות בעיקר מול מסכי הטלוויזיה, סלולר, מחשבים ואמצעי מדיה אחרים. בכל האמצעים האלו אנו נחשפים רבות לפרסומות, לתוכניות שיש להם אופי פרסומי או מסר פרסומי סמוי. תכניות רבות עוסקות בסגנון חיים כמו ערוצי אופנה, ריהוט ועיצוב הבית, תכניות בישול רבות ועוד. תכניות אלו מגבשות אצל ציבור רחב גישה צרכנית. אנשים מבקשים לסגל לעצמם את מה שהם ראו, ומה שנחשב בעיניהם, או מה שאמרו להם שהוא נחשב, כל זה מתגבש לכלל החלטה "כזה אני רוצה"

כך מתקבלות החלטות

בתוך כל מבול המידע אובדת לנו התחושה של מי אנחנו באמת ובמקומה אנחנו הופכים להיות צרכנים בכל תחום ובכל עניין כאשר החלק המעניין מוקדש לסקרים והשוואות מחירים.
ברור לנו שעם צורת החיים הלחוצה והתזזיתית, עם סל הקניות המשתנה בהתאם לפרסומות העדכניות, ועם תפריט המזון המשתנה בהתאם לתוכניות הבישול איש לא עוצר לשאול האם זה נכון לי ? האם זה בכלל בריא ?
ברור שאם נחלה כתוצאה מסגנון חיים זה, הרפואה המתקדמת על שלל תרופותיה תרפא אותנו מיד ואף תצייד אותנו באישורים עבור ימי מחלה.

כלכלה ובריאות

כמו כל תעשייה, גם תעשיית המזון מנוהלת על בסיס רווחיות. תעשיית המזון הופכת למדע מדויק עתיר טכנולוגיות אשר עושה שימוש בשיטות ייצור ובחומרי עזר רבים על מנת לשפר ולשכלל תהליכים, להוזיל אותם, לשפר טעמים, מרקמים, ריחות וצבעים, להאריך את חיי המדף. תהליכים רבים מעשירים את המזון בתכונות נוספות או מוציאים מהמזון תכונות בלתי רצויות ומחליפים אותם במרכיבים כימיים.
חומרים ומרכיבי מזון רבים נמצאו החל מחשודים ועד לסכנה וודאית לבריאות, מחקרים רבים נעשו בעולם בתחום המזון המתועש ובמרכיביו. משרדי בריאות במדינות רבות בעולם הוציאו הודאות ואף חייבו יצרנים לציין מרכיבים מסוכנים ואף להדפיס אזהרה על המוצר או להגביל את כמות הצריכה היומית.
כאשר מדובר בסכומי כסף ענקיים נערכו מחקרים רבים שמטרתם היתה לשלול סיכונים ובמקרים רבים אינטרסים כלכליים כופפו את רשויות המזון והבריאות במקומות רבים בעולם.

התמכרויות

אורח חיים מודרני עתיר לחצים מציב אתגרים רבים שלעיתים אנשים אינם מצליחים לעמוד בלחצים ובאתגרים. לעיתים אנשים זקוקים לברוח מהתמודדות בתחומים אישיים, משפחתיים, חברתיים, כלכליים ועוד.
תעשיית ענק של תרופות הרגעה, נוגדות חרדה ונוגדות דיכאון באה להציע פתרונות קלים שאומרים "תמשיכו לעשות מה שאתם עושים ותוסיפו לזה עוד כדור קטן והעולם יהיה יפה"
תעשיית ענק של חומרים המשנים תודעה החל מטבק ואלכוהול ועד לסמים לסוגיהם עושה רווחי עתק מאוכלוסיות המעדיפות לברוח ולא להתמודד
אכילה היא עוד סוג שלפיצוי, בריחה והתמכרות החל מהתמכרות למתוקים, מלוחים, שומניים, פיקנטיים ועוד. אוכל כבר מזמן אינו צורך קיומי. אוכל הפך להיות אופנתי, מקודש לאניני טעם, בישול הפך להיות להיט ופולחן וסביב זה נוצרה תעשיית גורמה ענקית. אוכל הפך לכפייתי עבור אנשים רבים ומכאן לאכלנות יתר, השמנה קיצונית ועלייה קיצונית ברמות תחלואה אשר מפרנסת את עולם הרפואה.

בוחרים לחיות בריא

אילו מחצית הסכום המושקע בריפוי מחלות היה מושקע במניעה, היינו בריאים כפליים…

אילו רק היינו עוצרים ומביטים סביבנו, בוחנים את דרכינו ומחליטים לקחת את הבריאות בידיים שלנו היו הדברים מתבהרים וברורים כי אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים מתוך הרגל או מתוך כך שאנחנו מושפעים מהסביבה.
הבחירה לחיות בריא אינו כרוכה במהפכים בחיים. ברור לנו הצורך להתפרנס ולשאוף ליותר, אנחנו חייבים לשמר ולבצע מטלות רבות בחיינו ולדאוג ליקירינו, למשפחות ולסובבים אותנו.
בוחרים לחיות בריא איננה סיסמא, בוחרים לחיות בריא היא החלטה אמיצה שעתידה לשנות אך חייך. זו החלטה אשר תשמור על בריאותך גם בעוד שנים רבות, החלטה אשר תשפיע על איכות חייך ואף תחסוך לך ממון רב.

יוצאים לדרך

אנשים רבים מביטים לאחור ומוצאים כי הם רחוקים מאד מאורח חיים בריא ומרוב תסכול וייאוש הם לא יודעים מהיכן מתחילים.
אם כך, יש לעשות צעד אחד בלבד. הביטו על הרגלי החיים והתזונה היום יומיים ובחרו פריט אחד שהכי קל לוותר עליו. שימו אתו בצד למשך שבוע, בכל יום נא הזכירו לעצמכם כי עבר עוד יום בלי.
בשבוע הבא בחרו מוצר מזון שלדעתכם מזיק, קראו את רשימת המרכיבים שעל התווית ונסו להיזכר היכן ראיתים את המרכיבים האלו גדלים, חשבו מדוע אתם צריכים לאכול מרכיב מסויים שלא הטבע מגדל אותו. נסו לחפש מוצר זהה ללא אותם מרכיבים מלאכותיים והחליפו מוצר אחד מזיק במוצר אחר בריא.
מחקרי צרכנות רבים בעולם בדקו הרגלי צריכה של אנשים אשר רכשו בכל חודש סל מוצרים די דומה, כאשר ביקשו מאותם אנשים לקרוא את התוויות ואת רשימת מרכיבי המוצרים לפני שהם רוכשים אותם, נמצאה ירידה משמעותית בכמות המוצרים שנרכשה. ככל שהתמשך הניסוי ואנשים המשיכו לקרוא את התוויות ורשימת המרכיבים שבהם נוצר במשך הזמן שינוי בהעדפות ואנשים החלו לרכוש מוצרי מזון בריאים או נטולי אותם מרכיבים "חשודים"
זו במהותה ההחלטה והיישום של בוחרים לחיות בריא בהיבט התזונתי

  • פעילות גופנית אפילו מתונה עוזרת רבות לשחרור מתחים,
  • צעידה בשטחים ירוקים מגדילה את היעילות באופן משמעותי ופורקת מתחים רבים,
  • התבוננות בשקיעות או בזריחות, קרבה של ים או מים תורמים אף הם לרוגע ולאופטימיות
  • תהליכים של דמיון מודרך, תרגילי הרפייה או מדיטציה הוכחו מחקרית כמועילים לבריאות, כך גם חשיבה חיובית.
  • שתו הרבה מים ובכל הזדמנות החליפו משקאות מכל סוג וצבע ובמקומם שתו חליטות צמחים אמיתיות ובעיקר תה ירוק איכותי.
  • חשיבה חיובית ואופטימיות תמיד עוזרים.
  • זכרו להודות בכל בוקר על עוד יום חדש ובכל לילה על כל יום מבורך שהיה

ברוכים תהיו בדרככם בה אתם בוחרים לחיות בריא.

זכרו, אני כאן לרשותכם ואשמח להושיט יד, לעזור, לייעץ ולטפל במידת הצורך.

 

שרות לקוחות חגית שחף

שרות לקוחות חגית שחף

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה 03-5753877

למידע נוסף נא צרו קשר 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
הויטמינים של חגית עובדים בצורה יעילה איכותיים מאוד והשרות של חגית מקצועי מאוד ואיכותי
אבי קדמי
אבי קדמי
10:47 19 Jan 21
בגלל המקצועיות.
בגלל הניסיון.
בגלל האיכות.
וגם בגלל השירות
(-:
Mikiy Porat
Mikiy Porat
18:47 12 Oct 20
איזה כיף שיש מקצוענים כמו חגית!
אני ממליץ על התוספי תזונה נבחרות שהיא מציעה .
אריק סלע
אריק סלע
19:41 13 Feb 20
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב ברפואה סינית. חשוב לי גם להגיד שהשירות שהיא נותנת הוא נפלא. 👍
Denis Tseitlin
Denis Tseitlin
15:31 18 Jan 20
לחגית יש מוצרים מעולים, ממוקדים ויעילים! - במיוחד התחברתי תוספי התזונה החכמים . https://www.hagits.com/product-category/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%9b%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%99%d7%99%d7%97%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%9e%d7%97/
Uri Vered
Uri Vered
10:16 08 Dec 19
חגית שחף אדם נפלא, גם כמטפלת היא מצויינת אם ברפואה סינית ואם בשיטות אחרות שהיא שולטת בהן.
חגית שחף בעלת ידע עצום בכל תחומי הרפואה (גם קונבנציונלית וגם משלימה), גם הפורמולות שהיא מייצרת מאוד אפקטיביות, באופן אישי אני מסתייעת בה רבות ובזכות כך זוכה לשמירה על בריאות טובה.
אני מטופלת על ידי תמרה, וצמחי המרפא של חגית החליפו בהצלחה רבה את הטיפול הקונבנציונלי בו הייתי מטופלת, תודה רבה בהערכה רבה!
Anat Aderet
Anat Aderet
09:50 16 Oct 19
שירות נפלא. אנשים מהממים.
Barak R. Shaked
Barak R. Shaked
12:46 05 Aug 19
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב בצמחים, רפואה משלימה בכלל ורפואה סינית. כמטפלת בעצמי ברפואה משלימה אני ממליצה מאוד על הפורמולות של חגית. הבן שלי הפסיק להרטיב אחרי שנים לאחר ששום דבר לא עזר, מטופלים עם בעיות אוטואימוניות, כאבים ובעיות הורמונליות חוו שינוי משמעותי לאחר לקיחת פורמולות של חגית.
תמרה גולדמן
תמרה גולדמן
15:05 24 Apr 19
חגית מקצועית ,עניינית,הגונה.פתרה בעיות רפואיות שלא נפתרו במשך שנים! בכל עת היא עוזרת, בכל בעיה קטנה וגדולה לקטנטנים,נוער ומבוגרים- לה הפתרונות.
ממליצה בחום על חגית פורצת דרך ,יש לה ראייה רחבה ומעמיקה בתחומה.
.
אתי ברקוביץ
אתי ברקוביץ
16:22 20 Mar 19
חגית עוזרת לכלב שלנו עם חרדות קשות עם שילוב מנצח של צמחי מרפא ושמן פסיפלורה.
ממליצה בחום ובאהבה כי היא יודעת מה היא עושה.
💙🙏🏼
Netta Koren
Netta Koren
18:49 26 Nov 18
הגעתי במצב לא טוב אם מדדים מעבר לסקלה תודה רבה על העזרה וטיפול הקשוב.
בזכותך אני מרגיש הרבה יותר טוב.
Ziv Barb
Ziv Barb
15:06 06 Aug 18
js_loader
Call Now Button