האם תוספי התזונה שלך עובדים
האם תוספי התזונה שלך עובדים
יוני 2, 2023
סלט קיץ
סלט קיץ
יולי 29, 2023
האם תוספי התזונה שלך עובדים
האם תוספי התזונה שלך עובדים
יוני 2, 2023
סלט קיץ
סלט קיץ
יולי 29, 2023

טלומרים, הפתיל שקוצב לנו את אורך חיינו

טלומרים, הפתיל שקוצב לנו את אורך חיינו

טלומרים, הפתיל שקוצב לנו את אורך חיינו

אחת השאלות המעסיקות את האנושות מזה אלפי שנים היא האם אנחנו חייבים להזדקן ?.
לאורך השנים ועם התפתחות המדע והמחקר העוסקים בבריאות האדם נמצאו גם ההסברים לתהליכי ההזדקנות של האדם. אותם מחקרים ניסו גם למצוא דרכים שבהם הזדקנות לא חייבת לקרוא. אמנם אין לכך עדיין פתרון פלא אך בהחלט נמצאו דרכים רבות להאט את תהליכי ההזדקנות.

לפני שניגע בדרכי ההאטה עלינו להבין תחילה את התהליך כולו. בגופנו מתרחשים תהליכים אשר גורמים למגוון רב של תופעות אשר מלוות את תהליכי ההזדקנות. הממצא המשמעותי ביותר הם הטלמורים ולהם תפקיד חשוב בשכפול תאים בגוף.
תהליך שכפול התאים נקרא מיטוזה והוא התהליך שבו התא מתחלק ויוצר שני תאים חדשים זהים. התהליך מתרחש בגופנו ללא הרף. הוא מאפשר גדילה, התחדשות ושיקום של אזורים פגועים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

מבנה התא

תא הוא יחידת החיים הבסיסית ביותר המקיימת בה את כל מאפייני החיים. בכל תא יש חומר תורשתי. כל תא ותא מכיל מנגנונים להכפלת החומר התורשתי לקראת התחלקות התא לשני תאים. חלוקה זו היא התהליך של צמיחה והתחדשות.
כאשר תא עומד להתחלק, כל ה-DNA שלו משוכפל, על מנת שלכל אחד מתאי הבת יהיה עותק שלם של החומר התורשתי. לצורך הזה, הגדילים של המולקולה מופרדים זה מזה ואנזים, חלבון מבצע פעולה, שנקרא "DNA פולימראז" זהו תהליך המשכפל בצורה מרתקת את התא. אולם נוצרת בעיה בקצה התהליך  כשהשכפול מגיע אל קצה הגדיל השני. בגלל הצורה הלא רציפה שבה הוא נבנה מחדש, נותר בכל חלוקה בדל קטן בקצה הגדיל שלא שוכפל. מכיוון ש-DNA אינו יכול להישמר בתא בתור גדיל יחיד, המידע התורשתי שהיה שמור בקצה הכרומוזום ייהרס ויאבד לצמיתות. בכל חלוקה אבד עוד ועוד מהחומר התורשתי ובמוקדם או במאוחר תפקוד התא ייפגע. זוהי בעיית הכפלת הקצה.

תאים רגילים יכולים להתחלק 60-40 פעמים בלי לאבד חומר תורשתי, ורק אז הם מפסיקים להתחלק לצמיתות. מכאן מתחיל תהליך ההזדקנות.

טלומרים

הטלומרים מבטיחים שההתקצרות הזו תפגע רק בהם, כך שהתא לא יסתכן באובדן של מידע גנטי חשוב. התהליך הזה קורה בכל חלוקה, עד שהטלומרים מתקצרים יותר מדי ואינם מגינים יותר על החומר התורשתי. כשזה קורה, התא אינו יכול להתחלק עוד והוא עשוי להיכנס למצב של הזדקנות (Senescence). התאים המזדקנים הללו מזיקים מאוד לגוף, שכן הם מפריעים לתפקוד הרקמה שבה הם נמצאים ומפרישים חומרים שגורמים לדלקת כרונית. משערים שהתאים הללו הם אחד הגורמים העיקריים לתופעות הזיקנה, ושאם תימצא דרך להיפטר מהם נוכל להאט את תהליך ההזדקנות ולשפר את איכות חייה ואת בריאותה של האוכלוסייה המבוגרת. מחקרים שנעשו על עכברים זקנים אכן הראו שכשסילקו את התאים הללו מהרקמות שלהם נצפה שיפור ברבות מתופעות ההזדקנות, ואפילו תוחלת חייהם התארכה.

טלומראז, הטלומרים משמשים מעין שעון חול שמצביע על מספר החלוקות שנותרו לתא עד שאינו יכול להתחלק יותר ועליו להזדקן או למות.

אם  כך כל מה שנוכל לעשות הוא לאריך את החיים של הטלומרים, ככל שהם יתארכו כך תגדל הכמות והקצב של התחדשות התאים בגוף ובכך ירד הקצב של הזדקנות התאים וכל התהליכים של הזדקנות הגוף והתופעות הנלוות לכך.

אם כך מה עושים ?

לאורך שנים רבות חקרו מדענים את תופעת הזדקנות תאי הגוף. הממצא המשמעותי באותה תקופה היה כי הגורם והאשמים בתופעת ההזדקנות הם רדיקלים חופשיים. אלו הן מולקולות כימיות המכונות רדיקלים חופשיים אלו באים במגוון צורות, חלקם נוצרים בגוף בתהליך הפיכת מזון לאנרגיה ואחרים מגיעים מהמזון שאנו אוכלים, מהאוויר שאנו נושמים ומקרינת השמש. אותם רדיקלים חופשיים גורמים לתהליכים רבים הפוגעים בבריאות הגוף ותפקודו.
החוקרים בשנות ה- 90 של המאה שחלפה מצאו כי בגוף ישנם נוגדי חמצון אשר תפקידם הוא לנטרל את אותם רדיקלים חופשיים. אלו נמצאו כמחוללים מוקדמים של טרשת עורקים ומחלות ממאירות וכן מחלות ניווניות כולל אלו של העיניים. תגלית זו הפכה את נוגדי החמצון לערך נחשק ורב ערך ואמנם בצדק רב. וכך הגיעו המלצות חמות לסוגי מזון המכילים נוגדי חמצון וכן מגוון רחב של תוספי תזונה וכולם מכוונים למטרה אחת.

האם זה מספיק ?

התשובה היא בכלל לא ! ולראייה אנחנו ממשיכים להזדקן

ברור כי רדיקלים חופשיים תורמים למחלות לב, סרטן, אלצהיימר ואובדן ראייה, אבל זה עדיין אינו אומר שנטילת חומרים בעלי פעילות נוגדת חמצון תמנע את המחלות וההזדקנות.

יש לציין שמצטברים מחקרים מדעיים המצביעים  שצריכת נוגדי חמצון במזון, או בנטילת תוספי תזונה בהחלט בריאה ומומלצת.

כמה נוגדי חמצון יש במה שאנחנו אוכלים ?

מדענים פיתחו סולם ערכים מספרי המשקף את כמות נוגדי החמצון במוצרי מזון, מדד זה נקרא  ORAC (Oxygen radical absorbance capacity) והוא מודד כמות ב- 100 גרם של מוצר על פי סולם ה- ORAC ישנם מספר סוגי פירות ירקות ומוצרי מזון אחרים בעלי ערכי ORAC גבוהים.

המספר הזה אינו משקף בהכרח את ההשפעה בפועל לאחר הבליעה והעיכול כי הערך המספרי נקבע במבחן כימי שבוצע במעבדה ולא על אנשים.
על זה יש להוסיף כי בעידן שבה החקלאות הפכה למהונדסת ומתועשת והקרקעות החקלאיות הופכות למדוללות מחומרים חשובים ועל כן תוצרת חקלאית רבה היא למעשה ריקה מאותם נוגדי חמצון. בשוק תוספי התזונה נמצאים תוספים לא מעטים הבנויים ממרכיבים שונים אשר בפועל אין להם כמעט השפעה על מאזן נוגדי החמצון.

לאור כל האמור ומתוך אתגר מאד לא פשוט של הארכת הפתיל אשר קוצב לנו את אורך חיינו ובריאותנו החלטנו ליצור תוסף שהוא ביעילות שיא. לצורך זה קיבצנו שלל מרכיבים נרחב שמאחוריהם מחקרי יעילות מעולים. זה אינו מספיק ! נבדקו מרכיבים נוספים המעצימים את ההשפעה ומשפרים באופן משמעותי את הספיגה בגוף. על כל אלו נוספו רכיבים אשר מסיעים במחזור הדם חומרים חיוניים עד לרמת התא הבודד ומאפשרים חמצון ואנרגיה ברמת התא הבודד.

כל אלו נבדקו לעומק למשך תקופה ארוכה ועברו שיפורים כתוצאה ממצאי יעילות על קבוצות מדגם.

מתוך כל האמור פותח תוסף התזונה אנרגרין.

מתוך בטחון רב ולאור התוצאות המעולות בקרב קבוצות מדגם ובהם ספורטאים הישגיים הפועלים תחת עומסים גופניים עצומים. בקרב אוכלוסיות הנוטות לרמות אנרגיה נמוכה ולרמה נמוכה של ערכים בריאותיים בבדיקות. וכן לאלו הנוטים לקצב הזדקנות מוגברת הן בתפקודי גוף והן בירידה משמעותית במראה העור, השיער ורמות אנרגיה.
ממון רב מושקע בתהליכים האמורים להצעיר את העור אבל חשוב מאד לזכור כי מראה העור ואיכותי מתחילים מתוך תהליכים בתוך הגוף ולא מתהליכים חיצוניים על העור.

מתוך הרבה סיפוק אני מציעה לכם את המוצר העומד בקצה של הארכת הפתיל הקוצב את חיינו.

אבל זה לא כל הסיפור….

ד"ר אליזבת בלקברן וד"ר אליסה אפל זוכות פרס נובל על תגליתם בהאטת תהליכי הזדקנות המשיכו במחקר והתגלית המרעישה באמת היתה כי שחיקת הטלומרים איננה גזירת הגורל של הרגלי החיים של כל אדם על פי אורחות חייו.

התגלית היא שמצבים נפשיים מתמשכים כגון דיכאון, חרדה, לחץ ומתח מאיצים את תהליכי התקצרות של הטלומרים ובכך מאיצים תהליכי הזדקנות מואצת.
נמצא כי אותם מצבים נפשיים מתמשכים כדוגמת הורים המטפלים לאורך שנים בילד בעל מחלה כרונית מסכנת חיים, או מחלת נפש חשופים בצורה משמעותית הרבה יותר לקיצור אותם טלומרים מאריכי חיים. האמור נכון גם לאנשים המטפלים לאורך תקופה ארוכה בבן או בת זוג הסובלים ממחלה כרונית המצריכה דאגה רבה וטיפול מתמשך, גם הם חשופים הרבה יותר לאותם תהליכים המקצר את אותו הפתיל הקוצב את אורך החיים.

התברר כי מתן חומרים אשר תורמים לרגיעה נפשית מהמתח והחרדה המתמשכים מסייעים רבות בנושא והרי כבר נאמר נפש בריאה בגוף בריא.

גם בנושא זה ומתוך אותו אתגר להארכת הפתיל הקוצב את אורך החיים, בדקנו לעומק את המרכיבים הטבעיים אשר עשויים לגרום לרוגע נפשי. מרבית המרכיבים נשללו על הסף בגלל תופעות לוואי שונות ואי יכולת לעשות בהם שימוש לאורך זמן ובגלל שמרבית החומרים האלו יוצרים תחושת ניתוק, ואף ערפול חושים.
התפנית באה מתוך הרפואה הסינית, נוסחת צמחים סינית ייחודית המופיעה בכתבים עתיקים של הרפואה הסינית. השקעה רבה ומפרכת היתה ללקט את כל רשימת המרכיבים 9 במספר. כאשר חלקם מאד נדירים. כל הרכיבים נבדקו ונמצאו בטוחים לשימוש גם לטווח ארוך. יעלות הרכיבים הוכחה בשימוש. מכאן תורגמה הנוסחה הסינית העתיקה בשלמותה לטכנולוגיית ייצור חדישה אשר יוצרת ריכוז עוצמתי הרבה יותר של חומרי הגלם מאשר במצבם הטבעי ובכך נוצרת יעילות גבוהה פי חמש מאשר במצב טבעי.

כל אלו חברו לתוסף תזונה היחידי מסוגו אשר יוצר רוגע ושקט נפשי מבלי לגרום לתועות לוואי ולתחושת ניתוק. תוסף תזונה זה זוכה לציבור לקוחות נרחב בארץ ובחו"ל והוא זה אשר נותן סיכוי רב הרבה יותר להארכת הפתיל הקוצב את אורך חיינו בהיבט הנפשי.

תוסף תזונה צ'י שן

צ'י שן

צ'י שן

 

למען האמת השילוב של צריכת 2 תוספים אלו הוא המענה האולטמטיבי להארכת הפתיל אשר קוצב את אורך החיים ואת איכות החיים. כאשר המדד לאיכות חיים הוא הזמן שבה הגוף מסוגל להתמודד עם תהליכי החיים מתוך בריאות תקינה וללא מחלות לאורך כמה שיותר שנים.

זקוקים לייעוץ ?  0505740431

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן