כוסמת ירוקה
כוסמת ירוקה
אוגוסט 14, 2016
כוחו של חיבוק
כוחו של חיבוק
ספטמבר 28, 2016
כוסמת ירוקה
כוסמת ירוקה
אוגוסט 14, 2016
כוחו של חיבוק
כוחו של חיבוק
ספטמבר 28, 2016

לחיות לאהוב ולאכול בריא

לחיות לאהוב ולאכול בריא

לחיות לאהוב ולאכול בריא

המושגים לחיות לאהוב ולאכול בריא מייצגים אורח חיים נכון אשר חוגג את החיים ומגיע למיצוי ואיכות חיים מיטבית.
צרכי הקיום האנושי מתוארים ומפורשים בתאוריות רבות, חלקן עתיקות וחלקן מודרניות. כל תיאוריות הקיום האנושי מציבות את הצורך לנשום והצורך לאכול בדרגות החשיבות הגבוהות ביותר. אחריהן מגיעים צרכים נוספים כמו ביטחון קיומי, שייכות ואהבה, כבוד, הערכה ומימוש עצמי. עבור אחד מהצרכים האלו נכתבו תורות שלמות, אלפי ספרי תיאוריה ואינספור מחקרים אשר מגדירים במדויק כל צורך ואפילו מציירים מדד לאושר. רפואה סינית, רפואה הודית, הרפואה ביהדות ובעוד תורות רבות מגדירות במדויק את תפקודי הגוף האנושי, מה צריך לאכול וכמה, ממה להימנע וכיצד לשמור על תפקודי גוף תקינים כולל היגיינה ופינוי פסולת מהגוף.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

בחלוף העיתים דהו מעט המלצות אלו ובעידן המודרני התחלפו הגדרות וצרכים אלו במושגים חדשים, מוסכמות חברתיות, השפעות מסיביות ואגרסיביות של המדיה והסביבה, אופנה ורצון להיות דומה או שותף לזוהר, פרסום והצלחה שלעיתים הם מדומים בלבד גרמו לנו לזנוח את הצרכים האמיתיים ולהתמכר למידע שנדחס למוחנו אשר מתורגם לסולם צרכים חדש המשתמש במושגים שונים לחלוטין. אכילה לצורך קיום הוחלפה באנינות טעם ופולחן גסטרונומי. המלצות לחשיבותם של אבות מזון הוחלפו במתכונים ומרכיבי מזון ריקים מערך תזונתי המלצות לצרוך מזון בצורה הכי קרובה לצורתו בטבע הוחלפה במזון מתועש שאינו דומה למזון טבעי המלצות מה לאכול הוחלפו בהמלצות היכן לאכול המלצות כמה לאכול הוחלפו בהמלצות לדיאטות שונות. המלצות להיגיינה הפכו להיות לאינספור פרסומות ואלפי מוצרים שחלקם מזיקים לבריאות המלצות לפינוי פסולת מהגוף הוחלפו בהמלצות לתרופות משלשלות ומשתנות.

הביטחון הקיומי בעבר (מלבד מלחמות) היה בדאגה לארוחה הבאה אותה יש לצוד או למצוא וללקט. מנגנוני הגוף ידעו לשמר עודף מזון בצורת שומן בגוף אשר שימש כעתודה, בזמן מחסור יודע הגוף לפרק תאי שומן ולהפכם לאנרגיה זמינה. כיום כשהמזון נגיש וקל להשגה הפך מנגנון זה למצבור של עודפי שומן שלא לצורך וככל שהשומן הולך ומצטבר בגוף כך גדלים הסיכונים הבריאותיים אשר מסתכמים בעלייה מטאורית בתחלואה.

צרכים אנושיים של שייכות ואהבה הופכים לעיתים למצבים מתסכלים כמו בדידות ושברון לב. נושאים כבדי משקל כמו כבוד, הערכה ומימוש עצמי נוחלים לעיתים אכזבות ותסכולים במקרים קלים ועד להפרעות נפשיות כמו חרדה, דיכאון, הפרעות התנהגותיות וכפייתיות כן אכילה כפייתית הנובעת כפיצוי עצמי על חוסר היכולת לממש את אחד מאותם צרכים. מצבים אלו מביאים לצערנו לתחלואה הולכת וגוברת במחלות פיזיות ובמחלות נפש וכמובן מחלות הקשורות בהשפעות הדדיות שבין הגוף לנפש.

אינספור מחקרים מצביעים על עליות חדות ברמות תחלואה אשר במקרים הקלים הופכות להיות כרוניות ותלויות תרופות לכל אורח חיו של האדם ולירידה באיכות החיים ועד למצבים המסכנים חיים.

בואו ונעצור רגע ונחשוב, למעשה האדם הוא מה שהוא אוכל, עובדה פשוטה וברורה. נשאל את עצמנו מה יקרה באם יבחר האדם לשנות את הרגלי התזונה שלו ? התשובה ברורה…

קוראי היקרים, בבקשה עצרו לרגע, כל אחד מכם ישאל בבקשה את עצמו : היכן תהיה הבריאות שלי בעוד 5 שנים באם אמשיך לעשות את מה שאני עושה עכשיו ? זהו הזמן לקחת אחריות על הבריאות שלנו ולעשות שינוי אשר מתחיל בחשיבה ובשאלה עצמית  מה אני מכניס לפה, מה אני יודע על זה ולמה אני צריך את זה ?

לאחרונה מתחוללת סערה תקשורתית סביב מזון מזוהם בחיידקים מסוגים שונים, מחקרים המפרסמים בעקבות כך מצביעים על אינספור סיכונים ממקורות שונים ועל העובדה שהיותנו מדינה בעלת מזון מזוהם ברמה גבוהה יותר ממדינות רבות. עובדות אלו צריכות להדליק נורות אזהרה רבות אצל כל אחד מאיתנו.

נורת אזהרה ענקית צריכה להידלק אצל רשויות הבריאות והאכיפה אשר יכולות הפיקוח והאכיפה שלהם רופסות ומנגד העונשים המוטלים אינם מרתיעים מפני המחדל הבא. במדינות רבות הרשויות מאפשרות פיקוח עצמי ושקיפות, במידה ויצרן מזון נתפס בקלקלתו הוא לא יהיה יותר יצרן מזון כל חייו שלא לדבר על קנסות ועוד.

בואו ונחזיר את סולם הצרכים הקיומיים שלנו למקומו הנכון ונשאל את עצמנו מה מכיל המזון שאנחנו מכניסים לפה, מה אנחנו יודעים עליו ומדוע אנחנו צריכים את זה.

שאלות אלו יגרמו לנו לבדוק שוב ושוב את רשימת מצרכי המזון שאנחנו רוכשים, נבדוק ברשימת התכולה של כל מוצר מה הוא מכיל, אם נמצא שם מרכיבים שאנחנו לא בטוחים שהם גדלו בטבע נשאל את עצמנו מדוע אני צריך את זה ? האמור נכון גם במסעדות, שם נשאל מה זה מכיל ומהי שיטת הכנה ותמיד נעדיף אפייה ואידוי על פני טיגון, נעדיף מזון מהצומח על פני מזון מהחי ואת הקינוח נשאיר להזדמנות אחרת…

זכרו שהגוף שלנו יודע מהו מזון, היזהרו ממתיקים מלאכותיים, חומרים משמרים, חומצי טעם צבע ועוד. הגוף שלנו לא מכיר חומרים אלו ולכן הוא "שם אותם בצד" כלומר עוטף אותם בתאי שומן ומאחסן אותם…בדיוק במקום שבו תופחת וגדלה חגורת השומן שסביב המותניים.

לא דיברנו עוד על אהבה…

(אהוד מנור ז"ל)

במילות השיר שכתב אהוד מנור ז"ל :
לא דיברנו עוד על אהבה
ולא ירדנו אל סופה
אין דבר, הלחם לא יחסר מחר….

בחיים אנחנו זקוקים לאהבה וזקוקים להיות נאהבים בכל דרך ובכל מערכת יחסים בין זוגית, משפחתית, חברית, ארגונית ואף בעלי חיים ראויים להיות אוהבים ונאהבים. כאשר אהבה יוצאת מהלב מתרחשים תהליכים הורמונליים במוח, כך קורה גם בלהיות נאהבים. חומרים אלו המשתחררים במוח יוצרים תחושות עונג וסיפוק ובעקיפין הם שומרים על בריאות הגוף והנפש. מצבים אלו יוצרים אצל בני האדם מצבים נוספים החל מחלומות, תקוות, ציפיות ועד למעשים המכוונים לתת אהבה. פעולות אלו עובדות ומחזקות צדדים חיוביים באישיות ומטפחות אופטימיות. זכרו תמיד להכניס אהבה לחיים, גם כשהיא קיימת הקפידו לטפח אותה, אהבה זקוקה לתחזוקה שוטפת וכשהיא בשטח לא נאכל מתוך תסכול. זכרו, אכילה מתוך מצב נפשי כעוס או מתוסכל איננה מתעכלת ביעילות ואף יוצרת תחלואה המקושרת לדרכי העיכול. מאידך, אכילה מתוך שמחה ונחת מפחיתה את כמות האוכל ותורמת לעיכול בריא.

ד"ר ליאו בוסקאליה כתב בספרו "החיים הם סעודת מלכים, ורוב הטיפשים מתים ברעב"
הקפידו לחיות את החיים מתוך שמחה ואהבה והחיים יהיו לכם לסעודת מלכים.

רבבות מילים, אינספור מחקרים ספרים וכתבות לא יועילו, אף אחד מאיתנו אינו צריך עצות, לכולנו ברור מה צריך לעשות,
כל אחד יודע טוב יותר מכל מומחה מה הוא צריך לשנות בעבורו ובעבור משפחתו ויקיריו,
הכלי היחידי על מנת לחיות לאהוב ולחיות בריא הוא הרצון של כל אחד מאיתנו

כלים להכשלה עצמית

בשנות עבודתי הרבות בקליניקה נתקלתי באלפי מטופלים אשר עשו שימוש בכל דרך על מנת להכשיל את עצמם וזאת על מנת להנציח מצב קיים ולא להביא לשינוי, הניסוח הוא אחיד "החיים שלי נראים כמסלול מכשולים אחד ארוך ואני המכשול העיקרי".
זו הצהרה האומרת, אני לא אוהב את עצמי, אף אחד לא אוהב אותי ואין סיכוי לשינוי.

עצתי למטופלי היא, תלמדו לאהוב את עצמכם, תמצאו דרך לאהוב ותעשו הכל כדי להיות נאהבים.
אל תעסקו בעבודה מתסכלת ואל תחששו לעשות שינוי, תחלמו, הרבו לחייך ותחשבו באופן חיובי.
בבקשה אל תייסרו את עצמכם על שגיאות שנעשו בעבר, במקום זאת הפיקו תענוגות מהיום.
אל תתנו לגיל לעצור אתכם בטיעון כי בהגיעכם לגיל מסויים אינכם ראויים עוד לכלום.
גלילאו כתב את ספרו האחרון בגיל 74
מיכלאנג'לו היה בן 71 כשהחל לצייר את הקאפלה הסיסטינית
פאבלו קאזאלס ניגן קונצרט בבית הלבן בגיל 85
הסופר ברנרד שאו שבר את רגלו בגיל 96, הוא נפל מעץ תוך כדי גיזום.
הרשו לעצמכם הכול ובכל גיל, אל תתנו לשום תירוץ לעצור אתכם ולא משנה מה הסיבה.

לעיתים מבול המידע עלול להיות סותר ומבלבל. באם לא ברור לכם כיצד יוצאים מהסבך או מהיכן מתחילים או שחסרה לנו האמביציה,
נא פנו לאיש מקצוע ולצורך זה בדיוק אני נמצאת כאן. מצבים הקשורים לאכילה כפייתית הנובעת כפיצוי, נחמה, פינוק, במקום משהו או לצורך משהו מצריכות עזרה של איש מקצוע מיומן המטפל בחיבורי הגוף והנפש ובהתמודדות עם מצבים אלו, לצורך זה אני כאן 
על מנת לסייע לכם ב: לחיות לאהוב ולחיות בריא
בניית תפריט וייעוץ תזונתי אישי תלוי מצב בריאותי,
תזונה טיפולית ממוקדת לצורך ריפוי,
בדיקת תפריט,
המלצות, מתכונים, תפריטים למצבים שונים כולל תפריט מאוזן לדיאטה,

לצורך כל אלו אני נמצאת כאן בעבורכם כי הבריאות שלכם היא העסק שלי

שרות לקוחות מכל הלב

שרות לקוחות מכל הלב

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל נושא: 050-5740431  5753877 – 03

לכל מידע נוסף נא צרו קשר כאן >>>

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן