מערכת הנשימה
מערכת הנשימה
אפריל 15, 2017
הכושר לאושר
הכושר לאושר
מאי 27, 2017

סייבריאות ©

מבוא

סייבריאות הינה גישה מתקדמת לשמירה על הבריאות. לעולמנו הטכנולוגי המתפתח בצעדי ענק מצטרפים מידי יום מילים חדשות ומושגים המציינים אמצעים וטכנולוגיות חדשניות המקיפים אותנו אך הם לא נראים לעין כמו רשתות WiFi, אחסון בענן ומרחבים קיברנטיים. בפעילותם של טכנולוגיות אלו אנו משתמשים יום יום ושרותים רבים אף תלויים בטכנולוגיות אלו. המושג סייבר פרץ לעולמנו ביתר שאת עם מתקפת הסייבר אשר שיתקה אלפי מחשבים ושירותים חיוניים רבים בעולם.
המושג סייבר הוא קיצור של הביטוי הלועזי קיברנטיקה או סייברספייס שהוא המרחב הסייבר אשר באופן כליי מורכב משלושה רבדים: חומרה, תוכנה וגורם אנושי המתחלק למפתחי תוכנה ולמשתמשים בתוכנה. כאשר גורמים אנושיים אשר מפתחים כלים על מנת לחדור באמצעות רשת האינטרנט למחשבים זרים באמצעים מוסווים אשר גם מערכות ההגנה אינן מצליחות לזהות או למנוע, זה נקרא לוחמת סייבר.

במאמר זה ברצוני לטבוע מושג חדש אותו אני מכנה סייבריאות © והוא מורכב מהמילים סייבר ובריאות, כלומר, לקחת את מרחב המחייה הבריא שלנו בדיוק כמו שעושים שימוש בתכונת הפעלה ולשדרג את המרחב הזה כמו תוכנה, על מנת שנפיק מהם יותר, נוסיף להם פונקציות נוספות שלא הכרנו על מנת להפיק את המירב. אך יחד עם זאת נקפיד להתקין תוכנות הגנה בנקודות שבהם הגוף שלנו חשוף לפולשים מהחוץ המאיימים לפגוע בביצועי הגוף שלנו. בניגוד לתוכנות הגנה על מערכות מחשבים שעולות ממון רב, תוכנת ההגנה שאני מציעה
היא חינמית, קלה להתקנה ובעלת אינספור אפשרויות אשר מקנות למשתמש את היכולת להתאים אותה בדיוק לצרכיו. ועוד פרט קטן… התמיכה חינמית !

סיכונים בריאותיים בעולם

בעולם שבו ישנה חשיבות עליונה בהגנה על מערכות חיוניות בפני מתקפות ופולשים זדוניים אנו חייבים להציב מערכות הגנה בפני פולשים לא רצויים החודרים לגופנו בכל דרך אפשרית ויוצרים נזק בריאותי מצטבר העלול להיות קריטי. הון עתק מושקע בריפוי מחלות בעוד שחינוך למניעת תחלואה שהיא זולה לאין שיעור מושקע מעט מאד.

מהי סייבריאות ©

אנחנו בחרנו לחיות בריא בשותפות עם הטבע וגם הידע. אין צורך לחולל מהפכות בסגנון החיים ולוותר על הנאות,
צריך רק שלושה מרכיבים:

  • הבנה בחשיבות הדרך,
  • החלטה שבוחרים לחיות בריא,
  • בחירה בצעד אחד שהכי קל לנו לשנות…

סייבריאות בעידן הנוכחי ®

בעת הזו שבה מתפשטת מגיפה ויראלית בעולם וגם אצלנו אנו נדרשים ביתר שאת לתת תשומת לב לנושא.

  • מיגון אישי והיגיינה
  • ריחוק חברתי וכללי התנהגות המפורסמים.
  • הקפדה על תזונה בריאה ואיכותית
  • חיזוק מערכת החיסון והחוסן הנפשי בעזרת תוספי תזונה ייעודיים

 

אלפים כבר רואים את השינוי באיכות החיים ומה איתך ?

ההבנה בחשיבות הדרך היא החלק הקל ביותר היות ולרובנו ברור שיש צורך לשמור על הבריאות, כל עוד האדם צעיר, בריא ועסוק מאד בעשייה בקריירה ומשפחה הוא ממעיט בחשיבות של השמירה על הבריאות היות ותפקודי הגוף התקינים הפכו להרגל שלא שמים לב אליו והכל בר ביצוע, עם התקדמות הגיל או כאשר מתפתחים סימפטומים מקדימים לתחלואה נדלקות נורות אזהרה ראשונות הקוראות לתת תשומת לב לבריאות, בנקודה זו באם מכבים את נורות האזהרה ולא מטפלים בגורמים שהדליקו את נורות ההזהרה, אזי הדרך להתפרצות מחלה היא קצרה ותמיד מפתיעה.
בעשורים האחרונים מדווחים רשויות הבריאות על עלייה תלולה באחוזי תחלואה במחלות הנקראות סינדרום X אשר כוללות השמנה, יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, רמות שומנים גבוהות בדם, מחלות ניווניות של המוח והפרעות מטבוליות נוספות. יחד עם העלייה התלולה בתחלואה נרשמת ירידה בגיל החולים וכיום גילאי החולים במחלות לב סוכרת והשמנה קיצונית נצפה אצל בני נעורים.
לצורך השוואה, לפני 5-6 עשורים אחוז חולי הסוכרת בישראל היה כ-5% וגיל החולים ברובו היה מעל גיל 60 (למעט חולי סוכרת TYPE I )
כיום חולי הסוכרת במדינת ישראל גדול מ- 20% כאשר העלייה התלולה ביותר היא בגילאים הצעירים ובכלל זה חולי סוכרת התלויים בהזרקת אינסולין.

שינויים

באם נבחן את השינויים שהתחוללו לאורך 5-6 עשורים אשר עלולים לגרום לעלייה בתחלואה כולם יסכימו כי הסיבות הם, תזונה מתועשת, זיהום סביבתי, לחץ נפשי, סגנון חיים.
התזונה בעידן המודרני כבר מזמן איננה רק צורך קיומי, העדפות תזונתיות נעשות על פי שיקולים כלכליים ובעיקר בקרב אוכלוסיות מוחלשות, העדפות אופנתיות וטרנדיות נעשות על פי רוב כתוצאה מאינספור פרסומות בכל מדיה תקשורתית ויזואלית משודרת או כתובה, מדורי אוכל, המלצות למוסדות קולינריים ושפע מתכונים לכל עת.
יחד איתם צמחה והתפתחה חקלאות מתועשת העושה שימוש בחומרים שנועדו להגביר את התפוקה, לשפר את העמידות ולהניב תשואה גדולה יותר למגדלים.
כך גם מתרחש בכל תעשיית המזון אשר עושה שימוש במגוון עצום של חומרים זרים המוספים למזון על מנת לשפר טעם, מרקם, צבע, עמידות,
הגדלת נפח ומשקל ושיטות עיבוד אשר בפועל מותירות מזון נטול ערך תזונתי אך רווי בחומרים שחלקם אינם מועילים ואף חשודים כפוגעים בבריאות.
האירוני במצב זה הוא הגיבוי המחקרי כביכול המציג כי החומר אינו מזיק, בדיקה מעמיקה תמצא תמיד היבטים נוספים שלא נבדקו ואף את הגורמים אשר מימנו את המחקר.
הגדילו לעשות תעשיות המזון אשר יצרו לחץ אדיר על רשויות הבריאות בארה"ב ליצירת טבלאות של כל החומרים המוספים למזון והם נקראות טבלאות מספרי E והם אומצו על ידי תעשיות המזון בכל העולם וגם אצלנו. די במבט קצר בטבלאות על מנת להבין למדובר בכימיקלים. ברור לכל בר דעת כי מזון הנושא תווית עם רשימת כימיקלים לא היה נמכר בקלות,
אבל רשימת מספרים  המתחילים באות  E על פי רוב נראים תמימים והשיקול הבריאותי נעשה עמום ופחות חשוד.

מערכות הגנה בפני פולשים

לכל ממלכת החי כולל בני האדם ולכל ממלכת הצומח ישנם מנגנוני הגנה והישרדות אשר מיועדים לשמור על קיומם ולהדוף פולשים מסוכנים.
לאדם יש את המנגנון ההישרדותי הפועל באופן אינסטינקטיבי בעת סכנה כמו הימלטות, התגוננות או תקיפה ואליהם מחוברים מנגנונים וחושים רבים.
לכל בעלי החיים ישנם מנגנונים הישרדותיים השומרים עליהם מסכנות קיומיות, חלקם מפרישים חומרים הדוחים פולשים, חלקם משנים צורה, מתכסים בשריון או שולפים איברים חדים. ממלכת הצומח נוהגת גם היא להתגונן בפני פולשים, פגיעה בקליפת עץ או תלישת עלה תגרום להפרשת שרף המונע פלישת חומרים המסכנים את הצמח.
חלק מהצמחים הם קוצניים מסיבות אלו, חלקם משנים צבע וריח ולכולם מכנה משותף והוא הצורך והיצר ההישרדותי.
גם לבני אדם היה מנגנון הישרדותי בכל הקשור לתזונתו. האדם דחה מזון מקולקל בגלל הריח ונמנע ממזון שגרם לצריבה, חריפות, חמיצות וכל טעם שלא היה נסבל בפה.
זה כלל גם מזון חם מידי או קר מידי, מערכת חושים מפותחת ומשוכללת הרבה יותר מכל מעבדה ידעה לזהות באם המזון שהושם בפה אכיל או לא.

מהם הסיכונים

כיום עם התפתחות טכנולוגית מרחיקת לכת בכל התחום העוסק בטעמי מזון הביא לכך שישנה התמכרות לטעמים מתוקים, מלוחים ולמולקולות שומניות.
עיקר הטעמים נובע מהוספת חומרי טעם ריח וצבע אשר יוצרים מיסוך וסיכוך על הטעם האמיתי של המזון. הטכנולוגיה בתחום המזון יצרה מסלולים העוקפים בדרך מתוחכמת
את מנגנוני ההגנה האנושיים. על ידי כך מגיעים פולשים רבים לגופנו כשהם מוסווים ועטופים בחומרים שהם "כאילו" טעימים ובפועל הם מזיקים.
בכך מכשיל המין האנושי את עצמו ומסכן את בריאותו בדרך הלגיטימית ביותר.

הפחתת מרכיבים לא בריאים

כיום מתעוררות רשויות הבריאות ומנסות לגרום לתעשיות המזון להפחית מרכיבים לא בריאים במזון, מהלך זה הוא מבורך אך עדיין רחוק מלהיות מספק.
הטרנד החדש בתחום המזון המתהדר במילים כמו "מופחת" "מועשר" "נטול" "דל" "טבעי" ועוד, בחלק מסוגי מזון הנושאים תארים אלו המגמה היא לשמר מכירות במסווה בריא יותר. מדוע מזון האמור להכיל סידן באופן טבעי צריך להתהדר בתואר מועשר בסידן. מדוע מזון הנושא תווית מופחת בשומן אינו בהכרח מופחת בקלוריות.
מוצר הנושא תואר "דל" אינו תמיד מציין בהשוואה למה הוא הוא דל או מופחת, מוצרים נטולי סוכר לעיתים מכילים סירופ תירס שהוא סוכר לכל דבר. פרוקטוז שהוא למעשה סוכר
שמקורו בפירות והשפעתו בגוף זהה לסוכר, האמור נכון גם לסוכר דקלים, קנים, קוקוס, מולסה ועוד, התוצאה היא אחת, סוכר.

הדוגמאות הן רבות וקצרה היריעה מלהכיל אולם העיקרון ברור, צריך לעצור את הפלישה של חומרים זרים לגופנו. למרבית בני האדם תהליך שכזה נראה בלתי אפשרי לביצוע והם נסחפים בחשיבה על מהפכה בהרגלי החיים. איש אינו אוהב הפיכות או שינויים קיצוניים ובעיקר בתחום המספק לו הנאה חושית ואפילו עיסוק הנע בין תחביב לאורך חיים ועד למצבים אובססיביים.

כיצד מתקינים הגנת סייבריאות ©

אין צורך לבצע שינויים קיצוניים אלא רק צעד אחד קטן המתחיל בוויתור על מרכיב מזון אחד המתהדר ברשימת מרכיבים שאינם למעשה מזון.
לאחר מספר ימים הוויתור יהפוך לקל לביצוע, במקביל יש לבחור בפרי או ירק שאינם מעובדים ולסגל את השימוש בהם. לאחר כשבועיים להמיר מרכיב מזון נוסף בדרך זו.
מניסיון רב והצלחות מרובות בהקניית סייבריאות אני יכולה להבטיח כי בתוך תקופה קצרה ישתנו אצל האדם העדפות של טעמים.
מוצרי מזון רבים יהפכו ללא טעימים או בעלי טעם לוואי לא נעים, זהו הסימן הראשון שמנגנון ההישרדות חוזר לפעול ומנגנון ההחלמה של הגוף מתחיל להתנקות מחומרים זרים.
בשלב הבא תשתפר הצלילות המחשבתית וחדות הראיה וכן שיפור בתהליכי העיכול ובקרת המשקל. אנשים חולים יחושו שיפור במדדים המציינים ערכי מחלה כמו רמות שומנים,
סוכר או לחץ דם. מכאן ועד להשבת האיזון הבריאותי תהליך סייבריאות יהיה מהיר יחד עם שינוי בהעדפות תזונתיות.
לעיתים יש צורך למקד את התזונה או להוסיף מוצר ספציפי על מנת להאיץ תהליכי ניקוי הגוף מרעילות בדרך טבעית,

יש לעשות זאת על פי המלצה טיפולית כחלק מתהליך סייבריאות כולל.

אלו אשר חוו את השינוי יעידו כי כיום למזון שהם אוכלים טעים הרבה יותר ובעיקר מזכיר להם טעם של פעם ואני מוסיפה לכך כי הם החזירו לעצמם את הבריאות של פעם.
לכל מי שמעוניין להצטרף אל סייבריאות שהיא הדרך של הבוחרים לחיות בריא, אני מושיטה יד לסייע, אוזן קשבת לשמוע ולייעץ ואף לתמוך במתקשים או במהססים.
תוכלו ליצור איתי קשר או להגיע לייעוץ תזונתי מלא ותומך.

לקבלת ייעוץ 0505740431

Print Friendly, PDF & Email
שתף
Call Now Button