חיזוק מערכת החיסון
חיזוק מערכת החיסון
יוני 6, 2020
ויטמין D
ויטמין D
יולי 5, 2020
חיזוק מערכת החיסון
חיזוק מערכת החיסון
יוני 6, 2020
ויטמין D
ויטמין D
יולי 5, 2020

אבץ

אבץ הוא מינרל חיוני ומאד חשוב לתפקודי גוף תקינים. האבץ נמצא בכמעט כל תא בגוף והוא מעורר ומעודד פעילות של כ- 100 אנזימים שונים אשר אחראיים
על כל התהליכים הכימיים בגוף.

האבץ משפר ומחזק את מערכת החיסון, חיוני ביותר לריפוי ואיחוי פצעים, האבץ הוא מינרל חשוב ביותר להתפתחות וצמיחה תקינה בקרב ילדים.
בקרב נשים במהלך חודשי הריון. ממצאי מחקרים מצאו ראיות לכך שנטילת טבליות מציצה המכילות אבץ עשויות להפחית את זמן ההצטננות בשלושה ימים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

האבץ הוא מינרל חיוני לבני אדם. נוכחות האבץ בגוף הכרחית לקיום החיים. מחסור באבץ מוביל לפגיעה חמורה בתפקודי הגוף ועלולה להוביל למחלות רבות.

אפשרות של נטילת אבץ באמצעות לכסניות למציצה היא בעלת חשיבות רבה. זאת  מפני שצורת מתן זו עשויה ליצור ריכוז גבוה יחסית של האבץ באזור הזיהום.
אצל גברים, האבץ הוא מרכיב חשוב בייצור נוזל הזרע. עד 5 מ"ג אבץ אובדים בעת פליטה.
מחסור באבץ אצל גברים מוביל לספירת זרע נמוכה ומרץ מיני מופחת.

הכמות היומית המומלצת (RDA) לצריכה של האבץ  הוא (11 מיליגרם לגברים, ו-9 מיליגרם לנשים שיש להגבירם ל-11 מיליגרם ליום בתקופת הריון).
רמה זו של האבץ אינה בהכרח מסופקת על פי רוב בהרגלי תזונה מערביים כאשר בקרב צמחוניים המחסור גדול עוד יותר

אבץ – ספיגה

האבץ שאותו אנו צורכים נספג במעי הדק. משם עובר האבץ לתאי הגוף. מרבית מכמות האבץ  שבגוף שהם בערך 2 גרם מגיעים אל השרירים, העצמות ורקמות העור.
האבץ מתרכז גם בטחול ובכליות וכן בתאי הדם וגם בעיניים. המשמעות היא שרק חצי מהכמות אשר מגיעה לגוף נספגת בתאים.
מסיבה מאד חשוב לוודא שאנו מקבלים את הכמות היומית הנדרשת. לכן חשובה נטילה של תוסף תזונה המכיל אבץ בכמות ידועה ומבוקרת כך שנוכל להגיע לרמות האופטימליות הנחוצות לתפקודי גוף תקינים.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן