אמלאקי
אמלאקי
מאי 20, 2021
קו אנזים Q10
קו אנזים Q10
יוני 24, 2021
אמלאקי
אמלאקי
מאי 20, 2021
קו אנזים Q10
קו אנזים Q10
יוני 24, 2021

ויטמין B12

ויטמין B12 הוא ויטמין חשוב מאוד. הוא מהווה מרכיב מאד חיוני בתהליכים גופניים רבים. הגוף שלנו אינו יודע לייצר אותו, ועלינו לקבל אותו ממקור חיצוני ומהתזונה שלנו.

ויטמין B12 הוא רכיב תזונתי חיוני לגוף האדם. ל VITAMIN B12 ישנם תפקידים חשובים בייצור של כדוריות דם אדומות ושל תאי דם נוספים. VITAMIN B12 מהווה גורם משמעותי בהורדת הסיכון למחלות לב ואירועים מוחיים. מהווה מרכיב הכרחי לתפקוד תקין של מערכת העצבים ובבנייה של ה־DNA.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

מחקרים שנערכו בישראל הראו כי מרבית האוכלוסייה סובלת מחסר ב VITAMIN B12, וכי הסיכון גדל משמעותית בקרב צמחונים ובני חמישים ומעלה.

מרבית האנשים אשר סובלים מחוסר של VITAMIN B12 יסבלו מתופעות כגון: עייפות, ירידה בזיכרון, ירידה בריכוז, עצבנות ואי שקט, פצעים (אפטות) בפה ותחושת נימול ברגליים.

אצל נשים עלול חסר בויטמין זה לגרום לבעיות פוריות. במקרים קיצוניים עלול חסר מתמשך ב VITAMIN B12 לגרום למחלות מסכנות חיים כגון בעיות נירולוגיות ואנמיה.

גורמים נפוצים לחסר בויטמין B12

ויטמין B12 נמצא במזונות מהחי כגון בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב. לכן צריכה בלתי מאוזנת של מזונות מסוג זה עשויה להוביל לחסר. הסיכון גבוה יותר בקרב צמחונים, טבעונים ומי שמנהל דיאטה בלתי מאוזנת. חסר של VITAMIN B12 עשוי להיות גם כתוצאה של מחלות מעיים שונות כגון: כיב קיבה, צליאק ומחלת קרוהן. נטילת גלולות למניעת הריון עשויה גם היא לגרום לירידה ברמת VITAMIN B12 אצל נשים.

לעליה בגיל ישנה השפעה על יכולת הגוף לספוג VITAMIN B12, משום כך האקדמיה הלאומית לרפואה בארה”ב, ממליצה באופן גורף לאוכלוסייה מגיל 50 ומעלה, לצרוך ויטמין B12 באמצעות תוספי תזונה

מקורות תזונתיים

המקורות התזונתיים העיקריים ל-B12 הם מזונות מן החי. כיום ניתן למצוא ויטמין זה ממקורות טבעוניים מהצומח. ניתן למצוא אותו גם בתוסף התזונה מיקוד פלוס

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן