ויטמין B12
ויטמין B12
יוני 23, 2021
שמירה על בריאות הלב
למה לי לקחת ללב
יולי 2, 2021
ויטמין B12
ויטמין B12
יוני 23, 2021
שמירה על בריאות הלב
למה לי לקחת ללב
יולי 2, 2021

קו אנזים Q10

קו אנזים Q10‏ (Coenzyme Q10) מוכר גם בשם יוביקינון ומכונה לעיתים ויטמין Q. הוא דרוש לכל תא בגוף האדם. במיוחד מרוכז בלב ובכליות. התאים שמשתמשים באנרגיה רבה יותר הם 'צרכנים' גדולים יותר של Q10. הוא משמש כנוגד חמצון ומשתתף בתהליך שחרור האנרגיה, אשר עוזר להפחית מתח חמצוני (Oxidative stress). קו אנזים Q10 מעודד את פעילותו החיונית של ויטמין E, נוגד חימצון חיוני בפני עצמו.​ קואנזים Q10 זכה לתשומת לב רבה בקרב חוקרים, שבדקו את יעילותו בתחומים שונים. הם מצאו הוכחות להשפעתו המטיבה הן בטיפול במחלות לב והן בשמירה על אורח חיים בריא. אנשים שסבלו מאי ספיקת לב וממחלות של שריר הלב שפוגעות בביצועי הלב. הם הגיבו היטב לטיפול בקואנזים Q10. גם המשתתפים הבריאים במחקר דיווחו על הטבה כללית ושיפור בתפקוד היומיומי.​

קו-אנזים 10Q נחשב כאחד מנוגדי החמצון החשובים ביותר העשויים לטפל במתח חמצוני. הוא מגן מפני רדיקלים חופשיים ונזקים חמצוניים הנגרמים לתאי הגוף. נמצא כי גם גם ירידה חלקית ברמה של קו-אנזים 10Q מובילה לעייפות וירידה ברמות אנרגיה ולהזדקנות מואצת.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

הגורמים לירידה ברמות קו-אנזים Q10 בגוף

  • התבגרות הגוף, עם התקדמות הגיל הולכת ופוחתת היכולת לייצר רמות נאותות של קו-אנזים 10Q עד כדי מחצית ופחות מאשר בגילאים צעירים.
  • חסרים תזונתיים ותפריט תזונתי לקוי יוצרים קושי על הייצור בגוף.
  • מצבי מחלה שונים כגון: סוכרת, סרטן ומחלות לב, נמצאו קשורים לרמה נמוכה של קו-אנזים Q10.
  • תרופות מסוגים שונים יוצרות גם הן לקושי לשמר רמות ייצור ורמות תקינות בגוף.
  • גורמים גנטיים עשויים גם הם להשפיע על רמות הייצור בגוף.
  • מחקרים מצאו כי אנשים אשר נטלו תרופות להורדת רמות כולסטרול, נמצא כי בדמם נמצאו רמות נמוכות משמעותית של קו אנזים Q10 .
    ( 25-50% פחות לעומת אנשים באותו הגיל שלא צורכו תרופות להורדת רמות כולסטרול).

 

קו אנזים Q10 הינו חומר שנמצא בריכוזים נמוכים מאוד במזונות השונים. לכן באופן מעשי יהיה קשה עד בלתי אפשרי לפצות על הירידה ברמת הייצור, באמצעות תזונה.
הכמויות בסוגי ממזונות שונים נמוכות מאוד ביחס לכמות שהגוף זקוק לה. לא ניתן לקבל את הכמות היומית שנדרשת רק באמצעות מזונות.

חגית שחף ובית הצמחים של חגית עושים שימוש בקו-אנזים 10Q ממקור צמחי ומאושר לשימוש לטבעוניים וצמחוניים על ידי VEGAN FRIENDLY

קו-אנזים Q10 נמצא בתוסף תזונה חדשני ומומלץ קרדיפלו

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן