נודלס-צמחוני-מהיר-ועשיר
נודלס צמחוני מהיר ועשיר
יולי 2, 2022
ממרח-אדממה-ואבוקדו
ממרח אדממה ואבוקדו
יולי 29, 2022
נודלס-צמחוני-מהיר-ועשיר
נודלס צמחוני מהיר ועשיר
יולי 2, 2022
ממרח-אדממה-ואבוקדו
ממרח אדממה ואבוקדו
יולי 29, 2022

אדממה פולי סויה

אדממה הם פולי סויה צעירים שעדיין נמצאים בתרמילים שלהם. הם, יחד עם מזונות סויה אחרים כמו טמפה, טופו, חלב סויה ומיסו. הם עשירים בחומרים מזינים הקשורים בדרך כלל לקטניות אחרות, כולל סיבים, ברזל, מגנזיום, אשלגן, חלבון ואבץ.
פולי סויה מכילים באופן טבעי סוג של פיטואסטרוגנים הנקראים איזופלבונים. אנשים שומעים "אסטרוגן" ב"פיטואסטרוגנים" ומניחים שזה אומר שלסויה יש השפעות דמויות אסטרוגן. לא בהכרח. לאסטרוגן יש השפעות חיוביות ברקמות מסוימות והשפעות שליליות פוטנציאליות באחרות. סויה, כך נראה, מורידה את הסיכון לסרטן השד. השפעה אנטי-אסטרוגנית, אך יכולה גם לסייע בהפחתת תסמיני גלי החום בגיל המעבר, אפקט פרו-אסטרוגני. על ידי אכילת אדממה ומזונות סויה אחרים, תוכלו ליהנות מהטוב שבשני העולמות.

סויה לסרטן השד?. החוקרים מצאו כי נשים עם סרטן השד שהגידולים שלהן היו מגיבים לאסטרוגן .(סרטן שד חיובי לקולטן אסטרוגן) ואלה שהגידולים שלהן לא היו (סרטן שד שלילי לקולטן אסטרוגן) ואכלו הכי הרבה סויה חיו הרבה יותר זמן. הן היו בסיכון נמוך משמעותית להישנות סרטן השד מאשר אלה שאכלו פחות. כמו כן, הוכח כי צריכת סויה מועילה לכליות שלנו. שנראה כי הן מטפלות בחלבונים צמחיים ובעלי חיים בצורה שונה מאוד. תוך שלוש שעות מאכילת טונה, למשל. שיעור סינון הכליות יכול לעלות ב-36 אחוזים ככל שהכליות שלנו עוברות למצב של היפר-סינון. אך נראה כי אכילת אותה כמות חלבון בצורת טופו אינה מעמיסה עוד על הכליות.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

המינון המקסימלי המומלץ הוא עד שלוש מנות יומיות של שעועית. חצי מנה אדממה מבושלת היא מנה אחת,. הם אחד החטיפים האהובים מומלץ לרכוש אותם קפואים ופשוט לבשל חופן במים רותחים במשך כחמש דקות, ואז לסנן, לתבל וליהנות.

מתכון נפלא לממרח אדממה עם אבוקדו כאן >>>

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן