ראש השנה הסיני 2024
ראש השנה הסיני 2024
ינואר 1, 2024
פשטידה אביבית טבעונית
פשטידה אביבית טבעונית
פברואר 24, 2024
ראש השנה הסיני 2024
ראש השנה הסיני 2024
ינואר 1, 2024
פשטידה אביבית טבעונית
פשטידה אביבית טבעונית
פברואר 24, 2024

הזמן הירוק

ימים מורכבים של כאב, חששות, תקוות שהכול כבר יגמר. בחוץ כבר חורף וקר והטבע הלביש את ארצנו בשמלה ירוקה, כל מה שהיה חום הפך לירוק בוהק שמנוקד באינספור פריחה צהובה כתומה של פרחי בר עונתיים. זהו בדיוק הזמן וברגע של הפוגה בגשמים עת יצאה השמש למספר שעות, יצאנו גם אנחנו, כן יצאנו אל הטבע אל הזמן הירוק, יצאנו כדי ללקט ולשאוף אוויר צונן צח ומבושם. לאן שתפנו מבט תמצאו שהכול ירוק, ממש כייף אמיתי לנשמה ולעיניים. זהו בדיוק הזמן ללקט צמחי בר אכילים כשהם בשיא פריחתם והם עמוסים בערכים תזונתיים וטעמם ירוק ועשבוני. זהו הזמן הנכון לפרוק מעט מתחים וליהנות מהטבע שסביבנו. אנחנו לא לבד, שפע רב של בעלי כנף, החל מחרקים ועד לאנפות וברווזים. אנחנו יצאנו ללקט ירוק בקרבת הבית כי ירוק זה בריא ובין השאר הירוק מכיל ברזל המספק אנרגיה זמינה וכוחות וכמובן יכולות חמצון טובה הרבה יותר.

בתזונה שלנו יש מעט מידי ירוק. הטעמים הטבעיים של הירוק בתזונה המערבית כמו שלנו הם בעיקר חסה ומלפפון. אם תשאלו את הילדים הם מכירים בעיקר מלפפון ואולי מעט אפונים.
הטעמים הירוקים הם עשבוניים יותר, בעלי מרירות וריחניות אופייניים. הירוק מספק רעננות ועוצמה. רבים מבינים כי דומה מזין דומה ולכן אנרגיה וחיוניות מקושרים לטעמים ירוקים.
אנחנו ליקטנו היום את מה שהיה זמין כאן בטבע. הנפוצה ביותר היא החלמית, כאשר היינו ילדים קראנו לה חובייזה, את פירותיה אכלנו וקראנו להם "לחם ערבי". כיום אנחנו יודעים שמרבית חלקי הצמח אכילים ולכן ליקטנו את העלים. העלים נאכלים בתאבון רב גם על ידי היצורים שבטבע כי גם הם יודעים מה טוב. מסיבה זו ליקטנו את העלים השלמים. מעלים אלו אנחנו מכינים מאכלים רבים. גולת הכותרת היא גלילות אורז, ולא פחות אהודים הם קציצות ירק, חביתת ירק ועוד.
ליקטנו שומר בר שתכונותיו הבריאותיות ידועות לכל. אנחנו מוסיפים ממנו כמעט לכל תבשיל כמו מרקים, ממולאים, אורז, חביתות ירק, קציצות ירק ועוד. טעמו עז מאד, טעם של אניס, עוצמתי יותר מטעמו של השומר התרבותי. מומלץ להוסיף ממנו מעט עד למציאת איזון הטעם הרצוי. גבעולי הצמח הטרי יפים מאד לקישוט ולהגשה וגם לבישום הארוחה.
הפארק היה מלא בפריחת החרדל (הוא צהוב אך נקרא חרדל לבן) חשוב לעדכן כי כל חלקי הצמח אכילים כולל פרחים ועלים (מומלץ עלים צעירים וקטנים) כן תרמילי הזרעים והזרעים עצמם. ליקטנו היום עלים צעירים ויפים והם מתארחים היום אצלנו בסלט, טעמם חרדלי מעט וחרפרף ועל כן מומלץ להוסיף אותם בהדרגה עד לקבלת הטעם הרצוי. אנחנו מוסיפים מהם לתיבות תבשילים, חביתות ירק, קציצות ירקות ועוד מאכלים נוספים.

לא תמיד השפע הירוק והטרי הזה זמין. ביומיום אנו משתמשים רבות בתוסף התזונה אנרגרין שמכיל את כל הטוב הירוק. שנים רבות של בדיקות המרכיבים הירוקים השונים והתועלות הבריאותיות שלהם הובילו אותנו לפתח את תוסף התזונה הטוב ביותר מסוגו אשר מעניק לנו תוספת אנרגיה זמינה יחד עם ערכים תזונתיים רבים ובהם הזהב בירוק של הכלורופיל המעניק לנו שפע של ברזל איכותי וזמין אשר משפר את החימצון עד לרמת התא ובכך לא רק שנותן לנו אנרגיה אלה גם משפר רבות את מראה העור והשיער. את תוסף התזונה אנרגרין אני מקפידה לצרוך מידי יום בשתייה או בשייק שאותו ניתן לגוון לפי טעם אישי.
בשנים האחרונות אנשים רבים הפכו לחבריו הטובים של האנרגין וזאת תודות לתכונותיו הברוכות.
קשת החברים נעה בין הזקוקים לתוספת ברזל ואנרגיה ועד לספורטאים הישגיים.
הנאה רבה לכולם מזמן ירוק זה.
אני כאן עבורכם לכל שאלה וייעוץ .

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן