סלט-זוקיני-ותפוחים
סלט זוקיני ותפוחים
אוגוסט 18, 2021
סלט בריאות צמחוני של עדשים שחורות עם כוסמת ירוקה
סלט בריאות צמחוני של עדשים שחורות עם כוסמת ירוקה
ספטמבר 9, 2021

זוקיני

זוקיני עשיר בנוגדי חמצון אשר חשובים לשמירה על הבריאות ולמניעת מחלות. זוקיני מכילים קרטנואידים, כמו לוטאין ובטא קרוטן. אלה המשמשים כנוגדי חמצון יעילים במיוחד. קרטנואידים עשויים לעזור בשמירה על בריאות העיניים, הלב והעור. מחקרים מציינים כי מרבית נוגדי החמצון מצויים בקליפה של הזוקיני.

זוקיני מכילים מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים. זוקיני מבושל עשיר במיוחד בוויטמין A, נוגד חמצון שחשוב לראייה, לבריאות העור. זוקיני מכיל כמויות קטנות יותר, של ברזל, סידן, אבץ וויטמיני B שונים.  בזוקיני יש כמות משמעותית של מים וסיבים תזונתיים. שניהם חשובים לשמירה על מערכת עיכול בריאה. הם מפחיתים סיכוי לעצירות ולתסמונות אחרות שיכולות להופיע במעיים. זוקיני מכיל סיבים תזונתיים מסיסים ולא מסיסים.

סיבים לא מסיסים תורמים להגדלת נפח הצואה ועוזרים להנעת מזון בקלות בתוך המעי – ובכך מפחיתים סיכון לעצירות. סיבים מסיסים תורמים לחיידקים הידידותיים במעי ועוזרים להם לעכל לאט יותר את המזון, מה שיכול גם לתרום לאיזון רמת הסוכר בדם. סיבים תזונתיים עוזרים לאזן את רמת הסוכר בדם בכך שהם מאטים את תהליך העיכול ומונעים מצב של עלייה חדה ברמת הסוכר בדם.

לזוקיני ערך קלורי נמוך. הם מכילים לא מעט מים והרבה סיבים תזונתיים. אלה הופכים את הזוקיני לירק מעולה לשמירה על המשקל, כיוון שהוא מעניק תחושת שובע ממושכת, לצד ערך קלורי נמוך.

זוקיני מכילים לוטאין וזאקסנטין, אלו הם נוגדי חמצון התורמים לבריאות העצמות. כמו גם ויטמין K ומגנזיום, שגם הם עוזרים לשמור על עצמות בריאות.

 

*תוכן זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
Call Now Button