אבחון הוליסטי
שאלות תשובות בנושא רפואה סינית
אוקטובר 24, 2013
שאלות ותשובות בנושא צמחים ותוספי תזונה
שאלות ותשובות בנושא צמחים ותוספי תזונה
אוקטובר 24, 2013
אבחון הוליסטי
שאלות תשובות בנושא רפואה סינית
אוקטובר 24, 2013
שאלות ותשובות בנושא צמחים ותוספי תזונה
שאלות ותשובות בנושא צמחים ותוספי תזונה
אוקטובר 24, 2013

שאלות תשובות בנושא דיקור

שאלות ותשובות בנושא דיקור

שאלות ותשובות בנושא דיקור

שאלות ותשובות בנושא דיקור נועד לאפשר לקוראים מידע כלל ואישי בנושא דיקור סיני מסורתי. במדור זה של שאלות ותשובות בנושא דיקור סיני יפורסמו מעת לעת שאלות שהופנו אלי ומתייחסות לטיפול באמצעות דיקור, קיימות אסכולות דיקור שונות כמו דיקור סיני, דיקור קוריאני ועוד. מדור זה עוסק במתן תשובות לגבי התאמת סוג הטיפול, ההשפעות של הדיקור הסיני, יעילות של דיקור במצבים שונים וכל נושא הקשור לדיקור. לעיתים השאלה עוסקת בדיקור, אולם התשובה מפנה לסוג אחר של טיפול שהוא יעיל יותר או ליהפך. מדור זה שומר על דיסקרטיות הפונים ולעיתים התשובות מוחזרות אישית לשואל או השואלת. בנושא הדיקור הסיני ישנן אי הבנות רבות בהקשר ליעילות הטיפול במצבים שונים, נכון לברר תחילה התאמה של דיקור סיני למצב בריאותי אישי.
חגית שחף בעלת קליניקה רבת מוניטין מזה 32 שנים ברפואה סינית הכוללת בין היתר גם דיקור, צמחי מרפא, תוספי תזונה, תזונה טיפולית וייעוץ תזונתי. מטופלים רבים נעזרו בדיקור אשר הניב תוצאות משמעותיות לשיפור מצב בריאותי של המטופל.
מחקרים רבים בנושא דיקור ויעילותו נערכו בשנים האחרונות והממצאים מחזקים את יעילות הטיפול בעזרת דיקור למצבים בריאותיים רבים. הוכחה והודגמה היעילות של דיקור על ערוצי המרידיאנים להשבת האיזון בתפקודי גוף רבים.
דיקור סיני או במשמעותו הרחבה יותר, שימוש בנקודות מניפולציה לפי ערוצי אנרגיה שהם פותחים פתח רחב של עבודה מתוך הגוף הפיזי אל התייחסות גוף נפש.
במשך שנים רבות הסינים ערכו מפות של ערוצי אנרגיה המכונים מרידיאנים. מרידיאן הוא קו אנרגטי המתייחס לאחד מחמשת האיכויות ומשויך לאיבר פנימי.
המרידיאן עובר דרך האיבר ומאפשר דרך נקודות שליטה חיצוניות המסומנות בדיוק רב לביצוע הנעה של חסימות אנרגטיות אשר הופיעו בחיו של אדם כחולשות, כמחלות או כנקודת קושי בהקשר של גוף-נפש. הגוף מגיב לכל שינוי שבין בריאות למחלה. רפואה סינית מבחינה כי לכל מחלה או קושי גופני יש גם קושי נפשי. הדיקור הסיני מאפשר תנועה והזרמה של החלק הפיזי ובכך יוצר איזון רב יותר בזרימת האנרגיה החופשית בגוף.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שאלה: אני סובלת ממיגרנות, האם הדיקור יכול לעזור ?
תשובה: רפואה סינית ובכללה דיקור סיני נותנים פתרונות רבים לנושא מיגרנות. יש צורך בבירור לגבי הסיבות הגורמות למיגרנה שיכולות להיות על רקע הורמונלי, תזונתי, מחסור בשתיה, בעיות רגשיות, חשיפה לרעלנים וכן סיבות נוספות רבות. על רקע הממצאים יש לערוך שינויים בכל אחד מהגורמים שנמצאו רלוונטיים. אחת הטכניקות היעילות ביותר היא דיקור סיני - אקופונקטורה שמעודדת שיחרור אנדרופינים במוח שהם חומרים משככי כאב טבעיים שהגוף מייצר האנדרופינים גם מכווצים כלי דם הגורמים לכאבי הראש והמיגרנה. דיקור סיני משחרר חומרים נוספים המסייעים במעברים עיצביים בראש
שאלה: האם יש טיפול אלטרנטיבי ברפואה סינית לבעייה של שיתוק בעצבי הפנים שנקראת פציאליס
תשובה: על פי הפילוסופיה של רפואה סינית שיתוקים או בעיות עצביות נגרמים בעקבות חסימות בערוצי אנרגיה הנקראים "מרידיאנים". בפנים של בני האדם ישנם מעברים של מרבית המרידיאנים. בעזרת דיקור בנקודות ההשפעה של המרידיאנים ניתן לגרום לפתיחת הזרימה המחודשת בערוצי האנרגיה ועל ידי כך לסייע בפתרון הבעייה. ישנם מקרים בהם מלבד דיקור סיני יש צורך להוסיף טיפול בעזרת צמחי מרפא ותזונה
שאלה: האם דיקור יעיל להסדרת המחזור החודשי שאינו סדיר, כמו כן אני סובלת מבעיות נוספות שנאמר לי שכולם עם רקע הורמונים
תשובה: אחד הטיפולים המוצלחים ביותר בעזרת דיקור סיני הוא טיפול במערכת הורמונלית נשית, נקודות הדיקור והמרדיאנים המשפיעים על המערכת ההורמונאלית הנשית הם קלים לטיפול ביעילות גבוהה. דיקור סיני להסדרת מחזור חודשי הוא למעשה שיטת דיקור סיני עתיקה המטפלת בכל המערכת ההורמונאלית הנשית והיא טובה גם לטיפול בתסמינים נוספים הנובעים ממערכת הורמונאלית נשית.
שאלה: מה היעילות של דיקור להפחתת התיאבון
תשובה: ישנן טכניקות דיקור יעילות אשר משמשות בעיקר למניעת השתוקקות למזון. הדיקור אינו מדכא תיאבון אלא יוצר איזון בתחושת השובע, מונע אכילה כפייתית ולא נשלטת ומאזן את הצד שבו האכילה היא מתוך צורך רגשי. השילוב בין דיקור וטכניקות נוספות מניב תוצאות מעולות למטופלים אשר רוצים להפחית ממשקלם ולאלו הרוצים שליטה ואכילה מאוזנת ובריאה.
שנדבר? דילוג לתוכן