MSM
MSM
אוגוסט 3, 2014
איכות חיים
איכות חיים
אוגוסט 3, 2014

נוני

נוני

נוני

נוני

נוני מזן Morinda Citrifolia גדל באיי פולינזיה ובאזור הטרופי של קו המשווה נוני נחשב לצמח מרפא חשוב באזורים אלו, פרי הנוני משמש לאורך אלפי שנים לצמח מרפא.
המקומיים עושים בו שימוש לצורך הגנה ושמירה על בריאותם וכן מייחסים לפרי הנוני יכולות רבות לטיפול ושיפור מצבים בריאותיים.
מחקרים עדכניים מצאו כי כמות החומרים הפעילים בפירות נוני גדולים בצורה משמעותית מכל פרי אחד בעל תכונות בריאותיות ומסיבה זו הפכו פירות נוני למצרך מאד מבוקש בקרב שוחרי בריאות ואנשים המבקשים לשפר ולשמר את בריאותם בדרך טבעית

נוני הוא בעל היסטוריה ארוכה כצמח מרפא באזורי גידולו.

מרפאים עממיים משתמשים במיצוי פירות נוני לטיפול במחלות דלקתיות, במחלות חום ורעילות ולשיקום וחיזוק תשושים. מחקרים עדכניים מצאו שמיצוי פירות  נוני הינו אנטי בקטריאלי, אנטי דלקתי, משכך כאב, מפיג רעילות, מנקה ליחה, מאזן יתר לחץ דם, ומהווה נוגד-חמצון איכותי.

כמות החומרים הפעילים שבפרי מזן ספציפי זה עולה בצורה משמעותית על אלו של חברים אחרים במשפחת צמחים זו. חומרים פעילים נדירים ואיכותיים מצויים בפירות נוני והם מרובים. המרכיב החשוב ביותר בפרי נוני הוא פרוזרונין שהינו חומר המייצר בגוף זרונין שהינו אלקלואיד החיוני לפעולתם של חלבוני גוף רבים. עובדה זו מסבירה את יכולת הפעולה רחבת ההיקף של הפרי לטיפול במחלות רבות. עיקר פעילותו של פרוזרונין היא להחזיר לתיקנם חלבונים שונים בגוף שהרכבם ופעולתם השתבשו בשל מחלות או הזדקנות. פרוזרונין נמצא יעיל בטיפול חיצוני לריפוי כוויות ופצעים ובטיפול פנימי נגד מחלות רבות.

המידע לגבי מיצוי הפרי הגיע למערב תודות למחקרים ועבודות שהחלו בשנות ה-50 וה-60 של המאה העשרים בארה"ב. ד"ר ג'וזף בייטס מהמחלקה לבטיחות מוצרים טבעיים של רשות המזון והתרופות בארה"ב (FDA) הצהיר כי המבדקים שנעשו עם מיצוי הפריי הראו שיפור בפעולתם של השרירים החלקים בגוף וכי יש לו אפקט נוגד דלקות, נוגד אלרגיות ויעיל בהפגת רעילות מהגוף. מחקרים מאשרים כיום את מרבית התועלות שהרפואה העממית הפולינזית מייחסת למיצוי פירות NONI.
בשנת 1990 נתגלה בארה"ב מרכיב הקיים בנוני בשם דמנקנטל הפועל להחזרת תאים טרום סרטניים למצב נורמלי. מבין 500 צמחים שנבדקו במחקר נמצא כי הפרי NONI שמקורו באיי הוואי כמכיל את הכמות הגדולה ביותר של הדמנקנטל. חומר זה נמצא מאריך בצורה משמעותית את חייהם של בעלי חיים שחלו בסרטן עד פי חמש לעומת קבוצת ביקורת.
מיצוי NONI נמצא מעלה את פעילותם ויעילותם של חומרים נוגדי תאים סרטניים. שלל החומרים המצויים בנוני מקנים לו תכונות של אדפטוגן, כלומר חומר שעוזר לגוף להסתגל מצבי לחץ ולפעול במצבים אלו טוב יותר. חומרים אלו עוזרים לריפוי מצבים טרום סרטניים בכך שהם מרפאים תאים פגומים ומחזירים אותם לתפקוד נורמלי.

בספרות מקצועית מתפרסמים מאמרים רבים אודות איכויות המרפא של מיצוי NONI במחלות ממאירות,, אחת מפעולותיו היא מניעת היווצרות כלי דם חדשים שאמורים להזין את הגידול הסרטני, דבר הגורם להתנוונות חלקים מתוך הגידול. פרי הנוני מכיל חומרים כימיים רבים בעלי איכויות ריפוי.חומרים נוספים הנמצאים במיצוי NONI הם:
טרפנים, מורינדין, מורינדון, אקובין, אספרולוזיד אנטרקוינונים שונים, אלאזרין, חומצה קפרואית, חומצה קפרילית, סקופולטין, דמנקנטל ואלקלואידים. לטרפנים שמצויים בפרי  נוני יש תפקיד של ביוסינטזה בגוף ולהתחדשות תאים וכעזר כללי לבריאות.

החומרים מורינדין ומורינדון הם חומרים צבעוניים ובעלי פעילות אנטיבקטריאלית.
החומרים אקובין, אספרולוזיד ואלאזרין נמצאו פעילים נגד מספר רב של חיידקים מחוללי מחלות, בזכותם מובנת פעולתו של מיץ נוני נגד דלקות עור, הצטננות, דלקות ומחלות חיידקיות שונות.
פרי הנוני מכיל כמות ניכרת של ויטמין C. החומצה הקפרואית והחומצה הקפרילית המצויות בפרי הינן חומצות שומן בעלות ערך תזונתי רב. החומצה הקפרילית הינה גם חומר פעיל בפני שמרי הקנדידה הפגעים באנשים רבים ומדרדרים את בריאותם הגופנית והנפשית גם יחד.
סקופולטין המצוי בפרי הינו חומר בעל ערך רפואי רב, הוא נקשר לסרטונין שבמוח, מוריד יתר לחץ דם ובעל תכונות אנטי-בקטריליות, ואנטי פטריתיות ואנטי דלקתיות. בזכותו מיץ פרי הנוני עוזר מאד לחולי דלקות מפרקים ראומטיות וכן לאלרגיות.
בזכות הגברת פעולת הסרטונין במוח מיצוי פרי נוני עוזר לפונקציות מוחיות רבות, חומר זה הוא אנטי דיכאוני ועוזר לשיפור שינה, עוזר במצבים כגון מיגרנות וכאבי ראש, הוא מאט התפתחות דמנציה. מיצוי פרי נוני מהווה מקור איכותי של פרוזרונין. בגוף האדם מצויים מספר אלקלואידים הנוטלים חלק בפעולותיו. אחד האלקלואידים היותר חשובים הוא זרונין אשר עוזר לפעולת אנזימים רבים ולעיצובם של חלבונים רבים. בלעדיו חיים אינם יכולים להתקיים. חומר זה מצוי בכמויות מזעריות והגוף מנצלו במהירות.
ככל שהאדם מבוגר יותר או פחות בריא כך גדל המחסור בזרונין בגוף.
במיצוי נוני יש מעט מאד זרונין אך המצויה בו כמות רבה של פרוזרונין שהינו חומר מוצא לזרונין ועם צריכתו עולה בגוף היכולת ליצור זרונין ובכך משתפר מהלכם של תהליכים גופניים רבים. פעולות פזיולוגיות המהוות תגובה ישירה להגדלת כמות הזרונין הן:

 • הורדת יתר לחץ דם.
 • הפסקת התכווצויות בזמן מחזור חודשי.
 • הקלת סימפטומים של דלקת מפרקים ראומטית.
 • מניעת יצירת כיבים בקיבה ובתריסריון.
 • עזרה בריפוי נקעים. זירוז ריפוי פצעים.
 • מניעת מצבי דיכאון.
 • האטת התפתחות דמנטיה. (שיטיון)
 • שיפור והאצת תהליכי עיכול.
 • צמצום תהליכי הסתיידות עורקים.
 • שמירה על בריאות כלי הדם
 • עזרה בגמילה מהתמכרות לסמים, עישון וקפאין.
 • הפחתת כאב.
 • ריפוי כוויות.
 • ריפוי דלקות.
 • מניעת גדילת תאים טרום סרטניים.

החומר סקופולטין המצוי במיצוי פירות הנוני יעיל לאיזון יתר לחץ דם, הוא חומר המרחיב מעט כלי דם ונקשר לסרטונין במוח. בניסויים בבעלי חיים הוא הוריד את יתר לחץ הדם עד לנורמה אך לא מעבר לזה. שימוש במיצוי פירות NONI משפר את פעולתה של בלוטת האצטרובל ולכן עוזר בשליטה בתנודות מצבי הרוח, בוויסות רמות אנרגיה, וויסות ואיזון שינה, בגרות מינית, מחזור וביוץ. החומר סקפוליטין המצוי במיצוי פרי הנוני הוא בעל פעילות אנטי דלקתית ואנטי היסטמינית, ומסיבה זו הוא משפר מצבם של חולי אסתמה וארטריטיס, כמו כן מדווחות הקלות במחלות כמו דלקות גידים, הקלה על מצבי כאב שונים, כאבי שרירים ומפרקים. מצבם הבריאותי של אנשים עם מחלות אוטואימוניות משתפר משמעותית כאשר מוסיפים את מיצוי פרי הנוני לתזונתם.

על מנת ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של נוני ניתן להשתמש במוצר החדשני נוני פלוס

נוני פלוס

לצפייה במוצר >>>

מקורות:

 1. Dittmar A. Morinda citrifolia L. USA in indigenous samoan medicine. J herbs, spices &Medical planets. 1 (3-1993) .2. Younos c. et al. Annalgesic & behavioural effects of Morinda citrifolia planta med 56 19903. Hirazumi H. et al. anti- cancer activity of Morinda citrifolia (NONI) on intraperitoned lewis lung carcinoma mice. pro west phannacol soc, 37 1994

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
הויטמינים של חגית עובדים בצורה יעילה איכותיים מאוד והשרות של חגית מקצועי מאוד ואיכותי
אבי קדמי
אבי קדמי
10:47 19 Jan 21
בגלל המקצועיות.
בגלל הניסיון.
בגלל האיכות.
וגם בגלל השירות
(-:
Mikiy Porat
Mikiy Porat
18:47 12 Oct 20
איזה כיף שיש מקצוענים כמו חגית!
אני ממליץ על התוספי תזונה נבחרות שהיא מציעה .
אריק סלע
אריק סלע
19:41 13 Feb 20
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב ברפואה סינית. חשוב לי גם להגיד שהשירות שהיא נותנת הוא נפלא. 👍
Denis Tseitlin
Denis Tseitlin
15:31 18 Jan 20
לחגית יש מוצרים מעולים, ממוקדים ויעילים! - במיוחד התחברתי תוספי התזונה החכמים . https://www.hagits.com/product-category/%d7%aa%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%9b%d7%9e%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%99%d7%99%d7%97%d7%95%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%9e%d7%97/
Uri Vered
Uri Vered
10:16 08 Dec 19
חגית שחף אדם נפלא, גם כמטפלת היא מצויינת אם ברפואה סינית ואם בשיטות אחרות שהיא שולטת בהן.
חגית שחף בעלת ידע עצום בכל תחומי הרפואה (גם קונבנציונלית וגם משלימה), גם הפורמולות שהיא מייצרת מאוד אפקטיביות, באופן אישי אני מסתייעת בה רבות ובזכות כך זוכה לשמירה על בריאות טובה.
אני מטופלת על ידי תמרה, וצמחי המרפא של חגית החליפו בהצלחה רבה את הטיפול הקונבנציונלי בו הייתי מטופלת, תודה רבה בהערכה רבה!
Anat Aderet
Anat Aderet
09:50 16 Oct 19
שירות נפלא. אנשים מהממים.
Barak R. Shaked
Barak R. Shaked
12:46 05 Aug 19
חגית מקצועית מאוד ובעלת ידע רב בצמחים, רפואה משלימה בכלל ורפואה סינית. כמטפלת בעצמי ברפואה משלימה אני ממליצה מאוד על הפורמולות של חגית. הבן שלי הפסיק להרטיב אחרי שנים לאחר ששום דבר לא עזר, מטופלים עם בעיות אוטואימוניות, כאבים ובעיות הורמונליות חוו שינוי משמעותי לאחר לקיחת פורמולות של חגית.
תמרה גולדמן
תמרה גולדמן
15:05 24 Apr 19
חגית מקצועית ,עניינית,הגונה.פתרה בעיות רפואיות שלא נפתרו במשך שנים! בכל עת היא עוזרת, בכל בעיה קטנה וגדולה לקטנטנים,נוער ומבוגרים- לה הפתרונות.
ממליצה בחום על חגית פורצת דרך ,יש לה ראייה רחבה ומעמיקה בתחומה.
.
אתי ברקוביץ
אתי ברקוביץ
16:22 20 Mar 19
חגית עוזרת לכלב שלנו עם חרדות קשות עם שילוב מנצח של צמחי מרפא ושמן פסיפלורה.
ממליצה בחום ובאהבה כי היא יודעת מה היא עושה.
💙🙏🏼
Netta Koren
Netta Koren
18:49 26 Nov 18
הגעתי במצב לא טוב אם מדדים מעבר לסקלה תודה רבה על העזרה וטיפול הקשוב.
בזכותך אני מרגיש הרבה יותר טוב.
Ziv Barb
Ziv Barb
15:06 06 Aug 18
js_loader
Call Now Button