אבחון הוליסטי

צמחי מרפא ותוספי תזונה
צמחי מרפא ותוספי תזונה
נובמבר 1, 2015
פרחי באך
מרץ 9, 2015
הצג הכל
אבחון הוליסטי

אבחון הוליסטי

  [vc_row][vc_column][vc_column_text]

  אבחון הוליסטי

  אבחון הוליסטי הינו אבחון שלם המקיף את כל תחומי החיים ובתוכם הקשיים אותם מציג המטופל. כל זאת מתוך ראייה של רפואה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול שלם ללא הבחנה בין גוף נפש ורוח. דרך ההסתכלות של רפואה הוליסטית לכל בעיה ממנה סובל המטופל ישנו החלק הפיזי המחובר הן לחלק הנפשי והן לחלק הרוחני, על כן האבחון ובעקבותיו הטיפול השלם מתמקד בחיבור ובהקשרים בין שלושת המישורים הללו, פיזי נפשי ורוחני.

  כאשר אדם מגיע לצורך קבלת טיפול, תחילה יש צורך לבצע אבחון הוליסטי מקיף. האיבחון מתחיל בהסתכלות על האדם, התנהגותו, דרך דיבורו, תווי פניו, עיניים, אף, אוזניים, פה, מבנה גופו, מראה העור וצבעיו. כמו כן ישנה התייחסות מיוחדת למבנים מיוחדים שאופייניים לכל אדם. ישנה הקשבה רבה בתהליך האבחון לתלונות או הקשיים שהמטופל מביא איתו למרפאה והנושאים אותם הוא רוצה לשנות או לשפר באיכות חייו. כדי להכיל את כל ההיבטים של חיי האדם הבירור כולל מידע על תרופות אותן נוטל המטופל (במידה ויש) המטפל איננו משנה או נותן המלצות לגבי התרופות שאותן נוטל המטופל, הבירור נועד למנוע ניגודי השפעות בין התרופות והטיפול המשלים בעזרת צמחי מרפא, תוספי תזונה או כל טיפול אחר.

  יש צורך במידע לגבי היסטוריה רפואית כולל בדיקות או בירורים שונים שערך המטופל כדי ללמוד על תהליכים שחווה המטופל. כלי אבחון משמעותיים של רפואה סינית הם אבחון לפי הלשון שהיא עמוד תווך באבחון הסיני וזאת מעצם היותה מאד מדויקת ואמינה ומאפשרת לשפוך אור בהיר וחד על נקודות שאינן ברורות או ממוקדות בתוך אבחנה מורכבת. איבחון של הלשון מציג את התבנית הבסיסית של חוסר איזון והרמוניה שגורמים לקושי או לחולי בגוף האנושי ובהשפעות ההדדיות של גוף נפש. כלי אבחון נוסף וחשוב ביותר של רפואה סינית הוא אבחון לפי דפקים. איבחון זה חשוב מאד משני סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא יכולת לתת מידע מאד מפורט על מצבם של האיברים הפנימיים. הסיבה השנייה היא יכולתו של איבחון הדפקים לשקף את המצב השלם והמקיף של האנרגיה בגוף. שני הכלים הייחודיים של איבחון באמצעות הלשון והדפקים מאפשר למטפל ללמוד ולקבל מידע על פרמטרים ייחודיים שלא עלו בכל אמצעי האיבחון הקודמים. חשוב מאד לציין כי שיטות אבחון אלו מצריכות השקעה גדולה ביותר בלימוד השיטות ובהשקעה גדולה יותר בתרגול והתמחות מעשית תחת השגחה ופיקוח של מאמן צמוד. פתגם סיני עתיק מדבר על הצורך בשמיעה של 1000 מטופלים בכדי להתחיל ולחוש את התדרים הטיפוליים של הדפקים. טיפול הולם לאדם מתחיל באיבחון שלם ומקיף המאפשר בחירת כלי עבודה טיפוליים המותאמים אישית ונכונים למצבו של המטופל. כלי עבודה הכוללים צמחי מרפא, דיקור,תוספי תזונה, תזונה,אורח חיים וטיפולי גוף נפש בשיטת המסע.

  לקביעת מועד לאבחון הוליסטי נא צרו קשר כאן

  שרות לקוחות יש לך שאלה ? שרות לקוחות ישמחו לעזור לך 03-5753877

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  Print Friendly, PDF & Email
  שתף