דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני או במשמעותו הרחבה יותר, שימוש בנקודות מניפולציה לפי ערוצי אנרגיה שהם פותחים פתח רחב של עבודה מתוך הגוף הפיזי אל התייחסות גוף נפש.
במשך שנים רבות הסינים ערכו מפות של ערוצי אנרגיה המכונים מרידיאנים. מרידיאן הוא קו אנרגטי המתייחס לאחד מחמשת האיכויות ומשוייך לאיבר פנימי. המרידיאן עובר דרך האיבר ומאפשר דרך נקודות שליטה חיצוניות המסומנות בדיוק רב לביצוע הנעה של חסימות אנרגטיות אשר הופיעו בחיו של אדם כחולשות, כמחלות או כנקודת קושי בהקשר של גוף-נפש. הגוף מגיב לכל שינוי שבין בריאות למחלה.
רפואה סינית מבחינה כי לכל מחלה או קושי גופני יש גם קושי נפשי. הדיקור הסיני מאפשר תנועה והזרמה של החלק הפיזי ובכך יוצר איזון רב יותר בזרימת האנרגיה החופשית בגוף.
רפואה סינית במשך דורות רבים התבוננה בשינויים ובחוסר האיזון אותם הציגו מחלות שונות או קשיים גופניים. התבוננות במצבים שונים של תפקודי גוף האדם כללו מדדים כגון: כאב, נפיחות וירידת תפקוד של איברים שונים. דרך התבוננות זו נוצרו קישורים בין נקודות ההשפעה וקווי השפעה שונים בגוף.
נקודות ההשפעה הן על קווי ההשפעה הנקראים מרידיאנים ובעברית הם מכונים ערוצי אנרגיה.
ישנם 12 מסלולי אנרגיה עיקריים ובנוסף עוד מספר מרידיאנים מיוחדים. בתוך המרידיאנים קימות יותר מ-2000 נקודות השפעה בחלקן אפשר לבצע  דיקור.
ישנן שיטות דיקור ספציפיות המתייחסות לנושאים כגון דיקור אוזן או דיקור כף היד.

דיקור סיני מסורתי

דיקור סיני מסורתי עושה שימוש במחטי דיקור לשם הנעת החסימות במסלולי האנרגיה דרך השגת הצ'י בנקודה לאורך המרידיאנים סומנו נקודות הנקראות נקודות דיקור כאשר כל אחת מהם היא בעלת שם ספציפי ויכולות השפעה ייחודיות לה. בעזרת דיקור סיני ניתן להשפיע על האיבר או על תפקוד ספציפי בגוף.
דיקור סיני נעשה בעזרת מחטים דקיקות וחד פעמיות המיועדות למטרה זו בלבד. תהליך של דיקור סיני אינו יוצר כאב, היפוכו של דבר, הוכח במחקרים מערביים רבים כי דיקור סיני גורם לשחרור אנדרופינים המפחיתים תחושת כאב. טיפול בעזרת דיקור סיני מסייע לעידוד תהליכי ריפוי. דיקור מקובל במגוון רחב של בעיות כאב כגון: כאבי ראש, כאבי גב, כאבי מחזור, הפרעות במערכת העיכול ועוד.

 

טיפול בעזרת דיקור סיני מסורתי

טיפול בעזרת הדיקור הסיני מצריך אבחון מלא הכולל גם תשאול מקיף והתייחסות לאדם בשלמותו. חוסר התייחסות לכל הפרמטרים מפחיתה מיעילות הטיפול. טכניקת דיקור סיני יעילה במיוחד כאשר המטופל משנה גם את הגורמים למחלה שנמצאו באבחון ככאלה שהביאו אל חוסר האיזון שנמצא בגופו. הדיקור הסיני או בשמו הנפוץ אקופונקטורה מתבצע בדרך כלל בעזרת מחטים. טכניקות רבות אחרות משתמשות בנקודות אלה הנמצאות על המרידיאנים בטכניקות שונות מדיקור כגון תנועה, לחץ, חימום, מגנטים, כוסות רוח, הקשה ועוד. כל הטכניקות האלו הגיעו אל רפואה השלימה מטכניקות של רפואה סינית עתיקה וקיבלו לאורך השנים מגוון שמות שונים וטכניקות עבודה שונות.

חגית שחף בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים במגמת רפואה סינית מטעם בית הספר לרוקחות הינה מטפלת מוסמכת בעלת נסיון של שנים רבות בשיטות טיפול סיניות מסורתיות ובהם הדיקור הסיני המסורתי.

הדיקור הסיני המסורתי מתבצע בקליניקה לאחר אבחון ותשאול מעמיקים שעל פיהם נקבעת שיטת הטיפול.

לקביעת מועד לטיפול  כאן

שרות לקוחות יש לך שאלה ? נשמח לעזור לך  050-7937760 , 050-5740431 ,03-5753877

 

 

שתף

משלוח חינם ברכישה מעל 250 ש''ח. לחנות סגור