טיפול Access-Bars
טיפול Access Bars
מרץ 15, 2018
תוספי תזונה וייעוץ מקצועי
תוספי תזונה וייעוץ מקצועי וטיפול און-ליין
מרץ 9, 2018

הילינג אנרגטי

אופן הטיפול בעזרת הילינג אנרגטי על פי דרכה של חגית שחף נבנה מתוך ניסיון והתמחות רבת שנים. במהלכן למדה והתנסתה אצל מורים גדולים ונערצים בתחום של הילינג אנרגטי. חגית שחף משלבת את נסיונה הרב בתחום רפואה סינית ורפואת גוף נפש בתוך תהליך של הילינג אנרגטי.
ניסיון והתמחויות אלו  מהווים מתווך בין המימד האנרגטי למימד הפיזי.
על מנת שניתן יהיה להתרשם מהעקרונות ואופן הטיפול מובאים כאן יסודות של הילינג אנרגטי.
הילינג אנרגטי מבוצע בשכיבה על מיטת טיפולים כאשר המטופל לבוש.
תהליך ראשוני של הילינג אנרגטי מביא את גופו של המטופל לרגיעה, נינוחות וחיבור של המטופל לעצמו ולהווייתו.
השלב הבא של הילינג אנרגטי הוא מעבר על פני הגוף ללא מגע פיזי על מנת לזהות חסימות אנרגטיות וכן ירידה או עליה ברמות אנרגטיות באזורים ספציפיים בגוף.
בתהליך זה של הילינג אנרגטי המטופל יחוש חום או קור שהם עדות לתהליכים אנרגטיים המתרחשים בגופו.
ישנן תחושות נוספות ורבות המופיעות בגוף ולכל אחת מהן סיבה ספציפית,
תחושות אלו חולפות במהירות ואת מקומן תופסת שלווה ורוגע ברבדים מאד עמוקים.
הילינג אנרגטי פועל על כל מרכזי האנרגיה בגוף החל ממרכזי האנרגיה העליונים ועד לתחתונים שבהם.
מרכזי האנרגיה בגוף נקראים צ'אקרות. לכל אחת מהצ'אקרות ישנו תפקיד אנרגטי חשוב הפועל על מערכת פיזית ונפשית בגוף.
הילינג אנרגטי של כל אחת מנקודות אנרגיה אלו תביא לפתיחה של חסימות אנרגטיות, לאיזון אנרגטי פיזי ונפשי.
תהליך זה מחולל תהליכי ריפוי ואיזון בגוף הפיזי ובחבורי גוף נפש.
תהליכים אלו יביאו לאיזון והרמוניה בגופו של המטופל. להלן תיאור של הצ'אקרות ותחומי האחריות של כל אחת מהן.

פילוסופיה של הילינג אנרגטי

לפי תפיסה הוליסטית אדם מורכב מגוף ונפש אשר יוצרים מערכת הרמונית ומאוזנת המתפקדת במיטבה על כל מערכותיה. גוף נפש הוא החיבור בין הגוף הפיזי לבין הנפש נעשה ע"י גוף אנרגטי, זוהי מערכת הפועלת מחוץ ומתוך גופו של האדם ותפקידה היא לקשר בין החומר לרוח. אנרגיה היא כוח החיים כאשר אנרגיה זורמת ושופעת יש קשר מלא ויציב בין נפשו של האדם אל גופו ובחזרה. כוחות אלו אחראיים על תפקודו של האדם מההיבטים של צרכים, רצונות, חיוניות, מרץ, צלילות, יצריות, בריאות הגוף ובריאות הנפש על כל המשתמע מכך.
כאשר מסיבה פיזית או נפשית נוצרת חסימה פיזית או רגשית באחד או יותר ממסלולי זרימת האנרגיה שמחברים בין הגוף הפיזי לבין הנפש, נוצרת הפרעה וחוסר איזון אשר משבשים את תפקודי הגוף והנפש. בתהליך של מעגל הכאב הפיזי בגוף, ידוע כי תחילתו באירוע או חוויה טראומטית אשר יוצרים כאב (פיזי או נפשי) באיבר או במערכת אשר היו שותפים לאירוע, המשכו של המעגל הוא ירידה בתפקודו של אותו איבר, לאחר זמן לא רב תופיע ירידה בתפקודה של כל המערכת המקושרת לאותו האיבר. ירידה זו מוציאה את כל המערכת ההוליסטית של האדם מאיזון.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

TSF פלוס

פילוסופיה

התופעות הנובעות מכך הן ירידה משמעותית בתפקוד המערכות בגוף אשר מתבטאות החל מירידה בחיוניות, ירידה ברצון או ביצריות ועד למצבים של ירידה קיצונית בתפקוד נפשי או פיזי שמתבטאות בחולי ובכאב. בתרבויות עתיקות נמצא הקשר שבין הגוף לנפש ובאיזון שבין המערכות כדי להשיג תפקוד מיטבי, לזה אנו קוראים כיום הילינג. ישנן עדויות וממצאים על כך כי בתרבויות עתיקות השתמשו בריפוי אנרגטי במגע ובהנחת כפות ידיים או בהעברתם מעל גופו הפיזי של המטופל.
כל אחת מהתרבויות העתיקות קראה לאותן אנרגיות בשמות שונים. בסין נקראה האנרגיה צ'י, האינדיאנים קראו לאנרגיה אורנדה, ההודים קראו לאנרגיה פראנה, ביהדות נקראה האנרגיה רוח, באיסלאם נקראה האנרגיה בארקה. משמעותו של המונח הילינג היא תהליך של ריפוי באמצעות העברת אנרגיה. אחד מהיתרונות הרבים של הילינג אנרגטי הוא הצד המאפשר לגוף לנצל את יכולות הריפוי העצמי של הגוף ובכך להתגבר על מחלתו. על מנת לאפשר תהליך של הילינג אנרגטי לפעול יש לאתר את הנקודות בגוף החסומות אנרגטית, חסימות אלו יוצרות חוסר איזון נפשי וגופני אשר מחוללים מחלות. פתיחת חסימות אלו בעזרת הילינג אנרגטי מאפשרים לגוף לשוב ולפעול בצורה מיטבית ובריאה. כאשר נוצר כאב או חוסר תפקוד נעשתה בדיקה מעמיקה למצוא את הגורמים ואת קשרי הגומלין שגרמו לכך, הצטברות הניסיון והידע הובילו את האדם לטכניקה של ריפוי באמצעות העברת אנרגיה למקומות הנדרשים בגופו של האדם. לכאורה תהליך זה נראה ונשמע פשוט, אולם כדי ללמוד את קשרי הגומלין גוף-נפש, כדי ללמוד את מעגלי האנרגיה ואת נקודות ההשפעה וההנעה יש צורך בלימוד ארוך מאד וממושך המקנה למטפל את היכולת לזהות ולאבחן את מעגלי האנרגיה בגופו של המטופל, לזהות את החסימות האנרגטיות, למצוא את הנקודות שבהן נגרם חוסר איזון אנרגטי ואת הקשרי גוף- נפש שהובילו לכך.

טכניקה ושיטות

באמצעות טכניקה אשר נלמדת לאורך עשרות שנים לומד המטפל על מערכי האנרגיות ביקום, על מערכי העברת האנרגיה ומיקודה, על מערכי זרימת האנרגיה בגוף האנושי, זיהוי קווי זרימת אנרגיה לגוף האטרי ולגוף האסטרלי ולקווי האנרגיה האופפים את האדם ובעיקר לזהות את החסרים שבזרימת האנרגיה. המטפל לומד להתחבר אל עצמו ולמקד את מלוא כוחותיו בעזרת למידה ותרגול ממושכים אשר מקנים לו בשלב הראשוני את המיקוד והיכולת לאבחן את הצרכים של המטופל ובשלב השני את היכולת להתחבר אל מקורות אנרגיה ולשמש צינור מעבר המנתב את אנרגיות הריפוי האיזון אל גופו של המטופל. במהלך השנים ועם התפתחות הידע נעשו מהלכים כדי לפשט ולהביא ידע זה לאוכלוסיה נרחבת יותר ומתוך תרגול "טכני" של המטפלים, כתוצאה מכך התפתחו תורות כגון "ביו-אנרגיה" "רייקי" גם הילינג וגם התורות הנ"ל מתייחסות לעבודת ריפוי אנרגטית שאיננה מתייחסת רק לריפוי המחלה אלא גם לריפוי התודעה.

הילינג אנרגטי , תהליך הטיפול

אופן הטיפול על פי דרכה של חגית שחף נבנה מתוך ניסיון והתמחות רבת שנים שבמהלכן למדה והתנסתה אצל מורים גדולים ונערצים בתחום של הילינג אנרגטי. חגית שחף משלבת את נסיונה הרב בתחום רפואה סינית ורפואת גוף נפש בתוך תהליך של הילינג אנרגטי מהווה מתווך בין המימד האנרגטי למימד הפיזי. על מנת שניתן יהיה להתרשם מהעקרונות ואופן הטיפול מובאים כאן יסודות של הילינג אנרגטי. הילינג אנרגטי מבוצע בשכיבה על מיטת טיפולים כאשר המטופל לבוש. תהליך ראשוני של הילינג אנרגטי מביא את גופו של המטופל לרגיעה, נינוחות וחיבור של המטופל לעצמו ולהווייתו. השלב הבא של הילינג אנרגטי הוא מעבר על פני הגוף ללא מגע פיזי על מנת לזהות חסימות אנרגטיות וכן ירידה או עליה ברמות אנרגטיות באזורים ספציפיים בגוף. בתהליך זה של הילינג אנרגטי המטופל יחוש חום או קור שהם עדות לתהליכים אנרגטיים המתרחשים בגופו, ישנן תחושות נוספות ורבות המופיעות בגוף ולכל אחת מהן סיבה ספציפית, תחושות אלו חולפות במהירות ואת מקומן תופסת שלווה ורוגע ברבדים מאד עמוקים. הילינג אנרגטי פועל על כל מרכזי האנרגיה בגוף החל ממרכזי האנרגיה העליונים ועד לתחתונים שבהם. מרכזי האנרגיה בגוף נקראים צ'אקרות. לכל אחת מהצ'אקרות ישנו תפקיד אנרגטי חשוב הפועל על מערכת פיזית ונפשית בגוף. הילינג אנרגטי של כל אחת מנקודות אנרגיה אלו תביא לפתיחה של חסימות אנרגטיות, לאיזון אנרגטי פיזי ונפשי ותחולל תהליכי ריפוי ואיזון בגוף הפיזי ובחבורי גוף נפש. תהליכים אלו יביאו לאיזון והרמוניה בגופו של המטופל. להלן תיאור של הצ'אקרות ותחומי האחריות של כל אחת מהן.

צ'אקרות העליונות:

 צ'אקרת הכתר – ממוקמת בקודקוד,  צבעיה – סגול ולבן. צ'אקרה זו אחראית על החיבור של הגוף אל הצדדים הרוחניים.

 צ'אקרת העין השלישית –  ממוקמת במרכז המצח בין העיניים, צבעה – כחול . צ'אקרה זו אחראית על הראיה התת מודעת, והעל חושית, של האדם. צ'אקרת העין השלישית אחראית על האינטואיציה והדמיון.

 צ'אקרת הרוח – ממוקמת בגרון, צבעיה  תכלת וטורקיז. צ'אקרה זו היא האחראית על התקשורת, המילולית והלא מילולית, של האדם  עם עצמו ועם הסביבה.צ'אקרה זו אחראית על מיתרי הקול, הנשימה והבליעה.

 צ'אקרת הלב–ממוקמת בצידו העליון של הלב, צבעה – ירוק. צ'אקרה זו היא האחראית על רגשות האהבה והחמלה, ועל היכולת לתת ולקבל, לסלוח ולגלות נדיבות. צ'אקרת הלב מקשרת בין הצ'אקרות העליונות לצ'אקרות התחתונות.

צ'אקרות תחתונות

צ'אקרת מקלעת השמש – ממוקמת ברום הבטן באיזור הסרעפת,  צבעה – צהוב,  צ'אקרה זו אחראית על מרכז העצבים והרגשות של הגוף.

צ'אקרת המין – ממוקמת מתחת לטבור, צבעה כתום. צ'אקרה זו אחראית על המיניות בכל מובני החיים. צ'אקרת המין אחראית גם על היחס אל האחר והסביבה וכן על יכולות הביטוי הרגשי שלנו ועל היצירתיות.

צ'אקרת הבסיס – ממוקמת בין איבר המין לפי הטבעת, צבעה אדום, צ'אקרה זו האחראית על היצרים והאינסטינקטים הבסיסיים של האדם ובהם  יצר המין ויצר ההישרדות.

 מרכזי אנרגיה נוספים:

המוח הגדול, המוח הקטן, בטן עליונה, בטן תחתונה, ברכיים, כפות ידיים, כפות רגליים.

פתיחה של חסימה באחת מהצ'אקרות המוזכרות בעזרת הילינג אנרגטי תביא לאיזון ולהחלמה של אותו איבר בגוף שעליו אחראית אותה הצ'אקרה.

לקביעת מועד לטיפול בעזרת הילניג אנרגטי  כאן

שרות לקוחות יש לך שאלה ? שרות לקוחות ישמחו לעזור לך 03-5753877

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן